Knihy beletria Beletria Ostatné

Dva osudy

od Aharon Appelfeld z vydavateľstva PhDr. Milan Richter - MILANIUM 2009 SK jazyk

Dva osudy

Autor: Aharon Appelfeld
Vydavateľstvo: PhDr. Milan Richter - MILANIUM
Rok vydania: 2009
ISBN: 978-80-89178-32-2
Typ tovaru: Pevná väzba s prebalom, lesklá
Rozmery: 150x215x20 mm
Edícia: Pamätaj
Žáner: Novely, poviedky, antológie
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 21.5.2024
Bežná cena 4,- €

Viac o knihe Dva osudy (Aharon Appelfeld)

Dve novely - Cili a Katerina - tvoria knihu Dva osudy izraelského spisovateľa Aharona Appelfelda. Ich protagonistkami sú dve mladé ženy (Židovka a Rusínka) a dejiskom príbehov je širšia oblasť Bukoviny, územia patriaceho v dobe príbehu, teda cez druhú svetovú vojnu, k Rumunsku (dnes patrí Ukrajine).

Nepredstieram, že som zvestovateľ, kronikár vojny či vševedko. Dejiny sú podľa mňa iba pokrmom pre literatúru. A literatúra, to je prítomnosť, čo trvá – nie v novinárskom zmysle, ale ako pokus dostať čas do pokračujúcej prítomnosti.
Kedykoľvek hovoríš o tých časoch, zmocňuje sa ťa pocit, že to všetko je neuveriteľné. Opisuješ, čo sa stalo, no zároveň neveríš, že čosi také sa mohlo stať práve tebe. Nepoznám chvíľu, keď by som sa za niečo väčšmi hanbil.
A. Appelfeld: Príbeh jedného života

Spev siren

Dva osudy (Aharon Appelfeld)Rodičia slávnych (Aharon Appelfeld)Adventný kalendár Paw Patrol (Aharon Appelfeld)Premiérova milá (Aharon Appelfeld)Sedlčanskem po stopách Jakuba Krčína (Aharon Appelfeld)