Knihy beletria Beletria Thriller

Dirigent z Petrohradu

od Camilla Grebe; Paul Leandeer - Engström z vydavateľstva Vydavatelství VÍKEND s.r.o. 2014 CS jazyk

Dirigent z Petrohradu

Autor: Camilla Grebe; Paul Leandeer - Engström
Vydavateľstvo: Vydavatelství VÍKEND s.r.o.
Rok vydania: 2014
ISBN: 978-80-7433-091-9
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, matná
Rozmery: 130,0x200,0x0,0 mm
Žáner: Dobrodružstvo, thrillery
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme vo štvrtok 23.5.2024
Bežná cena 11,87 €

Viac o knihe Dirigent z Petrohradu (Camilla Grebe; Paul Leandeer - Engström)

Moskva, 2003. Ve vzduchu se vznáší pach nízkooktanového benzínu, potu a omítky. Primitivní, brutální a plný příslibů. Tak jako celé Rusko, jak to aspoň připadá Švédu Tomu Blixenovi, který pracuje ve velké investiční bance v Moskvě.

Tom dostal za úkol uzavřít jeden z největších obchodů v dějinách banky. Jeho klientem je ruská ropná společnost, vedená mocným a nebezpečným oligarchou Romanovem. Tom věří, že je schopen poradit si s úplatkářstvím a brutálním zastrašováním, které jsou nedílnou součástí obchodování v Rusku. Až příliš pozdě mu dochází, do jak podezřelých a nebezpečných machinací se zapletl. Brzy se ocitá ve víru násilí, v němž přicházejí o život jeho nejbližší přátelé, a Tom se na vlastní pěst pouští do pátrání po jejich vrazích. Nečekané pomoci se mu dostává od moskevského prokurátora Sergeje Skurova. Všechny stopy je nakonec dovedou až do nebezpečných chodeb Kremlu. Tom se při pátrání sblíží s moskevskou studentkou medicíny Olgou a její malou dcerkou Xenií. Křehký milostný vztah se však pro mladou matku stává smrtelným ohrožením...

Dirigent z Petrohradu je strhující krimithriller i jedinečný obraz Ruska na počátku 21. století, doby, kdy v krátkém časovém úseku vznikaly nejmocnější finanční instituce v zemi. Je to také první úspěšná část trilogie autorské dvojice Camilla Grebe a Paul Leander-Engström Moskva noir.

Cesta vzkriesenia
Moja najväčšia prehra

Dirigent z Petrohradu (Camilla Grebe; Paul Leandeer - Engström)