Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Beletria Ságy

Vojna ruží: Búrka (1. akosť)

od Conn Iggulden z vydavateľstva PLUS dot február, 2018 SK jazyk

Vojna ruží: Búrka (1. akosť)

od Conn Iggulden z vydavateľstva PLUS dot február, 2018 SK jazyk

Autor: Conn Iggulden
Vydavateľstvo: PLUS
Rok vydania: február, 2018
EAN: 9788056603314
Počet strán: 488
Typ tovaru: viazaná s laminovaným poťahom
Druh tovaru: Kniha
Jazyk: slovenský
Rozmery: 130 x 200 mm
Žáner: historická próza, román
Poškodenie: ošúchaný roh
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 16,49 €
-40%
Naša cena 9,89 €
Vojna ruží: Búrka (1. akosť) (Conn  Iggulden)

Dôvod zľavy: ošúchaný roh.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Produkt bol vystavený na našej predajni a má drobné poškodenie (prípadne výrobnú chybu), ktoré môžete vidieť na obrázku. Produkt je nový, nepoužívaný.

Dôvod cenového zvýhodnenia: ošúchaný roh.

Poškodenie sa môže líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom). 

Knihu si môžete zakúpiť aj bez poškodenia kliknutím na tento odkaz.

Viac o knihe Vojna ruží: Búrka (1. akosť) (Conn Iggulden)

V roku 1437 nastupuje na trón v Anglicku mladučký Henrich VI. z rodu Lancasterovcov. Na rozdiel od otca nevládne železnou rukou a kráľovstvom kolujú správy, že sa príliš spolieha na svojich radcov.

 

Anglické dŕžavy vo Francúzsku sú v ohrození, šíria sa zvesti o vzbure a strach, že kráľ a jeho našepkávači privedú Anglicko do skazy. Mračná sa sťahujú a neodvratne sa schyľuje k búrke, ktorá navždy poznamená osud monarchie...

 

Ukážka z knihy: 


Margaretin kočiar prichádzal ku katedrále a kým zastal, urobil veľký oblúk dookola. Dav jasal a Margarét sa začervenala, keď jej i Yolande pomáhali zísť dolu. Pavučinový závoj jej zahaľoval tvár, ale všetkých cezeň zreteľne videla. Prišli tam kvôli nej. Keď zbadala naboku kráľa Karola a tetu Máriu, ako sa doširoka usmievajú, jej nervozita stúpla.

Vtom si však všimla otca v ostročervenom kabátci, krémových krátkych jazdeckých nohaviciach a čiernych vyleštených čižmách stáť tesne pri kráľovi a jej úsmev pod závojom zmeravel. Tkaninu pokrývali husté vzory vyšívané zlatou niťou a pod ťažkou látkou i spod nej priam kypel. Lenže René z Anjou bol z prítomnosti toľkých vznešených veľmožov na svadbe svojej dcéry márnivo šťastný. Keď sa Margarét ukláňala obom mužom, zapochybovala, či otcovi vôbec záleží na obrade, alebo myslí iba na zeme, ktoré získal späť.

Len čo Margarét vstala, vyšiel z davu ďalší muž a hlboko sa jej uklonil. Bol vysoký, plecnatý, s vlasmi tmavými ako železo. Nebol oblečený tak výstredne ako jej otec alebo kráľ a Margarét akosi spoznala, že je Angličan, skôr ako jej pobozkal ruku a prehovoril.

„Princezná Margarét, je to pre mňa veľká pocta,“ prihovoril sa jej. „Som Suffolk, ale bude mi cťou, ak ma budete volať William.“ Na jej prekvapenie sa ešte raz uklonil a vtedy si uvedomila, že ten veľký anglický lord je takmer rovnako nervózny ako ona.

Len čo chcel znova prehovoriť, jej sestra Yolande nastavila ruku dolu dlaňou a chichotala sa, keď jej ju chcel Suffolk pobozkať a tretí raz sa ukloniť.

„Vy ste určite princezná Yolande, drahá. Som vám, prirodzene, k službám,“ povedal. Pohľadom však opäť zablúdil k Margarét a zahryzol si do spodnej pery.


Recenzie

Zatvoriť
Lilin sľub od Liliy Ebert a Dov Forman
Jeden za druhým od Chris Carter

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Vojna ruží: Búrka (1. akosť) (Conn  Iggulden)