02 / 44 633 762

Učiteľkina voľba

od Sarah E. Ladd z vydavateľstva Slovenský spisovateľ a.s. 2022

Autor: Sarah E. Ladd
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ a.s.
Rok vydania: 2022
EAN: 9788022024013
ISBN: 978-80-220-2401-3
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 135x207x28 mm
Žáner: Historické romány, Romantika, Román pre ženy
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 15.5.2024
Bežná cena 14,90 €

Viac o knihe Učiteľkina voľba (Sarah E. Ladd)

Druhá časť očarujúcej regentskej trilógie Tajomstvá vresovísk z pera uznávanej americkej spisovateľky Sarah E. Laddovej vás opäť zavedie na malebný anglický vidiek na začiatku devätnásteho storočia.

Patience Creightonová vždy snívala o veľkej láske, ale ten pravý nikdy neprišiel. Po otcovej smrti a bratovom odchode do Londýna nesie na pleciach všetku zodpovednosť za chod dievčenskej školy na panstve Rosemere.

Majiteľ panstva William Sterling má povesť hazardného hráča a nemalé dlhy. Raz ho na vresoviskách surovo napadnú poskokovia jeho veriteľa a on sa celý dobitý uchýli do stajne k svojim podnájomníkom. Keď mu Patience ošetrí rany, William odmietne pobudnúť na Rosemere dlhšie, no jej krása a dobrota ho okúzlia. A rovnako aj on očarí ju...

Krátko nato stajňa zhorí pri záhadnom požiari. William sa rozhodne postaviť novú, vďaka čomu trávi s Patience veľa času. Práve vtedy sa však vráti jej brat, aby prevzal vedenie školy, a privedie jej niekdajšieho nápadníka Ewana. A tak sa mladá učiteľka ocitá pred dilemou: Má si zvoliť život bez lásky so vzdelaným, no nudným Ewanom, alebo dúfať, že príťažlivý búrlivák William jej city opätuje a ich vzťah vydrží navždy?

Prekladateľka: Marta Gergelyová

Ukážka z knihy:

Darbury, Anglicko február 1816

William Šterling nemal najmenších pochýb. Sledujú ho.

Je ľahkou korisťou, teraz viac než kedykoľvek predtým.

Vie, aká zradná je cesta cez vresoviská takto neskoro, keď polnočná hmla halí sivasté svetlo mesiaca a čerstvo napadaný sneh vyvoláva zdanie rovného terénu.

Nepríjemné ticho noci preťal žalostný výkrik sovy a William ostro mľaskol jazykom, čím svojho koňa popohnal do cvalu.

Vyhol sa hlavnej ceste, vedúcej priamo k železnej bráne panstva Eastmore Halí, lebo je príliš široká, príliš na očiach. Radšej si vybral cestičku, po ktorej premávajú bričky, vedúcu z darburského námestia na kopec Wainslow Peak. Je síce úzka a zasnežená, ale bude mimo dohľadu.

Plnokrvník, na ktorom sedel, sa vzpínal, poskakoval doľava a na znak poriadneho rozhorčenia hádzal úžasnou hlavou. William rozmýšľal, aký je ten kôň obozretný. To tvrdohlavé zviera je možno rozumnejšie než on.

4,7 z 5 (3x)

Dana 20. október 2022
Pokračovanie príbehu Dedičkin sľub. Pre všetkých kto má rád ľúbostno-historické romance. Odporúčam.
Mirka M. 08. august 2022
Príbeh vás chytí za srdce od úplného začiatku. Na celé dianie sa pozeráme cez nepriameho rozprávača – raz prostredníctvom vnímania Wiliama Sterlinga a inokedy je v popredí vnímanie reality cez Patience Creightonovú. Krásne to dotváralo vnútorný svet postáv - ich vnútorný boj, túžby a nádeje. Autorka zdarne poprepletala ľahko plynúci dej s vnútornými úvahami hlavných protagonistov. Ak sa niečo dialo, malo to význam, dotváralo to dynamiku vzťahov i posúvalo nás to ďalej z hľadiska príbehu a rastu postáv. Dialógy vyzneli nenútené a vždy vhodne dopĺňali a vyjasňovali pocity a postoje hlavných hrdinov. Učiteľkina voľba je veľmi vydarený román, kde sa snúbi jemná romantika a autentická atmosféra anglického vidieka devätnástého storočia. Viac sa dočítate na mojom blogu: https://wondersofbooks.blogspot.com/
Petra I. 03. august 2022
Harry Potter Čarodejnícky almanach