Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Náboženstvo a filozofia Kresťanstvo

Velebím

od Kaylene Brown z vydavateľstva Postoj Media, s.r.o. dot 2022 SK jazyk

11,04 €
-21%

Velebím

od Kaylene Brown z vydavateľstva Postoj Media, s.r.o. dot 2022 SK jazyk

Autor: Kaylene Brown
Vydavateľstvo: Postoj Media, s.r.o.
Rok vydania: 2022
EAN: 9788089994571
Počet strán: 312
Typ tovaru: pevná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 130x200 mm
Žáner: duchovné teórie, smery, rozvoj
Tovar posielame do 5 pracovných dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme vo štvrtok 30.3.2023
Bežná cena 13,90 €
-21%
Naša cena 11,04 €

Viac o knihe Velebím (Kaylene Brown)

Velebím je kniha zamyslení o čnostiach zameraná na prehĺbenie vnútorného duchovného života ženy, aby mohla aj vonkajším životom zvelebovať Pána.

 

Každý deň 90-dňového programu sa začína úryvkami z Písma, Katechizmu Katolíckej cirkvi alebo zo spisov svätíc a pokračuje meditáciou. Čitateľkám ponúka, aby na 90 dní vstúpili do sveta modlitby a askézy, čím dajú viac priestoru tichu a načúvaniu Duchu Svätému. Keď žijeme jednoduchší život, ľahšie sa cvičíme v čnostiach pokory, láskavosti, vďačnosti, veľkodušnosti, modlitby, poslušnosti, pracovitosti, horlivosti, skromnosti, umiernenosti, predvídavosti a vytrvalosti. Kniha ponúka aj konkrétne tipy, ako bojovať s neresťami, ktoré tak často zahmlievajú našu snahu o svätosť. Určená je všetkým dospelým ženám bez ohľadu na ich životný stav a možno ju čítať nezávisle od asketických skutkov. Velebím bola spočiatku odpoveďou na Exodus 90 – cenné a hodnotné mužské duchovné úsilie –, ktorý však pre ženy nie je vhodný. Táto kniha má iný cieľ: ide o hľadanie čnosti cez meditáciu o podstate ženskosti, pretože Boh nás všetkých pozýva k tomu, aby sme sa stali svätými. Ako ženy sme pritom pozvané zvláštnym spôsobom velebiť Pána, podobne ako to robila Mária.

 

Recenzie: „Ženy, ktoré sa zaviažu ku každodenným disciplínam, modlitbe a čítaniu zamyslení, ktoré nájdete v knihe Velebím, nájdu veľké duchovné osvieženie a príležitosti rásť vo svojom priateľstve s Ježišom. Myslím si, že 90-dňový program, ktorý nájdete v tejto knihe, je dobrým duchovným projektom pre skupinu žien z farnosti alebo pre každú jednotlivo, ak túži objaviť svojho vlastného ,ženského génia‘. Srdečne odporúčam.“Joseph F. Naumann, arcibiskup z Kansas City v USA" Prekladať knihu zamyslení Velebím 90 bolo pre mňa veľkou radosťou i výzvou. Konkrétne zamyslenia ma oslovovali nie len v prekladateľskej, ale aj v osobnej rovine. Preto som sa rozhodla už počas prekladu knihy sama tento program absolvovať.

 

Pomohol mi usporiadať si nie len životné, ale aj špecifické každodenné priority. Ako žena som si tiež uvedomila, že v duchovnom i osobnom živote bojujem s inými výzvami a neresťami ako muži, a preto pre mňa v minulosti nefungovalo zapojenie sa do mužského programu Exodus 90. V Katolíckej cirkvi máme toľko inšpiratívnych svätíc, ktoré sú nám, ženám príkladom žitia čnostného života v každodennosti! Som presvedčená, že kniha Velebím 90 môže čitateľkám priniesť mnoho podnetov na hlbokú duchovnú reflexiu a ponúknuť konkrétne kroky, ako sa vydať na cestu k svätosti v modernej dobe.Timea Perignáthová, prekladateľka

5,0 z 5 (1x)

Recenzie

Zatvoriť
Andrea V. 16. február 2023
Rok bylinkára
dama-kontra-strelec

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Velebím (Kaylene Brown)