Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie

Odstúpenie od zmluvy

 

Poučenie o právach a povinnostiach pri odstúpení od zmluvy

 

 

v zmysle § 7 a nasl. a nasl. zákona č. 102/2014 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzatvorenej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.


Práva a povinnosti spotrebiteľa

Spotrebiteľ má právo odstúpiť od zmluvy do 14 dní od prevzatia zásielky a v tom istom termíne zaslať tovar späť (bez dobierky) alebo ho osobne alebo prostredníctvom poverenej osoby odovzdať predávajúcemu. Lehota na odstúpenie od zmluvy uplynie po 14 dňoch odo dňa prevzatia tovaru. Po tomto termíne už nie je možné odstúpiť od zmluvy bez udania dôvodu. Pri uplatnení práva na odstúpenie od zmluvy je nutné nás informovať o svojom rozhodnutí odstúpiť od tejto zmluvy záväzným vyhlásením (odstúpenie od zmluvy) na adresu:

 

Distribučná agentúra AD REM (preskoly.sk)
Mánesovo námestie 6
851 01 Bratislava
Mobil: 0948 065 650 alebo 02/44633762 (Po. - Pia. od 8:30 hod. do 16:00 hod. a v Str. od 11:00 do 16:00 hod. počas pracovných dní)
Mail: infopreskoly.sk

 

Vyplnený formulár si môžete stiahnuť tu.

 

Vyplnený formulár, prosím, zašlite spolu s tovarom a dokladom - fotokópia (faktúra alebo pokladničný blok) na uvedenú adresu. Na tento účel je dostupný formulár na odstúpenie od zmluvy, môžte si ho stiahnuť tu.
(odporúčame vrátený tovar poslať doporučene, aby ste mali podacie číslo k zásielke a odsledovali si svoju zásielku, nakoľko za nedoručenie zo strany pošty nezodpovedáme).


Vrátiť možno len nepoškodený tovar (nedoškriabaný, nepopísaný, nepokrčené strany - v pôvodnom neporušenom stave a obale).

Pri odstúpení od zmluvy znáša spotrebiteľ náklady na vrátenie tovaru predávajúcemu (poštovné) podľa § 10 ods. 3 zákona č. 102/2014 Z.z. v znení neskorších právnych predpisov a odchodných podmienok predávajúceho zverejnených na internetovej stránke www.preskoly.sk.
V prípade, pri objednávke s poštovným zdarma, ak pri vracaní tovaru klesne hodnota celkovej objednávky pod 49 €, bude Vám z vrátenej sumy odrátaná hodnota poštovného podľa nášho aktuálneho cenníka.


Práva a povinnosti predávajúceho

Pri odstúpení od zmluvy zo strany spotrebiteľa sa tovar považuje za prevzatý spotrebiteľom okamihom, keď spotrebiteľ alebo ním určená tretia osoba s výnimkou dopravcu prevezme všetky časti objednaného tovaru.
Predávajúci je následne povinný bez zbytočného odkladu, najneskôr do 14 dní odo dňa doručenia tovaru spolu s oznámením o odstúpení od zmluvy vrátiť spotrebiteľovi platby, ktoré od neho prijal na základe zmluvy okrem nákladov na dodanie tovaru (poštovného a iných nákladov a poplatkov). Predávajúci je povinný pri odstúpení od zmluvy na požiadanie spotrebiteľa preplatiť spotrebiteľovi jeho poštovné náklady, ktoré mu vznikli pri vrátení tovaru najviac vo výške bežného poštovného podľa aktuálneho cenníka predávajúceho. Spotrebiteľ preto pri odstúpení od zmluvy pošle vrátený tovar tak, aby nespôsobil predávajúcemu zbytočné náklady.