Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Kariéra a motivačná literatúra Psychológia, komunikácia

Všestrannosť (1. akosť)

od David Epstein z vydavateľstva Premedia 2020 SK jazyk

Všestrannosť (1. akosť)

od David Epstein z vydavateľstva Premedia 2020 SK jazyk

Autor: David Epstein
Vydavateľstvo: Premedia
Rok vydania: 2020
EAN: 9788081598708
Počet strán: 256
Typ tovaru: brožovaná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 150x230 mm
Žáner: Náučná literatúra
Poškodenie: poškodená väzba
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 14,95 €
-40%
Naša cena 8,97 €
Strážiť produkt Pridať do zoznamu
Všestrannosť (1. akosť) (David Epstein)

Dôvod zľavy: poškodená väzba.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: poškodená väzba.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom). 

Knihu si môžete zakúpiť aj bez poškodenia kliknutím na tento odkaz.

Viac o knihe Všestrannosť (1. akosť) (David Epstein)

David Epstein, autor prevratnej knihy Športový gén, skúmal pri písaní svojej novej knihy najúspešnejších svetových športovcov, umelcov, hudobníkov, vynálezcov a vedcov. Zistil, že vo väčšine odvetví obzvlášť v tých komplexných a nepredvídateľných vynikajú všestranní jedinci, nie špecialisti. Svoju cestu si síce často vyberú neskoro a preskakujú z jednej činnosti na druhú, namiesto toho, aby sa sústredili na jednu, ale zároveň sú tvorivejší, svižnejší a dokážu vytvoriť prepojenia, ktoré ich špecializovanejší kolegovia nevidia.

 

Epstein prichádza k záveru, že nezvládnutie skúšky je najlepší spôsob učenia sa. Tí, čo často menia prácu, majú nakoniec kariéru, ktorá ich najviac napĺňa. Vynálezcovia s najväčším vplyvom prechádzajú z jednej oblasti do druhej namiesto toho, aby prehlbovali svoje vedomosti v jedinom odbore. V čase, keď sa odborníci čoraz viac izolujú, a počítače získavajú schopnosti kedysi vyhradené úzko špecializovaným ľuďom, sa bude stále viac dariť tým, čo dokážu myslieť širokospektrálne a využiť rozmanité skúsenosti.

 

Ukážka z knihy:


Na jednej strane bol Paul Ehrlich, biológ zo Stanfordovej univerzity. Vo výpovedi pred Kongresom, v relácii The Tonight Show (dvadsaťkrát) a vo svojom bestselleri z roku 1968 Populačná bomba trval na tom, že už sa nedá predísť apokalypse spôsobenej preľudnením. V ľavom dolnom rohu bol na obale knihy obrázok zápalnej šnúry a pripomenutie, že „bomba naďalej tiká“. Ehrlich varoval, že nedostatok zdrojov spôsobí v nasledujúcom desaťročí úmrtie stoviek miliónov ľudí. Časopis New Republic upozornil svet, že globálna populácia už presiahla produkciu potravín. „Hladomor sa začal,“ hlásil časopis. Bola to chladná, tvrdá matematika: ľudská populácia rastie exponenciálne, produkcia potravín nie. Ehrlich bol odborníkom na motýle - a uznávaným. Dobre vedel, že príroda nereguluje populácie živočíchov s jemnocitom. Populácie prudko rástli, presiahli dostupné zdroje a zrútili sa. „Tvar krivky populačného rastu je biológom dobre známy,“ napísal.

Ehrlich sa vo svojej knihe venoval hypotetickým scenárom predstavujúcim „typy pohrôm, ktoré sa stanú“. V jednom zo scenárov sa v sedemdesiatych rokoch Spojené štáty a Čína začnú navzájom obviňovať z hladomoru a spustia nukleárnu vojnu. To je umiernený scenár. V tom naozaj zlom scenári sa hladomor rozšíri po celej planéte. V mestách sa striedajú nepokoje a stanné právo. Environmentálni poradcovia odporučia americkému prezidentovi politiku jedného dieťaťa a sterilizáciu ľudí s nízkym IQ.

Recenzie

Zatvoriť
Kubko kuchárom alebo radosť z jedla
Atlas - Príbeh tatka Slaného

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Všestrannosť (1. akosť) (David Epstein)