Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Alternatívna medicína, liečiteľstvo

Neobyčajný (zá)zrak

od Daniela Maťuchová z vydavateľstva Dali-BB dot 2021 SK jazyk

20,32 €
-22%

Neobyčajný (zá)zrak

od Daniela Maťuchová z vydavateľstva Dali-BB dot 2021 SK jazyk

Autor: Daniela Maťuchová
Vydavateľstvo: Dali-BB
Rok vydania: 2021
EAN: 9788081412592
Počet strán: 200
Typ tovaru: pevná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 165x235 mm
Žáner: Alternatívna medicína
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 31.5.2022
Bežná cena 26,- €
-22%
Naša cena 20,32 €

Viac o knihe Neobyčajný (zá)zrak (Daniela Maťuchová)

Už sme si zvykli na to, že ak náš zrak nie je stopercentný, prvou voľbou budú okuliare, kontaktné šošovky alebo laserová operácia. Rozmazané videnie však neprichádza len tak. Predstavuje akúsi červenú kontrolku, ktorá nás má upozorniť na to, že niečo v nás alebo v našom živote nie je v poriadku. To, že naša rovnováha je narušená. Keď si nasadíme okuliare, máme pocit, že je opäť všetko v poriadku. Lenže nie je. Príčina zostáva. A problém sa môže ďalej prehlbovať. Je to podobné ako v prípade choroby, keď si vezmeme lieky na zníženie teploty alebo potlačenie bolesti.V skutočnosti nás tieto lieky neliečia, len potláčajú symptómy, ktoré takisto poukazujú na nerovnováhu.Predpokladom úspešného liečenia je nájsť príčinu problému. Slovami S. N. Lazareva: Pochopenie lieči viac než lieky.To pochopenie môže prísť, ak sa pozrieme na problém z viacerých strán. Práve to je cieľom mojej druhej knihy. Zvolila som viac ako 50 príbehov z mojej pracovne, prostredníctvom ktorých chcem poukázať na najčastejšie chyby a zlozvyky, ktoré vedú k oslabenému zraku.

 

Budete mať možnosť pozorovať, ako okuliare vplývajú na náš zrak, i to ako rôznorodo ľudia pristupujú k ich používaniu. Neopomenieme ani laserové operácie.

 

V ďalšej časti knihy budete mať možnosť spoznať, s akými rozmanitými zrakovými problémami sa stretávam vo svojej praxi.

 

Ďalšia, veľmi zaujímavá kapitola, je venovaná najčastejším problémom u detí ako aj špecifikám ich zrakového vnímania, ktoré je v mnohom odlišné od vnímania dospelých. Určite ju ocenia hlavne rodičia, ktorých deti majú nejaký problém so zrakom.

 

Posledná, ale nemenej zaujímavá časť knihy, je vyhradená psychike a jej vplyvu na to, ako vidíme. Možno vás prekvapí, čo všetko vám môže spôsobiť rozmazané videnie.

 

Príbehy sú doplnené o moje postrehy a krátke zamyslenia, ale aj tipy a rady, čo môžeme robiť pre svoje oči, aby nám v dobrej kondícii slúžili čo možno najdlhšie. Vybrala som techniky a aktivity, ktoré sú z môjho pohľadu najefektívnejšie. Pridala som aj niektoré ďalšie tipy, ktoré v mojej prvej knihe nenájdete. Na konci knihy je slovníček pojmov, aby ste lepšie rozumeli tomu, o čom píšem. Nechýba ani test do diaľky a na blízko, pretože tie spomínam v mojich príbehoch veľmi často. Hovorí sa, že opakovanie je matkou múdrosti. V závere knihy som pre vás pripravila ťahák, v ktorom máte všetko dôležité zhrnuté do niekoľkých bodov. Kniha vhodne dopĺňa prvú knihu Lepší zrak bez okuliarov praktický sprievodca na ceste za lepším zrakom, ale je použiteľná aj samostatne.

Recenzie

Zatvoriť
Tidewaterská nevesta od Laura Frantz
Nikdy od Ken Follett

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Neobyčajný (zá)zrak (Daniela Maťuchová)