Knihy beletria Zákony, predpisy, normy

Zákon proti praní špinavých peňez a proti financování terorismu

od Marie Rezková z vydavateľstva LINDE právnické a ekonom. nak. 2004 CS jazyk

Autor: Marie Rezková
Vydavateľstvo: LINDE právnické a ekonom. nak.
Rok vydania: 2004
EAN: 9788072017331
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Rozmery: 145x210x14 mm
Edícia: Zákony - poznámková vydání
ISBN: 978-80-7201-733-1

Viac o knihe Zákon proti praní špinavých peňez a proti financování terorismu (Marie Rezková)

Komentár je príručkou pre podnikateľov pôsobiacich na území Slovenskej republiky. Je určený aj subjektom založeným podľa cudzieho práva pôsobiacim v Českej republike. Neziskové právnické osoby zoznamuje s ich povinnosťami, ktoré im zákon č 253/2008 Z. z. ukladá. Je vodítkom pre osoby poskytujúce služby na základe voľných živností alebo plných mocí, devízových licencií aj iných druhov oprávnenia podľa osobitných predpisov. Vysvetľuje osobitný režim obchodných vzťahov s politicky exponovanými osobami. Poukazuje na možnosť udelenia výnimky z pôsobnosti zákona č 253/2008 Sb.Je tiež určený štatutárnym orgánom a dozorným orgánom, ktorým vzniká informačnú povinnosť o skutočnostiach, ktoré by mohli nasvedčovať praniu špinavých peňazí a obchodom spojeným s terorizmom. Komentár môže byť užívam aj ako pracovná pomôcka zamestnancov povinných osôb, ktoré zákon vymedzuje v ustanovení § 2 ods 1 a odsek 2. Odporučiť ho možno audítorom, advokátom, notárom, exekútorom, daňovým poradcom aj účtovníkom, ktorí vystupujú v podnikateľských vzťahoch. Verejnosť sa prostredníctvom tohto komentára môže zoznámiť s princípmi právnej úpravy v tejto oblasti, ktoré zodpovedajú požiadavkám na vyspelé štáty Európskej únie.

Odvaha k ľudskosti
Kruhy na vode

Zákon proti praní špinavých peňez a proti financování terorismu (Marie Rezková)