Knihy beletria Dejiny a fakty Faktografická biografia

Vydavateľstvo: RADIOSERVIS, a.s.
Rok vydania: 2011
Rok poslednej dotlače: apríl, 2012
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, lesklá
Rozmery: 120x165 mm
Edícia: Osudy
ISBN: 978-80-86212-77-7

Viac o knihe Tři inkarnace (Josef Svoboda)

Významný arktický ekolog a profesor torontské univerzity Josef Svoboda byl v roce 1949 jako devatenáctiletý student brněnské Masarykovy univerzity zatčen a nezákonně odsouzen k jedenácti letům. Komunistický kriminál se mu přitom paradoxně stal skutečnou školou, ve které potkal elitu národa – vězněné básníky, historiky, teology, biskupy, generály, politiky.

Ve svých vzpomínkách Svoboda prochází celým svým životem (od Kralup přes Leopoldov až po Kanadu, od skautování až po práci v zoo či výzkum v Arktidě) a obhlíží jednotlivé vrstvy svého dramatického životního příběhu. Jeden život, a přece jako by se do něho vešly nejméně tři pohnuté osudy – tři inkarnace. Kniha vznikla na základě autorova desetidílného vyprávění, které v rozhlasovém cyklu Osudy na stanici Český rozhlas 3 – Vltava připravil Miloš Doležal.

Vraždoku
Umenie podnikať