Knihy beletria Beletria Ostatné romány, poviedky a novely

Budeš iba moja

od Martina Kováčiková z vydavateľstva Albert Marenčin - Vydavateľstvo PT 2020 SK jazyk

Budeš iba moja

Autor: Martina Kováčiková
Vydavateľstvo: Albert Marenčin - Vydavateľstvo PT
Rok vydania: 2020
Typ tovaru: pevná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 140,0x208,0x18,0 mm
Žáner: Romány
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 22.5.2024
Bežná cena 12,90 €

Viac o knihe Budeš iba moja (Martina Kováčiková)

Natália má všetko sľubnú kariéru, luxusný život, dlhodobý vzťah. Je úspešná právnička takmer advokátka. Vo svojom odbore patrí medzi najlepších a tým si plní svoj životný sen. Je však skutočne Natáliin život taký dokonalý, ako sa na prvý pohľad zdá? Jej snúbenec Kristián má o jej živote a plánoch inú predstavu. Drží Natáliu vo svojej zlatej klietke. Kam až je schopný zájsť, aby bolo všetko podľa jeho želania? Nájde Natália v sebe silu vzoprieť sa alebo mu podriadi celý svoj život?

Ukážka z knihy:

,,Do čerta, kde zas sú?!" behala som hromžiac po byte, pretože som klasicky nevedela nájsť svoje kľúče.

„Zas budem meškať na stretnutie," šomrala som si v predsieni.

„Hľadala si v kúpeľni?" ozvalo sa zo spálne. Jasné, kúpeľňa, že mi to nenapadlo skôr. Vletela som do kúpeľne a začala sa prehrabávať v košíku so šminkami. „Mám ich!" vykríkla som víťazoslávne. V tom ma však myklo, pretože Kristián stál v plnej svojej kráse vo dverách kúpelne a ja som z jeho pohľadu presne vedela, čo bude nasledovať. „Zaslúžil by som si odmenu za to, že som ti ich našiel..." Na sebe mal len boxerky a blížil sa ku mne ako šelma k svojej koristi. „Kristián, už teraz meškám. Nemôžem sa zdržiavať ešte viac." V zapätí som svoje slová oľutovala. „Tak ja som pre teba zdržiavaním?! V prvom rade si moja skoro žena, až potom nejaká poondiata právnička! Keď ti poviem, že chcem šukať, tak je tvojou povinnosťou mi vyhovieť!" vrieskal po mne ako zmyslov zbavený. Vedela som, že nemám na výber a v hlave som si začala vymýšľať výhovorky, prečo zase meškám. Bude jednoduchšie vyhovoriť sa z meškania, ako vysvetlovať dalšiu modrinu za posledných pár týždňov. Kým som sa ja zaoberala svojimi myšlienkami o výhovorkách v práci, Kristián mi agresívne trhal dole úplne nové silonky. Správal sa ako zviera.

5,0 z 5 (1x)

Val 14. apríl 2021
Aj útle knihy v sebe dokážu niesť veľké posolstvo. Napríklad, Budeš iba moja, na 160 stranách autorka vyrozpráva príbeh mladej Natálie, ktorá sa snaží o miesto advokátky v prestížnej advokátskej kancelárii a pomáha cudzím ľuďom, sebe však pomôcť nedokáže. Svoj život v súkromí, za zavretými dverami bytu, chce pred každým ukryť. Myslí si, že sa jej to darí, opak je však pravdou-všetci vidia čo sa u nich doma deje. Už na prvých stránkach autorka opisuje bežné ráno. Stiahne vám žalúdok a prajete si, aby celá kniha nebola taká... Taká surová, bezohľadná, majetnícka! Presne taká je postava, Natáliinho partnera, Kristiána. Veľa ľudí si povie- prečo to trpí?; prečo neodíde?; prečo niečo neurobí? Na začiatku bola láska a sama hlavná hrdinka nevedela, kedy sa premenila na strach a v úplnom konci na nenávisť. Natáliu dokážem pochopiť. Deje sa to dennodenne a nie len pri dokonalom, zabezpečenom mužovi! Môže sa to diať aj v partnerstve bez financií- je jedno aké máte zázemie, stať sa to môže komukoľvek. Áno, komukoľvek, nielen ktorejkoľvek žene. Psychicky a fyzicky týraní sú aj muži. Kováčiková napísala túto knihu bez omáčok, bez akýchkoľvek zbytočností. Riešila prítomnosť, písala o minulosti- kedy bolo všetko ešte krásne a kedy prišiel prvý zlom. Toto je ďalšia z kníh, ktorú odporúčam čítať už mladým ľuďom, aby vedeli, že aj keď sa vzťah javí ako dokonalý, majetnícke prejavy a fyzické ataky nie sú normálne. Určite sa neudejú iba raz, aj keď to partner sľubuje. Vraví sa, že láska je slepá! Áno, je! Niekedy až príliš. Tak ako Natália, každý má isto v živote svoju bútľavú vŕbu, priateľa, svoju oporu. Aj keď sa Naty črtal v závere lepší život, autorkou zvolený koniec príbehu som nečakala. No, som veľmi rada za to, že hlavná hrdinka na sebe pracovala, nevzdávala sa a napriek spravodlivosti,ktorej nebolo účinné zadosť, šla ďalej so vztýčenou hlavou!
Výhody dyslexie
Moja najväčšia prehra