02 / 44 633 762
  Knihy beletria Pre deti a mládež Básne, riekanky

Slovenský detský rok

od Elena Slobodová z vydavateľstva Fortuna Libri SK, s.r.o. september, 2016 SK jazyk

Slovenský detský rok

Autor: Elena Slobodová
Vydavateľstvo: Fortuna Libri SK, s.r.o.
Rok vydania: september, 2016
ISBN: 978-80-8142-611-7
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 205,0x265,0x0,0 mm
Edícia: Fortuna Junior
Žáner: Slovenská súčasná
Formát: A4
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme v piatok 17.5.2024
Bežná cena 25,90 €

Viac o knihe Slovenský detský rok (Elena Slobodová)

V tejto knihe o dávno minulých a niektorých ešte i súčasných ľudových zvykoch vás, milí čitatelia, budú po celý rok sprevádzať štyri postavičky — Filipko, Vševedko, Stonoha a Pripletko. Stanú sa vašimi kamarátmi na celých dvanásť mesiacov — od januára do decembra.
Vysvetlia vám, ako to bolo s prvým dňom v roku, prezradia, podľa čoho a prečo mesiace dostali mená január, február, marec a tak ďalej, aj, ako ich celkom inak nazývali naši predkovia. Zistíte, aké zvyky ľudia dodržiavali a že takmer všetko bolo čarovné, dokonca aj začiatok.
Povodia vás po Slovensku, ale i po starodávnej dedine Smrekovici, prezradia, ako to bolo s tým čarovaním a zaklínaním, lebo kedysi ľudia verili v bytosti s nadprirodzenými schopnosťami. Okrem toho je v tejto knihe plno kolied, porekadiel, hier, tancov, veršovaniek a krásnych rozprávok. Prajeme vám zaujímavé a zábavné čítanie.

5,0 z 5 (5x)

Katarína D. 15. júl 2018
Recenzia obsahuje spoiler. Môže prezrádzať zápletku alebo rozuzlenie deja. Zobraziť
Oľga Š. 04. júl 2018
Kniha je prekrasne ilustrovana, napisana s laskou k tradiciam. Nemala by chybat v detskej kniznici.
Karolina M. 31. máj 2018
Tato kniha mi uprimne vyrazila dych, je krasne spravovana, poucna a opisuje vsetky stare ludove tradicie pocas roka. Je isto nie len pre deti. Palec hore
Adela A. 23. január 2021
Oľga Š. 04. júl 2018