Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Jazykoveda, literárna veda, slovníky

Úzkost z ovlivnění

od Harold Bloom z vydavateľstva Kosmas s.r.o.(HK) január, 2016 CS jazyk

Úzkost z ovlivnění

od Harold Bloom z vydavateľstva Kosmas s.r.o.(HK) január, 2016 CS jazyk

Autor: Harold Bloom
Vydavateľstvo: Kosmas s.r.o.(HK)
Rok vydania: január, 2016
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Rozmery: 120,0x200,0x20,0 mm
Žáner: Literárne vedy
ISBN: 978-80-257-1728-8
Tovar posielame do 7 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 29.5.2024
Bežná cena 12,95 €

Viac o knihe Úzkost z ovlivnění (Harold Bloom)

Harold Bloom (*1930) si sérií knih ze 70. let, z nichž nejvýznamnější je právě Úzkost z ovlivnění, vydobyl pozici nejvýraznějšího amerického kritika své generace, dosáhl nejvyšších akademických pozic a trvale se zapsal do obecného kulturního povědomí. Pojem vlivu či ovlivnění je inspirován především Nietzschem, Freudem, prorockými básněmi Williama Blakea a gnostickou teologií. V ostrém kontrastu k předtím dominantnímu přístupu angloamerické nové kritiky Bloom zdůrazňuje osobní zápas básníka o nalezení vlastního hlasu – a rozvíjí obraz boje na život a na smrt (neboť vyjádření a mlčení či originalita a nápodoba jsou pro básníka formou života a smrti) mezi „efébem“ a jeho mocnými předchůdci. Česky z Bloomova rozsáhlého a vlivného díla již vyšel Kánon západní literatury (1994, čes. 2000), souborný pohled na celou evropskou literární tradici. Úzkost z ovlivnění vychází i s rozsáhlou předmluvou (věnovanou Shakespearovi), kterou autor doplnil ke 2. vydání z roku 1997.

Úzkost z ovlivnění (Harold Bloom)Bažináč Swamp Thing 4 (Harold Bloom)Oliver Kocour, který zachránil Vánoce (Harold Bloom)Archerův hlas (Harold Bloom)