Knihy beletria Beletria Ostatné romány, poviedky a novely

Kirké

od Madeline Millerová z vydavateľstva Vydavateľstvo TATRAN, spol. s r.o. apríl, 2019 SK jazyk

Kirké

Autor: Madeline Millerová
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo TATRAN, spol. s r.o.
Rok vydania: apríl, 2019
Rok poslednej dotlače: august, 2020
EAN: 9788022209953
ISBN: 978-80-222-0995-3
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 147,0x229,0x0,0 mm
Žáner: Svetová klasika, Sci-fi, fantasy
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 20.5.2024
Bežná cena 19,90 €

Viac o knihe Kirké (Madeline Millerová)

Heliovi, bohu Slnka a najmocnejšiemu z Titanov, sa narodí dcéra. Nymfa Kirké je zvláštne dieťa, má žlté oči a čudesný tenký hlas, no inak po svojom majestátnom otcovi ani pôvabnej zvodnej matke Perse nezdedila nič pozoruhodné. Ako najslabšia zo všetkých bohýň je vystavená ustavičným posmeškom súrodencov, preto hľadá spoločnosť vo svete ľudí. Čoskoro v sebe objaví netušenú moc – ovláda čary, ktoré dokážu premeniť sokyne na príšery a ohroziť samotných bohov.
Zeus ju z obavy pred jej nepredvídateľnými schopnosťami vyženie na opustený ostrov, kde Kirké rozvíja svoje tajomné umenie, krotí divé zvery a stretáva mnohé významné postavy z gréckej mytológie vrátane Daidala, jeho nešťastného syna Ikara, napoly človeka, napoly býka Minotaura, krvilačnej Medeie a, samozrejme, prefíkaného Odysea vracajúceho sa z trójskej vojny. Neželaných či dotieravých hostí s potešením premieňa na prasce, no vie im opäť vrátiť ľudskú podobu. Iných si zasa obľúbi a na istý čas sa stávajú jej milencami.
Lenže osamelým ženám často hrozí nebezpečenstvo a rozmarná Kirké na seba nechtiac privolá hnev bohov aj ľudí. Napokon musí čeliť jednej z najdesivejších a najpomstychtivejších božstiev celého Olympu. Ak chce ochrániť svojich drahých, musí pozbierať všetku odvahu a raz a navždy si vybrať miesto – buď medzi bohmi, ktorí jej dali život, alebo smrteľníkmi, ktorých sa naučila milovať.
Vďaka nezabudnuteľným postavám, podmanivému štýlu a strhujúcemu deju je Kirké skutočné majstrovské dielo – očarujúci epos o rodinnom súperení, palácových intrigách, láske i strate, ktorý vyzdvihuje silu nezlomnej ženy vo svete, kde dominujú muži.

4,6 z 5 (7x)

Marko Ž. 24. november 2022
Najhoršia kniha ktorú som tento rok čítal. Kniha je ako zaujímava a aj celkom dobre napísaná.Ale z knihy citiť silný feminizmu,ktorý autorka spomenie aj v poďakovaní a ten kazí celý dojem z knihy.Knihu som dočital celú ale posledných strán už z povinnosti lebo som ju už kúpil než že by ma to naozaj veľmi bavilo. Neviem či je autorka odborníčka na grécku mytologiu, ale ak by som mal porovnať niektoré postavy ktoré boli v knihách Odyseus Prísaha a Návrat od odborníka na Odyseu Valeria Massima Manfrediho tak sú tam veľké rozdiely v charakteroch.Samozrejme Odyseus je v obidvoch prešibaný ale v tejto knihe je skôr prešibaný zo zlých dôvodov, od Manfredi skôr z nutnosti , aspoň takýto mám z toho pocit.
Dargan 23. júl 2022
Kniha nám ukazuje život jedných z nižšie postavených bohov. Kirké, ktorá sa narodila mocnému a oslnivému bohu Heliovi nezdedila jediný talent ani jej žilami neprúdi zlatý ichor. Medzi krutými bohmi Kirké vyčnieva svojim súcitom a schopnosťou milovať, no nečakala, že na to doplatí. Kirké sa ocitla uveznená na ostrove, kvôli jej novo-objaveným schopnostiam a počas storočí svojej dlhovekosti stretáva legendy. Herma, posla bohov. Apollóna, boha slnka, no aj Odyssea či slávneho Daidala. Príbeh, krásne graduje formuje atmosféru spolu s hlavnou hrdinkou. Poukazuje na feminizmus, silu ženy a aj to, že zlatá klietka je stále väzením a dlhovekosť má svoje nevýhody. Príbeh Čarodejnice Kirké, z ostrova Aiaia si mnoho ľudí zamilovalo a ja už viem, prečo. Úžasná hlavná hrdinka, ktorej príbeh pretkávajú slávny hrdinovia a piráti, ktorích mení na prasatá. Ukazuje nam aká silná je láska, hlavne tá materská. A ukazuje akým darom a zároveň prekliatím môže byť nesmrteľnosť. Knihu odporúčam ľuďom, ktorý majú radi feminizmus, silné ženské hrdinky a grécku mytológiu. Knihu neodporúčam ľuďom, ktorým sa nepáči nič z vyššie uvedených alebo im vadí, to, že autorka niektore grécke mýty upravila aby sa jej hodili k príbehu. Za knihu veľmi pekne ďakujem @preskoly.sk #spolupráca Kniha nám ukazuje život jedných z nižšie postavených bohov. Kirké, ktorá sa narodila mocnému a oslnivému bohu Heliovi nezdedila jediný talent ani jej žilami neprúdi zlatý ichor. Medzi krutými bohmi Kirké vyčnieva svojim súcitom a schopnosťou milovať, no nečakala, že na to doplatí. Kirké sa ocitla uveznená na ostrove, kvôli jej novo-objaveným schopnostiam a počas storočí svojej dlhovekosti stretáva legendy. Herma, posla bohov. Apollóna, boha slnka, no aj Odyssea či slávneho Daidala. Príbeh, krásne graduje formuje atmosféru spolu s hlavnou hrdinkou. Poukazuje na feminizmus, silu ženy a aj to, že zlatá klietka je stále väzením a dlhovekosť má svoje nevýhody. Príbeh Čarodejnice Kirké, z ostrova Aiaia si mnoho ľudí zamilovalo a ja už viem, prečo. Úžasná hlavná hrdinka, ktorej príbeh pretkávajú slávny hrdinovia a piráti, ktorích mení na prasatá. Ukazuje nam aká silná je láska, hlavne tá materská. A ukazuje akým darom a zároveň prekliatím môže byť nesmrteľnosť. Knihu odporúčam ľuďom, ktorý majú radi feminizmus, silné ženské hrdinky a grécku mytológiu. Knihu neodporúčam ľuďom, ktorým sa nepáči nič z vyššie uvedených alebo im vadí, to, že autorka niektore grécke mýty upravila aby sa jej hodili k príbehu.
Marta 19. marec 2021
Zaujimavy príbeh , odporúčam. Kto mà rad grecku mytologiu obvzvlasť.
Monika S. 05. máj 2021
Marta L. 07. október 2020
nina S. 07. október 2019
Eva Š. 04. september 2019