Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Beletria Krimi, detektívky

Vrahova modlitba

od Ariana Franklin z vydavateľstva Nakladatelství JOTA s.r.o. dot 2011 CS jazyk

Vrahova modlitba

od Ariana Franklin z vydavateľstva Nakladatelství JOTA s.r.o. dot 2011 CS jazyk

Autor: Ariana Franklin
Vydavateľstvo: Nakladatelství JOTA s.r.o.
Rok vydania: 2011
Rok poslednej dotlače: november, 2011
EAN: 9788072178957
ISBN: 978-80-7217-895-7
Počet strán: 352
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, matná
Jazyk: český
Rozmery: 145x210 mm
Edícia: Beletrie
Žáner: beletria
Vydanie: 1
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 14,92 €
Zľava: 27%
Naša cena 10,88 €

Viac o knihe Vrahova modlitba (Ariana Franklin)

Lékařka Adélie se ve čtvrtém pokračování historické kriminální série nazvané Vrahova motlitba stává ochránkyní mladé princezny. Píše se rok 1176 a král Jindřich II. posílá svou desetiletou dceru Johanu do Palerma, aby ji tam provdal za krále Viléma II. Sicilského. Válka a mor v Evropě činí z takové cesty velmi nebezpečný podnik. Král proto vybral své dceři za společnici ženu, které důvěřuje ze všech nejvíc: svou „vykladačku smrti“ Adélii Aguilarovou.

 

Vystudovaná lékařka Adélie, jež pochází ze sicilského království, má princeznu doprovázet a starat se o její bezpečí a zdraví až do svatby. Adélie by sice nabídku nejraději odmítla – odcestovat s královským průvodem pro ni znamená rozloučit se na dlouhou dobu s vlastní dcerkou. Král ale její dceru pohotově přesídlil na královský dvůr jako svou chráněnku, ale současně i jako rukojmí, aby si pojistil, že se Adélie k němu zase vrátí.

 

Adélii tím pádem nezbývá než vydat se na dlouhou cestu. Doprovázejí ji arabský ochránce a společník Mansur, milenec Rowley a také irský námořní kapitán O’Donnell, jenž by mohl být Adélii daleko prospěšnější, než by se Rowleymu mohlo zamlouvat.

 

Ke královskému průvodu se ovšem připojuje ještě jeden člověk – vrah bažící po strašlivé pomstě. Když začnou v princeznině okolí umírat lidé, Adélie i Rowley pojmou podezření, že vrah se skrývá na dohled. Co bude následovat? Má se jeho příští obětí stát princezna Johana? Nebo snad dokonce samotná Adélie?

 

Lekárka Adélia sa v knihe Vrahova modlitba stáva ochrankyňou mladej anglickej princeznej. Ariana Franklin je výborná rozprávačka a román Vrahova motlitba je v poradí už štvrtým dielom stredovekej historickej série o lekárke Adélii Aquilarovej. Kniha je písaná v češtine.

Píše sa rok 1176 a v Anglicku vládne Henrich II. Pre svoju dcéru Johanu vyberá ženích až z ďalekého Palerma, kráľa Viliama II. Sicílskeho. No cesta na juh Apeninského polostrova nie je zďaleka bezpečná. Či už kvôli moru, ktorý v tom čase pustoší Európu alebo lúpežným bandám, ktoré sú niekedy rovnako kruté. Princezná potrebuje jednoznačne spoľahlivú ochranu. Je len jediný človek, ktorému kráľ bezvýhradne dôveruje. Adélia Aquilarová.


Lekárka Adélia sama pochádza zo sicílskeho kráľovstva a na dlhej ceste by mala byť princezninou ochrankyňou i spoločníčkou. Sama tým nápadom vôbec nie je nadšená. Znamená to dlhé mesiace bez svojej milovanej dcérky. Aby kráľ Adéliu upokojil, berie si jej dcéru na kráľovský dvor pod svoje ochranné krídla. No zároveň aj ako rukojemníka, aby zabezpečil, že sa Adélia vráti. A tak sa Adélia vydáva na dlhú cestu v spoločnosti Mansura, jej arabského ochrancu a spoločníka, milenca Rowleyho a taktiež írskeho kapitána O´Donella, ktorý by mohol byť Adélii oveľa prospešnejší, ako by sa Rowleymu páčilo.

No v kráľovskom sprievode je aj osoba, ktorej v žiadnom prípade nejde o bezpečie skupiny. Je to vrah, túžiaci po strašlivej pomste. Keď začnú v princezninej skupine znenazdania umierať ľudia, Adélia a Rowley sa musia začať konať. Kto je hlavným cieľom zákerného vraha? Princezná alebo snáď sama Adélia?

Recenzie

Zatvoriť
Prokurátor a ja od Sara Mia Velinská
Prokurátor a ja od Sara Mia Velinská

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Vrahova modlitba (Ariana Franklin)