02 / 44 633 762
  Knihy beletria Beletria Fantasy a Sci-fi

Zlatá veža (Magistérium 5)

od Holly Black, Cassandra Clare z vydavateľstva Slovart marec, 2019 SK jazyk

Zlatá veža (Magistérium 5)

od Holly Black, Cassandra Clare z vydavateľstva Slovart marec, 2019 SK jazyk

Autor: Holly Black, Cassandra Clare
Vydavateľstvo: Slovart
Rok vydania: marec, 2019
Typ tovaru: mäkká
Rozmery: 130 x 200 mm
Edícia: Magistérium
Bežná cena 9,95 €

Viac o knihe Zlatá veža (Magistérium 5) (Holly Black, Cassandra Clare)

Posledný diel neobyčajnej série z pera bestsellerových autoriek Holly Black a Casandry Clare! Pred rokmi sa Constantinovi Maddenovi takmer podarilo získať moc, akú nemal žiadny mág pred ním – schopnosť oživiť mŕtvych. Avšak neuspel...

No objavil spôsob, ako prežiť. V chlapcovi menom Callum Hunt. Callum sa počas štyroch rokov štúdia na magistériu snažil vyrovnať s tým, kým je, a zároveň bojovať so zlom. Až kým sa mu nepodarilo poraziť sily chaosu v epickom súboji.

Ale všetko má svoju cenu. Callum zvíťazil, no už má toho dosť, je pripravený dokončiť štúdium. Zlo, ktorému už toľkokrát čelil, sa však nemieni vzdať.

Ukážka z knihy:

Dom, v ktorom Call vyrastal, sa mu prvý raz v živote videl malý.

Alastair zastavil a vyhrnuli sa z auta, Chaos sa rozbehol popri okraji trávnika a brechal. Skôr ako Alastair auto zamkol, pohľadom zaletel k synovi. Nemuseli nosiť nijaké kufre ani si robiť starosti so športovými taškami či batožinou. Call sa od majstra Josepha vrátil domov s prázdnymi rukami.

Neprišiel si celkom naľahko, pripomenul sa mu v hlave Aa-ronov hlas. Máš predsa mňa.

Call potlačil úsmev. Otec by sa čudoval, keby videl, ako sa bezdôvodne škerí, najmä keď v poslednom čase nemal na smiech veľa dôvodov - magistérium síce majstra Josepha a jeho armádu porazilo, ale straty boli vysoké. Callov najlepší priateľ Aaron vstal z mŕtvych, len aby opäť zomrel.

Aspoň pre ostatných.

Alastair prižmúril oči. „Si v poriadku? Vyzeráš nezdravo.“

Call dal úsmevu voľný priechod. „Teším sa, že som doma.“

Alastair ho nešikovne objal. „Nečudujem sa ti.“

Dom vyzeral menší aj vnútri. Call odišiel do svojej izby a Chaos mu dychčal za pätami. Chlapec si ešte nezvykol, že vlk má obyčajné zelené oči, nie jagavé ako zvieratá posadnúté chaosom. Zohol sa a poškrabkal ho za ušami. Vlk zívol a chvostom zametal dlážku.

Call sa motal po izbe, takmer bezcieľne chytal do rúk rozličné predmety a opát ich odkladal. Starú uniformu zo železného ročníka. Hladké okruhliaky z jaskýň magistéria. Fotografiu, na ktorej sa s Aaronom a Tamarou uškŕňajú od ucha k uchu.

Tamara. Zovrelo mu žalúdok.

Nerozprával sa s ňou, odkedy nad ním kľačala na bojisku pri pevnosti majstra Josepha. V tej chvíli sa mu zdalo, že jej na ňom záleží tak, ako by si želal, ale ticho, ktoré prišlo potom, ho presvedčilo o opaku. Neželať si niečiu smrť je, napokon, jedna vec, ale chcieť sa s ním rozprávať, ked prežije, je čosi úplne iné.

Tamara nechcela, aby Aarona oživil, a ked to urobil, bola presvedčená, že ich priateľ nie je sám sebou. Pravdupovediac, Aaron sa tak ani nesprával. Ukázalo sa, že vrátenie duše do trochu odumretého tela s ním narobí divy. Paradoxne, Aaron je oveľa väčšmi vo svojej koži teraz, ked sa potĺka v Callovej hlave. Lenže Tamara nevie, že Aaron ešte celkom nezmizol a Call z jej predchádzajúcich reakcií uhádol, že keby to zistila, určite by ho z niečoho podozrievala. Už si predsa myslí, že Call je zlý čarodejník - alebo má k zlu aspoň sklony.

Call na to nechcel ani myslieť, lebo Tamara v neho verila najväčšmi zo všetkých ľudí na svete.

Aj rak jej to musíme povedat.

Call sa strhol. Hoci ho Aaron v nemocnici magistéria sprevádzal počas celej liečby z následkov použitia priveľkého množstva mágie chaosu, ktorú využil pri súboji s Alexom, na to, že jeho myšlienky počúva a odpovedá na ne iný človek, si nikdy nezvykne.

5,0 z 5 (1x)

Eva F. 12. máj 2019
Moja najväčšia prehra

Zlatá veža (Magistérium 5) (Holly Black, Cassandra Clare)Netterov anatomický atlas človeka, 6. vydanie (Holly Black, Cassandra Clare)Slovenský detský rok (Holly Black, Cassandra Clare)Lodžong - Budhistický tréning mysle (Holly Black, Cassandra Clare)