Trolejbusy v Bratislave 1909 - 2019 (1. akosť)
| Autor: | Matej Kavacký |
| Vydavateľstvo: | TechTrend, s.r.o. |
| Rok vydania: | 2019 |
| EAN: | 9788097293215 |
| Počet strán: | 256 |
| Typ tovaru: | pevná |
| Jazyk: | SK Slovenský jazyk |
| Rozmery: | 215x305 mm |
| Žáner: | Technika |
| Číslo v sérií: | 2 |
| Poškodenie: | poškrabaný obal |
| Edícia: | História MHD v Bratislave |
Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.
Dôvod cenového zvýhodnenia: poškrabaný obal.
Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom).
Knihu si môžete zakúpiť aj bez poškodenia kliknutím na tento odkaz.
Viac o knihe Trolejbusy v Bratislave 1909 - 2019 (1. akosť) (Matej Kavacký)
Trolejbusy v Bratislave 1909 – 2019 je doposiaľ najrozsiahlejšia a najpodrobnejšia publikácia venovaná histórii trolejbusovej dopravy v hlavnom meste Slovenska. Vydaná pri príležitosti 110. výročia prvej trolejbusovej prevádzky v Bratislave, ponúka čitateľovi výnimočný pohľad na vývoj tohto druhu dopravy od jeho úplných začiatkov až po súčasnosť.
Čo kniha pokrýva
Obsah je prehľadne rozčlenený do tematických období. Kniha začína pohľadom na počiatky trolejbusovej dopravy vo svete na prelome 19. a 20. storočia, následne mapuje prevádzku historického trolejbusu v Bratislave v rokoch 1909–1914, zavedenie novodobých trolejbusov v roku 1941 a plynule prechádza až do súčasnosti. Čitateľ sa dozvie nielen o samotnej prevádzke a infraštruktúre, ale aj o zaujímavostiach z plánovaného rozvoja trolejbusovej siete – v minulosti aj dnes.
Bohatý obrazový a mapový materiál
- Takmer 600 obrázkov, ilustrácií, tabuliek a archívnych fotografií – mnohé z nich doteraz nepublikované
- 18 máp graficky zachytávajúcich kľúčové etapy vývoja trolejbusových tratí a liniek
- Prehľad všetkých typov bratislavských trolejbusov
- Časová os najvýznamnejších udalostí v histórii trolejbusovej MHD
- Dve elektronické prílohy: detailný prehľad vývoja liniek a kompletný zoznam všetkých trolejbusov
O autorovi
Matej Kavacký je redaktorom portálu imhd.sk a dlhodobo sa venuje histórii bratislavskej mestskej hromadnej dopravy. Na publikácii spolupracoval kolektív ďalších odborníkov a sú v nej využité fotografie z desiatky archívov a súkromných zbierok. Rovnaký autorský tím stojí aj za predchádzajúcim titulom Autobusy v Bratislave 1927 - 2017, ktorý bol súčasťou série História MHD v Bratislave.
Pre koho je kniha určená
Publikácia osloví každého, kto sa zaujíma o históriu Bratislavy a jej verejnej dopravy – od nadšencov MHD a železničných históriákov až po milovníkov archívnej fotografie a mestskej histórie. Je tiež hodnotným darčekom pre rodákov a obyvateľov Bratislavy, ktorí chcú spoznať premeny svojho mesta z nezvyčajného uhla pohľadu.


















