Knihy beletria Beletria Horory

Farby strachu

od Martin Králik; Peter Uličný z vydavateľstva Artis Omnis, s.r.o. 2011 SK jazyk

Farby strachu

Autor: Martin Králik; Peter Uličný
Vydavateľstvo: Artis Omnis, s.r.o.
Rok vydania: 2011
ISBN: 978-80-89341-21-4
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 125x205 mm
Edícia: Margo
Žáner: Sci-fi, fantasy, horory

Viac o knihe Farby strachu (Martin Králik; Peter Uličný)

Literatúra dokáže vykresliť strach vo farbách, ktoré vyvolávajú v čitateľoch širokú škálu pocitov. Od napätia (thriller) cez hrôzu (horor) až po hnus (splatter).
Objavte ich spolu s 20 slovenskými autormi zhromaždenými v tejto antológii. Dokazujú, že strach v slovenskej literatúre nehrá druhé husle.

Od autorov starších literárnych generácií (Švantner, Mitana) cez úspešných autorov začínajúcich v 90. rokoch (Vadas, Horváth, Hvorecký, Červenák, Pavelková, Girovský, Rankov, Balla, Toman, Jedinák, Fabian, Uličný, Spáda) až po nádeje súčasnej tvorby (Karika, Getting, Droppová, Straňák, Vlachynský) - títo všetci sa svojským, zimomriavky vzbudzujúcim spôsobom hlásia k niektorej z podôb žánru označovanému ako literatúra hrôzy.

Vraždoku
Tato kniha zabija

Farby strachu (Martin Králik; Peter Uličný)Búrka v srdci (Martin Králik; Peter Uličný)Magie spaluje (Martin Králik; Peter Uličný)Odvaha skočiť (Martin Králik; Peter Uličný)Kamenná opice (Martin Králik; Peter Uličný)Zóna pandemie (Martin Králik; Peter Uličný)Dějiny Tibetu (Martin Králik; Peter Uličný)Miloš Urbásek (Martin Králik; Peter Uličný)Deset vyznání (Martin Králik; Peter Uličný)Pop princezna (Martin Králik; Peter Uličný)Autoškola CDE (Martin Králik; Peter Uličný)Lovíme se psy (Martin Králik; Peter Uličný)Hore na hore (Martin Králik; Peter Uličný)Mortal Causes (Martin Králik; Peter Uličný)Otec a dcéra (Martin Králik; Peter Uličný)Trnový princ (Martin Králik; Peter Uličný)Skateboarding (Martin Králik; Peter Uličný)Monkey Puzzle (Martin Králik; Peter Uličný)Cestou vášně (Martin Králik; Peter Uličný)Břišní tance (Martin Králik; Peter Uličný)Co život dal (Martin Králik; Peter Uličný)Římské orgie (Martin Králik; Peter Uličný)Pearl Harbor (Martin Králik; Peter Uličný)Sedmý jezdec (Martin Králik; Peter Uličný)Noc v Malibu (Martin Králik; Peter Uličný)Utajený svět (Martin Králik; Peter Uličný)Zelený Raoul (Martin Králik; Peter Uličný)Líza Bublina (Martin Králik; Peter Uličný)Metahistorie (Martin Králik; Peter Uličný)Ford OffRoad (Martin Králik; Peter Uličný)