Knihy beletria Beletria Ostatné romány, poviedky a novely

Guľa má aj hrany

od Katarína Varsíková z vydavateľstva Dašková Kvetuša - Vydavateľstvo Q111 2014 SK jazyk

Guľa má aj hrany

Autor: Katarína Varsíková
Vydavateľstvo: Dašková Kvetuša - Vydavateľstvo Q111
Rok vydania: 2014
ISBN: 978-80-89092-73-4
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 126x176 mm
Žáner: Spoločenské romány, Slovenská súčasná
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 22.5.2024
Bežná cena 4,- €

Viac o knihe Guľa má aj hrany (Katarína Varsíková)

Román Guľa má aj hrany je síce debut, ale je to zrelé a v kontexte so súčasnou tvorbou pozoruhodné dielo. Autorka Katarína Varsíková sa narodila a študovala v Bratislave a hoci už osem rokov žije aj s rodinou v Bruseli, má k rodnému mestu silné citové puto. To sa odráža v autenticite a presvedčivosti opisov miest, kde sa jej protagonisti pohybujú, kde žijú. Rozprávačkou príbehu je Karolína, dobrá, ale nie špičková tanečnica na dôchodku, ktorej život plynie z jej vlastnej vôle pokojne a nevzrušivo, no okolnosti ju vtiahnu do nečakaných udalostí, ktoré prinesú nové vzťahy, prehodnotenie jej neangažovanosti aj jej aktivity a činy. Vydavateľka a zároveň redaktorka dúfa, že čitatelia budú mať podobný pocit ako ona, že by rada vstúpila do príbehu, aby sa toho všetkého, čo sa v románe odohráva, mohla osobne zúčastniť. Katarína Varsiková pôvodne učila angličtinu a prekladala anglicky písanú literatúru, no k svojim vášňam pridala ďalšiu: roku 2013 ukončila parížske štúdium jogy. Cvičenie jogy a písanie sa podľa nej dobre dopĺňajú a navzájom podnecujú.

Moja najväčšia prehra

Guľa má aj hrany (Katarína Varsíková)English Adventure Starter B Teacher's Book - metodická príručka (Katarína Varsíková)Planet 1 Arbeitsbuch A1/1 (1-8) SK (Katarína Varsíková)Propedeutika vnitřního lékařství (Katarína Varsíková)Květa Fialová: Pod křídly andělů (Katarína Varsíková)Planet 1 Lehrerhandbuch (Katarína Varsíková)Zlodeji snov (Havraní cyklus 2) (Katarína Varsíková)Kolem světa na kole (Katarína Varsíková)DVD-Bicí souprava - proč. jak a co cvičit 3.diel (Katarína Varsíková)