Učebnice, slovníky Základné školy Matematika Pomôcky k matematike Tabuľky k matematike

Rozcvičky pre všetky hlavičky z matematiky (autokorektívne karty pre 2. ročník)

od Martina Totkovičová z vydavateľstva Orbis Pictus Istropolitana 2013 SK jazyk

• Rozcvičky pre všetky hlavičky z matematiky (autokorektívne karty pre 2. ročník) (Martina Totkovičová)

Rozcvičky pre všetky hlavičky z matematiky (autokorektívne karty pre 2. ročník)

od Martina Totkovičová z vydavateľstva Orbis Pictus Istropolitana 2013 SK jazyk

Autor: Martina Totkovičová
Vydavateľstvo: Orbis Pictus Istropolitana
Rok vydania: 2013
EAN: 9788081202087
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, matná
Rozmery: A5
Ročník: 2. ročník
Predmet: Matematika
Škola: Základné školy
Podtitul: Autokorektívne karty pre 2. ročník ZŠ
Žáner: učebnice, školská a pedagogická literatúra
ISBN: 978-80-8120-208-7
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 27.5.2024

Viac o knihe Rozcvičky pre všetky hlavičky z matematiky (autokorektívne karty pre 2. ročník) (Martina Totkovičová)

Rozcvičky pre všetky hlavičky z matematiky (autokorektívne karty pre 2. ročník) sú pokračovaním Rozcvičiek pre 1. ročník. Podobne ako jej predchodkyňa, aj táto malá knižka umožňuje dieťaťu hravou formou pochopiť spôsob počítania úloh spamäti a ponúka mu okamžitú sebakontrolu bez stresu (autokorekciu).

Rozcvičky sú určené na nácvik základných matematických spojov sčítania a odčítania v obore do 100, ktoré si majú deti v druhom ročníku ZŠ osvojiť a zautomatizovať.

Sú rozdelené do šiestich kapitol, označených veľkými tlačenými písmenami (A, B, C, D, E, F), ktoré sledujú postupné rozširovanie číselného oboru.

Každá kapitola sa skladá zo štyroch autokorektívnych kariet, predstavujúcich 4 gradujúce úrovne obťažnosti:

• Prvá úroveň – úlohy obsahujúce len základné spoje. Ich riešenie by mali zvládnuť všetci druháci
  • Druhá úroveň – je rozšírená o efekt nepriameho zadania úlohy, jej matematická náročnosť však zostáva na rovnakom stupni ako v úrovni č. 1
  • Tretia úroveň – je určená žiakom, ktorí už základné spoje zvládli. Väčšinou ide o úlohy vyžadujúce si viac počtových operácií pri ich riešení. Sú to úlohy zamerané na porovnávanie, sčítanie viacerých sčítancov alebo tzv. sčítacie trojuholníky v rôznych konceptoch.
  • Štvrtá úroveň – poskytuje priestor najmä deťom, ktoré majú rady geometriu a hlavolamy. Mnohé z úloh tejto úrovne sú určené na rozvoj logického myslenia.

Špecifické pre Rozcvičky je, že sa do zošita nepíše. Dieťa môže úlohy na jednotlivých kartách riešiť niekoľkokrát, až kým sa mu nepodarí zažiť pocit úspechu.

Obsah:

Návod na prácu

Sčitovanie v obore do 14 s prechodom cez 10

Porovnávanie v obore do 14

Geometrické tvary

Sčitovanie a odčitovanie v obore do 16 s prechodom cez 10

Stavby z kociek

Sčitovanie a odčitovanie v obore do 20 s prechodom cez 10

Porovnávanie v obore do 20

Sčitovanie a odčitovanie celých desiatok v obore do 100

Sčitovanie v obore do 100 bez prechodu cez 10

Poznávanie hodín