Knihy beletria Beletria Romantika

Kliatba

od Jana Pronská z vydavateľstva Slovenský spisovateľ a.s. október, 2018 SK jazyk

Kliatba

Autor: Jana Pronská
Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ a.s.
Rok vydania: október, 2018
EAN: 9788022020787
ISBN: 978-80-220-2078-7
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 138x206x20 mm
Žáner: Historické romány, Romantika
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 18.6.2024
Bežná cena 13,90 €

Viac o knihe Kliatba (Jana Pronská)

Kráľovná slovenskej historickej romance ponúkla v roku 2013 svojim čitateľom skutočnú lahôdku: strhujúci fantazijný príbeh opradený tajomstvom, v ktorom však nechýba láska, horúca vášeň a podlé intrigy. Tento úspešný román vám prinášame v novom vydaní.

Pred mnohými stáročiami Markus Berzevič s pomocou čarodejnice Solveig chladnokrvne obetoval snúbenicu Aniku, aby zachránil svojich ľudí pred dobyvateľmi. Zúfalá Anikina matka prekliala Markusa, odsúdiac ho na večný život. Solveig v snahe zmierniť kliatbu darovala Markusovi strážkyňu a jej potomkyne, ktorých poslaním je chrániť ho a zároveň hľadať spôsob, ako kliatbu zlomiť. Každý pokus sa však skončí neúspechom a Markus stráca aj poslednú iskierku nádeje, až kým na Čierny hrad osud nezaveje krásnu Verenu z Orlay. Verena je výnimočná žena – jej srdce je dosť veľké a myseľ dosť slobodná, aby prijala neuveriteľnú pravdu o tajomnom hradnom pánovi, ktorý v nej rozdúcha plamene vášne a čistého citu. Bude však jej láska dosť silná, aby Markus uveril v zázrak a konečne sa dočkal odpustenia?

Ukážka z knihy:

LEN KRV ZMYJE KRV

Preklínam ťa, Markus, syn Lachlanov! Nech tvoje oči nikdy nespočinú v pokoji, ani v náručí žien, ani v potokoch krvi, nech sa tvoje Cadové srdce nikdy neroztopí, nech sa tvoja bezcitná duša navždy škvarí v ohni pekelnom, v bolesti a trýzni až na veky vekov!

HRAD SA TÝČIL NAD ÚDOLÍM ako temná hrozba. Strmé bralo, na ktorom stála stredoveká stavba, obopínalo masívne hradby a chránilo vstup do sídla. Dve vysoké veže sa dotýkali čiernosivých oblakov, z ktorých sa na zem valili prúdy dažďa, blesky križovali oblohu a dunenie hromov otriasalo zemou. Iba v jednom okne hore v paláci sliepňala svieca a oznamovala pocestným, že na hrade vôbec niekto žije.

Koč sa terigal po neschodnej šmykľavej ceste, kone odmietali ďalej ťahať ťažký záprah, každú chvíľu sa zastavovali, erdžali, z nozdier a papule sa im valili kúdoly pary. Neďaleko udrel blesk, zo stromu vzápätí vyšľahli plamene a ožiarili okolitý temný hustý les. Hrôzostrašné zavýjanie vlkov z protiľahlého kopca desilo všetkých. Pohonič odušu plieskal bičom, kričal povely, na ktoré kone odmietali reagovať, desiatka strážcov s vytasenými mečmi sledovala okolie, hotová brániť seba i pánov. Bolo to šialené, búrka sa zjavila z ničoho nič, akoby sa odrazu ocitli v inej krajine, na inom mieste.

5,0 z 5 (1x)

Marcela V. 05. marec 2019