Knihy beletria Náboženstvo a filozofia Ostatné

Odvaha skočiť

od Pema Chödrönová z vydavateľstva Vydavateľstvo TATRAN, spol. s r.o. 2011 SK jazyk

Odvaha skočiť

Autor: Pema Chödrönová
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo TATRAN, spol. s r.o.
Rok vydania: 2011
EAN: 9788022206013
ISBN: 978-80-222-0601-3
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, matná
Rozmery: 125x195 mm
Žáner: Poézia+životný št
Formát: A5

Viac o knihe Odvaha skočiť (Pema Chödrönová)

Pema Chondronová nám vo svojej knihe Odvaha skočiť ukazuje, ako sa zbaviť deštruktívnych modelov správania a zažiť nový pocit slobody a šťastia. Pomocou budhistického pojmu šenpa nám vysvetľuje, ako nás určité návyky našej mysle niekedy "ulovia na háčik" a spôsobujú, že uviazneme v stavoch hnevu, sebaobviňovanie, sebanenávisti a závislosti. Pozitívne je skutočnosť, že ak si svoje návyky uvedomíme, môžeme začať meniť svoj život k lepšiemu.
Dôležité je osvojiť si nový spôsob, ako sa vyrovnávať s nevyhnutnými ťažkosťami a neistotami každodenného života: musíme sa naučiť, ako žiť v prítomnosti, musíme sa naučiť ako otvoriť svoje srdce. "Táto cesta má za cieľ odhalenie troch základných ľudských kvalít," vysvetľuje nám Pema. "Tieto kvality v nás boli vždy prítomné, ale možno sú hlboko skryté, preto sme na ne takmer zabudli. Sú to prirodzená otvorenosť. Každý človek na zemeguli ich má a môže ich vyvolať k životu, aby pomohol sebe a iným."
Kniha Pemy Chondronovej nás zoznámi s krokmi a metódami, ktoré môžeme ihneď začať používať, aby sme v sebe prebudili tri základné kvality. Autorka nám priateľským a povzbudivým štýlom pomôže urobiť odvážny skok smerom k novému spôsobu života - tento skok povedie k pozitívnej zmene našej osobnosti i celého nepokojného sveta.

Vraždoku
Vodny hrob

Odvaha skočiť (Pema Chödrönová)Kamenná opice (Pema Chödrönová)Zóna pandemie (Pema Chödrönová)Dějiny Tibetu (Pema Chödrönová)Miloš Urbásek (Pema Chödrönová)Deset vyznání (Pema Chödrönová)Pop princezna (Pema Chödrönová)Autoškola CDE (Pema Chödrönová)Lovíme se psy (Pema Chödrönová)Hore na hore (Pema Chödrönová)Mortal Causes (Pema Chödrönová)Otec a dcéra (Pema Chödrönová)Trnový princ (Pema Chödrönová)Skateboarding (Pema Chödrönová)Monkey Puzzle (Pema Chödrönová)Cestou vášně (Pema Chödrönová)Břišní tance (Pema Chödrönová)Co život dal (Pema Chödrönová)Římské orgie (Pema Chödrönová)Pearl Harbor (Pema Chödrönová)Sedmý jezdec (Pema Chödrönová)Noc v Malibu (Pema Chödrönová)Utajený svět (Pema Chödrönová)Zelený Raoul (Pema Chödrönová)Líza Bublina (Pema Chödrönová)Metahistorie (Pema Chödrönová)Ford OffRoad (Pema Chödrönová)Evolution GT (Pema Chödrönová)Osedlat vítr (Pema Chödrönová)Křídla I. díl (Pema Chödrönová)