Knihy beletria Dejiny a fakty Dejiny štátov

Autor: Jaroslav Bouček
Vydavateľstvo: LIBRI s.r.o. NAKLADATELSTVÍ
Rok vydania: 2005
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 115x190x10 mm
Edícia: Stručná historie států

Viac o knihe Saúdská Arábie (Jaroslav Bouček)

Země, kde se zrodilo dnes tak ostře sledované náboženství - islám, se starobylými centry Mekkou a Medinou, dodnes cíl milionů muslimských poutníků, ale také s vlastním islámským náboženským směrem wahhábismem. Autor popisuje dějiny od starověku, přes dlouhou periodu, kdy šlo o zaostalé, převážně pouštní území pod nadvládou Osmanské říše, a poté jeho osamostatnění pod dynastií Saúdů a následný vývoj provázený ropným boomem až po dnešek.

Vinice vo Francuzsku
Tato kniha zabija