Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Beletria Romantika

Viazaný prísahou

od Jana Pronská z vydavateľstva Slovenský spisovateľ a.s. dot máj, 2020

  • Viazaný prísahou (Jana Pronská)
  • Viazaný prísahou (Jana Pronská)
  • Viazaný prísahou (Jana Pronská)
  • Viazaný prísahou (Jana Pronská)
12,90 € 9,40 €
Zľava: 27%

Viazaný prísahou

od Jana Pronská z vydavateľstva Slovenský spisovateľ a.s. dot máj, 2020

Autor: Jana Pronská
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ a.s.
Rok vydania: máj, 2020
EAN: 9788022021616
ISBN: 978-80-220-2161-6
Počet strán: 224
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
Rozmery: 140x207x22 mm
Žáner: Historické romány, Romantika, Román pre ženy
Vydanie: 1
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 3.3.2021
Bežná cena 12,90 €
Zľava: 27%
Naša cena 9,40 €

Viac o knihe Viazaný prísahou (Jana Pronská)

Kráľovná slovenskej historickej romance vás vo svojom najnovšom románe opäť prenesie do búrlivého obdobia našej histórie, poznačeného tureckými vpádmi. A opäť nebude chýbať ani pútavý ľúbostný príbeh, od ktorého sa nebudete vedieť odtrhnúť!

Hlboko v minulosti je ukryté tajomstvo, ktoré ohrozuje kráľov, a jediný, kto môže zmeniť osud krajiny, je rytier, ktorý zložil prísahu vernosti a cti...

Rytier Samuel de Gara prichádza v prestrojení za potulného pevca na hrad Blatnica, aby splnil sľub, ktorý dal nebohému priateľovi. Štefan Ružbacký mu pred smrťou v osmanskom zajatí prezradil tajomstvo vznešeného pôvodu svojej bývalej manželky Rozálie a zaprisahal ho, aby ju po návrate do vlasti odviedol z Blatnice do kláštora v horách. Dúfal, že tam bude v bezpečí pred veľmožom Jánom Zápoľským, ktorý chce sobášom s Rozáliou získať dedičné právo na uhorský trón.

Samuel sa usiluje presvedčiť Rozáliu, aby s ním odišla. Postupne si získa dôveru nešťastnej ženy, ktorá sa nedobrovoľne stala väzňom na vlastnom hrade, a zloží jej prísahu vernosti a meča. Jedna vec je však prísaha a druhá rytierovo srdce. To Samuelovo bije iba pre Rozáliu, hoci si je vedomý, že jeho láska k nej ostane nenaplnená. Strach o jej život a city, ktoré k nej prechováva, ho odpútavajú od povinností, no Rozália mu to vôbec neuľahčuje, práve naopak: kým sa za ňou navždy zatvoria brány kláštora, chce zažiť lásku, o akej Samuel spieva vo svojich baladách...

 

Ukážka z knihy:


PROLÓG
NOC SA UŽ PRECHÝLILA DO BRIEŽDENIA, keď vyčerpaná žena na lôžku konečne porodila. Jej zúfalý krik lámal srdce slúžkam i svedkom narodenia dediča. Mala to byť šťastná udalosť, v celom hrade i v podhradí sa bujaro oslavoval príchod vytúženého kráľovho syna. V miestnosti sa však našli aj takí, čo sa neodvážili predčasne tešiť. Nie po tom, čoho boli svedkami...

Kráľovná Anna bola po niekoľkohodinovom utrpení zoslabnutá, ubolená a otupená, necítila potrebu jasať ako jej služobníctvo, ako manžel a jeho priatelia, ktorí sa po tej radostnej novine vrútili do komnaty s krčahmi vína a hlasno vyvolávali na slávu Bohu, rodu, otcovi i narodenému dedičovi. Slúžky chvatné umývali vreštiaceho novorodenca, aby ho mohli ukázať pánovi a jeho poddaným. Dojato drmolili ďakovné modlitby, zatiaľ čo hrdý muž prijímal blahoželania a ovácie a súril ich, aby dieťa čo najskôr pripravili.

Manželke sa úctivo poklonil, nepýtal sa, ako sa cíti, jej silený úsmev pokladal za pravý, zatiaľ čo ona z jednej strany zvierala ruku babice a z druhej svojej dôverníčky.

„Buďte pozdravená, pani moja! Dnes ste mi urobili veľkú radosť, dnes sa moja krajina a môj rod dočkali, máme syna a dediča! Nech mu Boh dá večnú slávu!" zvolal pyšný otec a so synom, tuho zabaleným v zavinovačke, opustil miestnosť, aby sa ním pochválil celému osadenstvu hradu, ako bolo zvykom.

Svedkovia ho ihneď nasledovali, vykrikovali a ich nadšený jasot sa čoskoro preniesol do každého kúta paláca.

4,7 z 5 (7x)

Recenzie

Zatvoriť
Vladimíra Š. 17. február 2021
Dobroslav G. 02. február 2021
Silvia 07. október 2020
Zuzana H. 16. júl 2020
Iva I. 30. jún 2020
Super kniha, ako vždy od p. Janky Pronskej
Božena J. 04. jún 2020
Tak ako všetky predchádzajúce romány J. Pronskej, aj tento najnovší má strhujúci dej. Je zasadený do prekrásneho prostredia, tak úžasne opisovane jednotlivé udalosti, že čitateľ má pocit akoby bol priamo zasadený do deja. Ak zoberiete knihu do ruky, len s veľkým sebazaprenim ju pustite, kým ju nedocitate. Prajem pani Pronskej mnoho tvorivých síl, aby ešte napísala veľa takýchto úžasných románov a už sa teším na nasledujúci.
Tina 28. apríl 2020
OBJAVTE VESMÍR s interaktívnou sadou
P. Adamecký - Igor

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Viazaný prísahou (Jana Pronská)