Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Psychológia

Štyri dohody (brožovaná väzba)

od Don Miguel Ruiz z vydavateľstva Citadella 2012 SK jazyk

• Štyri dohody (brožovaná väzba) (Don Miguel Ruiz)

Štyri dohody (brožovaná väzba)

od Don Miguel Ruiz z vydavateľstva Citadella 2012 SK jazyk

Autor: Don Miguel Ruiz
Vydavateľstvo: Citadella
Rok vydania: 2012
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 190 mm x 130 mm x 15 mm
Žáner: duchovné teórie, smery, rozvoj
ISBN: 978-80-970875-2-4
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 21.5.2024
Bežná cena 10,90 €

Viac o knihe Štyri dohody (brožovaná väzba) (Don Miguel Ruiz)

Anotácia: Opäť v predaji! Nový preklad a jazykovo prepracované vydanie nám čítavou formou pomáha odhaliť a
pochopiť naše vnútorné návyky v myslení. Pomaly odkrýva tajomstvo zdravého emočného sveta, zbavuje strachu a
vedie človeka k vnútornej osobnej slobode. Učí nás spoznávať svet vlastných obmedzení a škodlivých návykov.
Odhaľuje pravidlá uložené v našom podvedomí, v našich slovách a činoch. Číta v tajomstve Slov a pravidiel, ktoré nás
robia ne-šťastnými a bez-mocnými. Nachádza východiská a učí nás zmeniť postoje, chápať seba ako jedinečnú
bytosť s právom - byť šťastnými.

Štyri dohody

Nehreš slovom

Slovo predstavuje tvorivú silu. Je to dar. Všetka vaša magická moc sa opiera o slovo. Vždy keď poviete svoj názor, je to akoby ste rozprávali magické formulky.  Slovom môžete človeka zakliať, alebo ho zo zakliatia vyslobodiť. Slovo môže stvoriť ten najkrajší sen, alebo môže aj všetko okolo zničiť. Keď nehrešíte slovom, šírite okolo seba krásu a lásku, vytvárate nebo na zemi.

Neber si veci osobne

Ten, kto je upnutý na dôležitosti vlastnej osoby alebo je veľmi vzťahovačný, prejavuje najvyšší stupeň sebectva, pretože vlastne počíta s tým, že sa všetko točí okolo neho. Nech už si ľudia myslia čokoľvek, čokoľvek robia alebo hovoria, neberte si to osobne. Názory druhých zodpovedajú tomu, čomu títo ľudia veria, a preto nech si o vás myslia čokoľvek, v skutočnosti sa vás to netýka. Vždy to vypovedá len o nich.

Nevytváraj si domnienky

Akonáhle ste o niečom presvedčení, domnievate sa, že máte pravdu. A ste dokonca ochotný zničiť svoje vzťahy s ostatnými, iba aby ste si obhájili svoje vlastné stanovisko. Vzdajte sa potreby obhajovať svoj postoj. Vždy je lepšie sa opýtať než si vytvárať domnienky.  Pozbierajte svoju odvahu a pýtajte sa tak dlho, dokiaľ sa vám veci čo najviac neujasnia. Akonáhle na svoju otázku dostanete odpoveď, nebudete si už musieť vytvárať žiadne domnienky, pretože budete poznať pravdu.

Rob všetko čo najlepšie

Vždy si počínajte, ako najlepšie dokážete, ale neprepínajte sa! Keď sa prepínate, vaše fyzické sily sa vyčerpajú a nebudete vládať napĺňať stanovený cieľ. Ak budete znovu a znovu robiť všetko čo najlepšie, stanete sa majstrami osobnej transformácie. Vaše návyky hrešiť slovom, brať si veci osobne a vytvárať si stále nejaké domnienky sa budú prejavovať čím ďalej tým vzácnejšie, až nad vami úplne stratia svoju moc.

4,0 z 5 (2x)

Františka K. 03. máj 2021