Knihy beletria Pre deti a mládež Rozprávky

Najkrajšie vianočné rozprávky

od Paul Bright, Gillian Lobel, Elizabeth Baguley z vydavateľstva Ikar, a.s. august, 2023 SK jazyk

• Najkrajšie vianočné rozprávky (Paul Bright, Gillian Lobel, Elizabeth Baguley)

Najkrajšie vianočné rozprávky

Autor: Paul Bright, Gillian Lobel, Elizabeth Baguley
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: august, 2023
ISBN: 978-80-551-8846-1
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 250 x 270 mm
Žáner: Beletria (do 10 rokov)
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 10.6.2024
Bežná cena 14,90 €

Viac o knihe Najkrajšie vianočné rozprávky (Paul Bright, Gillian Lobel, Elizabeth Baguley)

Čarovné vianočné príbehy o zvieratkách z lesa

Všade padá sneh, vládne ticho, vo vzduchu cítiť vôňu koláčikov... blížia sa Vianoce! Vedia to už všetci, aj zvieratká z lesa. Nemôžu sa dočkať toho radostného obdobia, kedy sa navôkol rozhostí pokoj a v srdciach zavládne láska. Iba mrzutý jazvec sa na Vianoce neteší. Netúži po darčekoch, ani po spoločnosti ďalších zvieratiek, chce sa schovať pod perinu a uložiť na zimný spánok. Nech sa však snaží ako chce, ustavične ho niekto vyruší... Obmäkčí ho nakoniec ježko, ktorý by potreboval jeho pomoc?

Vo vianočný zázrak zas dúfa macko Medík s myškou Tinkou a zajačicou Lily – preto sa odhodlane vyberú na cestu k žiarivému striebristému mesiacu. Keď sa však začne stmievať, zdvihne sa silný vietor a udrie tuhý mráz, cieľ ich cesty sa zdá byť v nedohľadne... A zvieratiek sa zmocní strach. Podarí sa im nájsť cestu domov?

Tri utešené vianočné príbehy pre väčších i menších čitateľov s ilustráciami Tima Warnesa a Jane Chapmanovej navodia tú pravú vianočnú atmosféru v každej rodine.

Pre deti od 4 rokov
Z anglického originálu preložila Lucia Nižníková Kollárová.

Ukážka z knihy:

Mrzutý jazvec sa vyklonil z okna a zamračil sa „Veselé Vianoce!" zvolala veverička.

„Veselé Vianoce? Pch!“ odvrkol.

„Čo je to za bláznovstvo? Mám predsa dosť rozumu, a preto celú zimu prespím.

5,0 z 5 (2x)

Silvia J. 26. január 2024
Krásna kniha a cena super
Dominika Z. 17. január 2024
Túto knižku dostala dcéra na narodeniny 5r a je to jej najobľúbenejšia kniha. Krásne ilustrácie a ešte krajšie príbehy. Túto knihu odporúčam všetkým je nádherná.
Výhody dyslexie

Najkrajšie vianočné rozprávky (Paul Bright, Gillian Lobel, Elizabeth Baguley)