Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Odstúpenie od zmluvy

Odstúpenie od zmluvy

 

Poučenie o právach a povinnostiach pri odstúpení od zmluvy

 

 

v zmysle § 7 a nasl. a nasl. zákona č. 102/2014 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzatvorenej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

 

Práva a povinnosti spotrebiteľa

Spotrebiteľ má právo odstúpiť od zmluvy do 14 dní od prevzatia zásielky a následne v termíne 14 dní zaslať tovar späť (bez dobierky) alebo ho osobne alebo prostredníctvom poverenej osoby odovzdať predávajúcemu alebo ho odovzdať osobe poverenej predávajúcim na prevzatie tovaru. Lehota 14 dní sa považuje za zachovanú ak bol tovar odovzdaný na prepravu najneskôr v posledný deň lehoty.

 

Lehota na odstúpenie od zmluvy uplynie po 14 dňoch odo dňa prevzatia tovaru. Po tomto termíne už nie je možné odstúpiť od zmluvy bez udania dôvodu. Pri uplatnení práva na odstúpenie od zmluvy je možné nás informovať o svojom rozhodnutí odstúpiť od tejto zmluvy napríklad aj záväzným vyhlásením (Odstúpenie od zmluvy) na adresu:

 

preskoly.sk

P.O.Box 47

85005 Bratislava 55

 

Reklamácie a vrátený tovar

NEPOSIELAJTE s dobierkou!

 

Odporúčame poslať zásielku doporučene. 

 

Ostatné kontakty pre odstúpenie od zmluvy

 

Formulár si môžete stiahnuť tu.

 

Vyplnený formulár, prosím, zašlite (môžete aj spolu s tovarom a dokladom - fotokópia faktúry alebo kópia pokladničného bloku) na uvedenú adresu. (odporúčame vrátený tovar poslať doporučene, aby ste mali podacie číslo k zásielke a odsledovali si svoju zásielku, nakoľko za nedoručenie zo strany prepravcu nezodpovedáme).

 

Spotrebiteľ ale môže uplatniť právo na odstúpenie od zmluvy u predávajúceho v listinnej podobe alebo v podobe zápisu na inom trvalom nosiči. Ak bola zmluva užavretá ústne, na uplatnenie práva spotrebiteľa na odstúpenie od zmluvy stačí akékoľvek jednoznačne formulované vyhlásenie spotrebiteľa vyjadrujúce jeho vôľu odstúpiť od zmluvy. 


Vrátiť možno len nepoškodený tovar (nedoškriabaný, nepopísaný, nepokrčené strany - v pôvodnom neporušenom stave a obale).

 

Pri odstúpení od zmluvy znáša spotrebiteľ náklady na vrátenie tovaru predávajúcemu (poštovné) podľa § 10 ods. 3 zákona č. 102/2014 Z.z. v znení neskorších právnych predpisov a odchodných podmienok predávajúceho zverejnených na internetovej stránke www.preskoly.sk.


V prípade, pri objednávke s poštovným zdarma, ak pri vracaní tovaru klesne hodnota celkovej objednávky pod 49 €, bude zo strany predávajúceho požadované vrátenie sumy poštovného, teda hodnota poštovného podľa nášho aktuálneho cenníka.

Práva a povinnosti predávajúceho

Pri odstúpení od zmluvy zo strany spotrebiteľa sa tovar považuje za prevzatý spotrebiteľom okamihom, keď spotrebiteľ alebo ním určená tretia osoba s výnimkou dopravcu prevezme všetky časti objednaného tovaru.


Predávajúci je následne povinný bez zbytočného odkladu, najneskôr do 14 dní odo dňa doručenia tovaru spolu s oznámením o odstúpení od zmluvy vrátiť spotrebiteľovi všetky platby, ktoré od neho prijal na základe zmluvy okrem nákladov na dodanie tovaru (poštovného a iných nákladov a poplatkov).