Knihy beletria Cestovanie a príroda Cestopisy

Smutné stropy

od Claude Lévi-Strauss z vydavateľstva Michal Rybka-RYBKA PUBLISHERS 2011 CS jazyk

Smutné stropy

Autor: Claude Lévi-Strauss
Vydavateľstvo: Michal Rybka-RYBKA PUBLISHERS
Rok vydania: 2011
Rok poslednej dotlače: máj, 2014
ISBN: 978-80-87067-11-6
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 160,0x200,0x40,0 mm
Žáner: Cestovanie, sprievodcovia

Viac o knihe Smutné stropy (Claude Lévi-Strauss)

„Cestovatelství a cestovatele nenávidím, a teď se tu chystám vyprávět o svých vlastních výpravách.“ Těmito slovy začíná nejslavnější a nejčtenější kniha jednoho z nejvýznamnějších myslitelů 20. století. Smutné tropy, které byly přeloženy do několika desítek jazyků, jsou všeobecně považovány nejen za průkopnickou práci mimořádného teoretického významu, nýbrž i za skvělé literární dílo: pro miliony čtenářů na celém světě se staly kultovní knížkou.

Antropolog, etnolog, lingvista a filozof Claude Lévi-Strauss (1908–2009) patří mezi vědce, kteří zásadním způsobem ovlivnili poválečné západní myšlení. Je označován za jednoho z otců strukturální antropologie, jež změnila pohled západní civilizace na život přírodních národů.

Smutné tropy, které poprvé vyšly v roce 1955, umně kombinují autobiografické a cestopisné vyprávění s filozofickými úvahami a analýzami života indiánských kmenů v Jižní Americe. Autor zde popisuje svou cestu k etnologii, zabývá se otázkami antropologie jako disciplíny, seznamuje čtenáře se svými poznatky o kultuře Kaďuvejů, Bororů, Ňambikwárů a Tupíů-Kawahíbů a rozvíjí teoretické základy svého strukturalistického přístupu. Kniha je vybavena množstvím ilustrací včleněných přímo do textu a obsahuje rozsáhlou obrazovou přílohu s černobílými fotografiemi původních obyvatel Brazílie.

Vinice vo Francuzsku
Umenie podnikať