Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Učebnice, slovníky

Hravá chémia 7 - pracovný zošit (1. akosť)

od A. Engelová, D. Kažimírová, V. Košická, A. Krajníková, A. Melišíková, M. Pavelčáková, E. Trojčáková z vydavateľstva Vydavateľstvo Taktik s.r.o dot 2019 SK jazyk

Hravá chémia 7 - pracovný zošit (1. akosť)

od A. Engelová, D. Kažimírová, V. Košická, A. Krajníková, A. Melišíková, M. Pavelčáková, E. Trojčáková z vydavateľstva Vydavateľstvo Taktik s.r.o dot 2019 SK jazyk

Autor: A. Engelová, D. Kažimírová, V. Košická, A. Krajníková, A. Melišíková, M. Pavelčáková, E. Trojčáková
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Taktik s.r.o
Rok vydania: 2019
EAN: 9788081800948
ISBN: 978-80-8180-094-8
Počet strán: 60
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
Rozmery: 210x297x5 mm
Ročník: 7. ročník
Predmet: Chémia
Škola: Základné školy
Žáner: Náučná literatúra (nad 10 r), Jazyky, vzdelanie
Vydanie: 2
Poškodenie: poškodená
Edícia: Hravá chémia - Taktik
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 7,40 €
-40%
Naša cena 4,44 €

 

Hravá chémia 7 - pracovný zošit (1. akosť) (A. Engelová, D. Kažimírová, V. Košická, A. Krajníková, A. Melišíková, M. Pavelčáková, E. Trojčáková)

Dôvod zľavy: poškodená.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: poškodená.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom). 

Knihu si môžete zakúpiť aj bez poškodenia kliknutím na tento odkaz.

Viac o knihe Hravá chémia 7 - pracovný zošit (1. akosť) (A. Engelová, D. Kažimírová, V. Košická, A. Krajníková, A. Melišíková, M. Pavelčáková, E. Trojčáková)

Pracovný zošit rozvíja kľúčové témy z oblasti chémie, určené pre 7. ročník základných škôl. Je vypracovaný v súlade s požiadavkami vzdelávacieho štandardu. V súlade s inovovaným ŠVP.

Hnitie ovocia a zeleniny, spaľovanie benzínu, kysnutie mlieka či niečo absolútne nevyhnutné a zároveň prirodzené ako dýchanie. To všetko je chémia. Zoznámiť žiakov s chemickými dejmi, zákonmi a javmi teraz môže byť zaujímavé a vzrušujúce s pracovným zošitom Hravá chémia 7! Pracovný zošit obsahuje množstvo atraktívnych úloh, ktoré žiakom pomôžu osvojiť si učivo chémie v tomto ročníku. 

 

V úvode zošita sa siedmaci oboznámia s chémiou ako takou a uvedomia si, kde všade okolo nás nájdeme chemické javy. Pripomenú si, ako sa správne triedi odpad, ktoré suroviny vieme a ktoré nevieme obnoviť a čo získame recykláciou rôznych surovín. V nasledujúcich témach sa naučia, ako bezpečne pracovať v laboratóriu a na čo slúži napríklad pipeta. V téme venovanej zmesiam sa zamyslia, z čoho sa skladá vzduch, ocot, ale aj žula alebo betón. Keďže aj svet chémie má svoje zákony, siedmaci spoznajú zákon zachovania hmotnosti, dozvedia sa, ako sa volajú jednotlivé členy chemických reakcií a k akému druhu reakcií dochádza pri kombinovaní. Ďalšie témy obohatia ich všeobecné znalosti o rôznych látkach "chemického" pohľadu - siedmaci si pripomenú význam a možnosti znečistenia i ochrany vody a vzduchu. 

 
Úlohy v pracovnom zošite Hravá chémia 7 sú zostavené atraktívnou a pre žiakov zaujímavou formou. V pracovnom zošite nájdete tajničky, rôzne doplňovačky, úlohy na zamyslenie a pozorovanie, ktoré žiakov prostredníctvom situácií a javov z bežného života oboznamujú s chemickou podstatou, chemickými zákonmi a dejmi. Samozrejmosťou sú zaujímavé pokusy, pri ktorých si môžu v škole, ale aj doma overiť pravdivosť a platnosť niektorých javov. Vyskúšajú si tak napríklad rozpustnosť niektorých látok alebo čo sa stane s balónikom navlečeným na hrdle fľaše s octom, ak do nej nasypú trochu sódy bikarbóny. Na vlastnej koži si tak overia, že aj chémia môže byť zábavnou vedou. Súčasťou pracovného zošita sú aj 4 testy na opakovanie, pomocou ktorých si žiaci overia a upevnia nadobudnuté vedomosti.

 

Obsah:

I. Látky a ich vlastnosti

II. Zloženie látok

III. Roztoky

IV. Voda

V. Vzduch

VI. Premeny látok

VII. Energetické zmeny pri chemických reakciách

VIII. Rýchlosť chemických reakcií a ich ovplyvňovanie

 

Autorky: Mgr. Alena Engelová, MVDr. Dagmar Kažimírová, MVDr. Viera Košická, RNDr. Annamária Krajníková, PhD., Mgr. Anna Melišíková, Mgr. Mariana Pavelčáková

Recenzie

Zatvoriť
V sieti
Ohrdnuté srdce od Jana Pronská

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Hravá chémia 7 - pracovný zošit (1. akosť) (A. Engelová, D. Kažimírová, V. Košická, A. Krajníková, A. Melišíková, M. Pavelčáková, E. Trojčáková)