Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Hry a hračky Spoločenské hry Rodinné hry

Hra Boj o Veľkú Moravu

od Peter Potúček; Peter Potúček Jr. z vydavateľstva DAJAMA dot 2021 SK jazyk

22,31 €
-26%

Hra Boj o Veľkú Moravu

od Peter Potúček; Peter Potúček Jr. z vydavateľstva DAJAMA dot 2021 SK jazyk

Autor: Peter Potúček; Peter Potúček Jr.
Vydavateľstvo: DAJAMA
Rok vydania: 2021
EAN: 8588005862646
ISBN: 858-80-0586-264-6
Typ tovaru: Hry
Jazyk: slovenský
Rozmery: 205x205 mm
Žáner: Hry spoločenské
Vydanie: 1
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v piatok 27.5.2022
Bežná cena 29,95 €
-26%
Naša cena 22,31 €

Viac o produkte Hra Boj o Veľkú Moravu (Peter Potúček; Peter Potúček Jr.)

Na začiatku stredoveku križujú mnohé národy počas veľkého sťahovania celú Európu a postupne osídľujú voľné územia. Na troskách Rímskej ríše vzniká nová tvár kontinentu, ktorá predurčí hranice, ale aj osudy týchto národov na mnohé stáročia vopred. Je to tak aj v našich končinách, kde na seba narážajú Slovania, Frankovia a neskôr aj Maďari. V mnohopočetných vojenských konfliktoch, dočasných spojenectvách a úkladných zradách zápasia o územie, ktoré dnes poznáme ako Veľká Morava.

 

Ponor sa aj ty do tejto doby, pokús sa so svojou armádou čo najskôr obsadiť voľné územie, ubráň ho pred nepriateľmi a vytláčaj tých, ktorí ti ho berú násilím. Každý národ má svoje silné stránky. Sila franskej jazdy je legendárna, zomknuté a dobre vyzbrojené línie sú prakticky nezastaviteľné, ozbrojená pechota vie odolávať aj značnej presile. Slovania vedia vynikajúco uplatniť znalosti krajiny, nachystať pasce a nečakane prekvapiť nepriateľa, ich pevnosti na skalných bralách sú považované za nedobytné. No rýchle a pustošivé nájazdy Maďarov vždy zaskočia každú armádu, lukostrelci na koňoch nemajú v týchto končinách páru a triafajú prakticky neomylne, kočovný spôsob života im ale neposkytuje čas na budovanie pevnej obrannej línie.Buduj svoju ríšu bez strachu, ale s rozvahou. Pridlhé vyčkávanie tvoji súperi isto využijú, unáhlené vyvolanie vojny ti však môže privodiť skorú skazu. A pamätaj, že kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva. Veľa šťastia!

 

Hra je určená pre deti aj pre dospelých.

 

Hra obsahuje 1 hrací plán, 4 karty národov, 20 žetónov jednotiek Frankov (6x jazda, 6x pechota, 7x lukostrelci), 20 žetónov jednotiek moravských Slovanov (6x jazda, 6x pechota, 7x lukostrelci), 20 žetónov jednotiek panónskych Slovanov (6x jazda, 6x pechota, 7x lukostrelci), 15 žetónov jednotiek Maďarov (8x lukostrelecká jazda, 6x pechota), 92 žetónov osád (58x osada, 22x opevnená osada, 12x hradisko), 4 bodovacie žetóny1 žetón časomiery, 9 bojových kociek, 20 akčných kariet

Recenzie

Zatvoriť
Obklopený narcistami od Thomas Erikson
Nikdy od Ken Follett

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Hra Boj o Veľkú Moravu (Peter Potúček; Peter Potúček Jr.)