Knihy beletria Beletria Fantasy a Sci-fi

Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 15.5.2024
Bežná cena 18,90 €

Viac o knihe Zmija a krídla noci (Carissa Broadbent)

Priateľ. Nepriateľ. Milenec. Väzniteľ. Kráľ a otrokyňa. Človek a upír.

Či už ide o človeka alebo upíra, pravidlá prežitia sú pre všetkých rovnaké: nikdy never, nikdy sa nevzdávaj a vždy, vždy si stráž svoje srdce.

Oraya, adoptovaná ľudská dcéra upírskeho Kráľa temnoty, si vydobyla miesto vo svete, ktorý ju chce zabiť. Jej jedinou šancou stať sa niečím viac ako len korisťou, je vstúpiť do Kejari: legendárneho turnaja, ktorý organizuje samotná bohyňa smrti. Vyhrať však nebude vôbec jednoduché, pretože sa musí postaviť proti najkrutejším bojovníkom zo všetkých troch upírskych rodov. Ak chce Oraya prežiť, je nútená uzavrieť spojenectvo s tajomným rivalom. Lenže všetko na Raihnovi je nebezpečné. Je to nemilosrdný upír, efektívny zabijak, nepriateľ jej otca... a jej najväčšia konkurencia. Čo však Orayu desí najviac, je zvláštna príťažlivosť, ktorú k nemu cíti. No v Kejari nie je miesto pre súcit. Rozpúta sa vojna o Rod temnoty a zničí všetko, čo si Oraya doteraz myslela, že vie o svojom domove. A Raihn jej možno rozumie viac ako ktokoľvek iný.

Ich prekvitajúca príťažlivosť by však mohla byť v kráľovstve, kde nič nie je smrteľnejšie ako láska, jej pádom. V boji na život a na smrť je srdce najzraniteľnejšie – víťaz však môže byť len jeden.

Zmija a krídla noci je prvou knihou z novej série plnej temnej mágie, romantiky a krvilačných intríg, ktorá je ideálna pre fanúšikov kníh Z krvi a popolaNa dvore z tŕňov a ružíHry o život.

5,0 z 5 (3x)

Michaela books.collection 30. január 2024
Táto kniha tak rýchlo, ako uzrela svetlo slovenského knižného trhu, tak rýchlo sa stala bestsellerom a teraz už aj ja rozumiem, prečo. Toto bolo dokonalé čítanie! Konečne niečo iné, niečo o upíroch, niečo krvilačné, niečo romantické a niečo plné tajomstiev. Romantasy ako má byť. Zo začiatku som mala z knihy obavy, že to nebude nič pre mňa. Ach, ako som sa len mýlila, pretože toto bolo presne pre mňa napísané :D. Ten štýl, ktorý ja totálne zbožňujem. Oraya nie je žiadne neviniatko, nie je žiadna neporaziteľná ženská bytosť, ale je človekom, ktorý tiež má strach, vie sa zamilovať, má problém dôverovať, ale vie, čo chce dosiahnuť a ide si za tým. Netuší, že žije v opare klamstva a že všetko je tak trochu inak, ako si doteraz myslela. Je však rozhodne skvelou knižnou postavou a predstavuje silnú ženskú hrdinku, ktorej podľa mňa nič nechýba. Raihn je dokonalý mužský prototyp upíra :D. Extrémne príťažlivý, silný a váži si ľudský život. Má dokonalý humor a rozhodne to je romantik. Ach, Raihn, Raihn, si ty ale číslo. Milovala som to ich doťahovanie sa, ich nenávisť pretavenú do lásky. Všetky tie krásne gestá, slová a jeho láskavosť. Áno, dosť sa to podobalo na Hry o život, ale len čo sa týkalo tej hry a zápletky, inak si myslím, že to bolo o inom. Tie prvky fantasy, upírske zakomponovanie, ktoré bolo skutočne super premyslené. Celkovo toto bolo dokonalo oddychové čítanie, ktoré vám nedovolí ísť spať. Budete chcieť vedieť, ako sa to skončí, no nebudete chcieť, aby sa to skončilo, pretože budete túžiť aby tento pár navždy ostal spolu. Potrebujem druhú, poslednú, časť. Nechcem odísť z tohto sveta, od týchto knižných postáv.
@knihomolka.lenka 21. november 2023
Zmija a krídla noci Temná fantasy kniha o upíroch. Skvelá slow-burn romantika s hate to love. Odporúčam každému, kto miluje pomalé romantiky. Prídete si na svoje. Ja nemám čo vyčítať príbehu. Upíry sú tu monštrá. Niekedy som mala problém zaradiť upíra, do ktorého rodu patrí. Ale čím dlhšie som čítala, tak tým rýchlejšie som pochopila. Čo musím vyzdvihnúť je svet upírov. To autorka zvládla bravúrne. Nemám svetu čo vytknúť. Romantická linka bola pomalšia, čo sa mi páčilo. V poslednej dobe milujem slow-burn a tu som si prišla na svoje. Úžasné flirtovanie, chémia, túžba, láska. Na knižke ma bavilo zápasy v aréne, ktoré som si obľúbila. Veľa bojov, akcie, zabíjania, napätia, čo som nečakala. Ale užila som si to. Hlavná postava bola veľká hrdinka, bojovníčka, ktorú som si obľúbila. Koniec?! Po ňom si zostala sánka otvorená. Panebože, to nemohlo takto skončiť. Nutne potrebujem pokračovanie, ktoré vyjde čoskoro. Na jar 2024.
Gabriela S. 21. február 2024
Cesta vzkriesenia
Čierna orchidea

Zmija a krídla noci (Carissa Broadbent)