Knihy beletria Pre deti a mládež Romány, poviedky, príbehy

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2

od Elena Favilli, Francesca Cavallo z vydavateľstva ALBATROS október, 2018 SK jazyk

• Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 (Elena Favilli, Francesca Cavallo)

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2

Autor: Elena Favilli, Francesca Cavallo
Vydavateľstvo: ALBATROS
Rok vydania: október, 2018
Rok poslednej dotlače: február, 2019
Typ tovaru: viazaná s laminovaným poťahom
Druh tovaru: Kniha
Rozmery: 185 x 250 mm
Žáner: obrázková kniha, ďalšie detské knihy
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 21.5.2024
Bežná cena 19,99 €

Viac o knihe Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 (Elena Favilli, Francesca Cavallo)

Pokračovanie senzačného bestselleru podľa New York Times, ktorý inšpiroval dievčatá na celom svete, aby viac snívali, mierili vyššie a bojovali tvrdšie.

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 je úplne nová zbierka 100 príbehov na dobrú noc o výnimočných ženách, od kráľovnej Nefertiti, Beyoncé, Rosalind Franklinovej až po J. K. Rowlingovú. Kráľovné a aktivistky, baleríny a právničky, pirátky a počítačové odborníčky, astronautky a vynálezkyne – táto kniha je dôkazom, čo všetko dokážu ženy.

Ukážka z knihy:

Audrey Hepburnová - herečka

Kedysi žilo v Holandsku malé dievča, ktoré sa volalo Audrey a jedlo tulipány.

Audrey ich nejedla preto, že mala rada kvety, ale preto, že bola hladná. Život v Holandsku počas druhej svetovej vojny bol nesmierne ťažký. Na stole nikdy nebolo dosť jedla a Audrey často cítila, ako jej škvŕka v prázdnom bruchu. Cibule tulipánov jej nechutili, ale aspoň nehladovala.

Keď bola Audrey staršia, presťahovala sa do Anglicka a stala sa filmovou herečkou. Celý svet obdivoval jej elegantnú postavu a oslnivú krásu. Obklopili ju módni návrhári a stala so módnou ikonou, známou predovšetkým krátkymi čiernymi kokteilovými šatami, rukavicami po lakte a diamantovou tiarou. Keď sa na plátnach objavil jej najznámejší film Raňajky u Tiffanyho, Hepburnovej štýl sa medzi ženami stal takým obľúbeným, že sa snažili obliekať ako ona. Dokonca navštevovali známe klenotníctvo v New Yorku, aby stáli na rovnakom mieste ako ona.

No Audrey chcela dosiahnuť viac ako len zažiariť vo filmoch a byť obdivovaná pre svoj štýl obliekania. Chcela pomáhať ostatným, najmä chudobným a hladným deťom, akým kedysi bola aj ona sama. Rozhodla sa zasvätiť svoj život UNICEFu – tej istej charitatívnej organizácii, ktorá kedysi počas vojny pomohla aj jej, keď bola malé dievča a hladovala. Audrey sa domnievala, že žiadne dieťa nikde na svete by nemalo hladovať tak, aby jedlo nechutné tulipánové cibule.

Keď Audrey zomrela, na jej počesť pomenovali novú čistobielu odrodu tulipánov, čím ocenili aj prácu, ktorú vykonala pre UNICEF.

4,0 z 5 (1x)

Petra Jakubová 05. január 2020
Túto knihu sme kúpili ako darček istej rebelke. Spätnú väzbu zatiaľ nevieme, ale verím, že je tak dobrá ako tá prvá.
Cesta vzkriesenia
Spev siren

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 (Elena Favilli, Francesca Cavallo)Zlaté české pohádky (čínsky) (Elena Favilli, Francesca Cavallo)Nedokončené revolúcie 1968 a 1989 (Elena Favilli, Francesca Cavallo)Dokonalá hra (Elena Favilli, Francesca Cavallo)Dva slovenské osudy Špitzer - Mach (Elena Favilli, Francesca Cavallo)Kopie (Elena Favilli, Francesca Cavallo)Učiteľský diár 23/24 v prémiovom koženom obale (ružový) (Elena Favilli, Francesca Cavallo)