Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Beletria Romantika

Nevhodný návrh

od Julia Quinnová z vydavateľstva Pandora dot 2021 SK jazyk

11,68 €
-22%

Nevhodný návrh

od Julia Quinnová z vydavateľstva Pandora dot 2021 SK jazyk

Autor: Julia Quinnová
Vydavateľstvo: Pandora
Rok vydania: 2021
EAN: 9788097393205
Počet strán: 288
Typ tovaru: pevná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 148x210 mm
Žáner: Romantická
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 11.7.2022
Bežná cena 14,95 €
-22%
Naša cena 11,68 €

Viac o knihe Nevhodný návrh (Julia Quinnová)

Benedict Bridgerton, druhý najstarší brat Bridgertonovcov, počas maškarného plesu svojej matky stretne dámu, ktorá ho očarí až tak, že na ňu nemôže prestať myslieť. Nepozná jej meno a tiež nikdy nevidel jej tvár. Jeho Popoluška má však svoje dôvody na to, aby ju nevypátral. Nájde Benedict lásku svojho života, ktorá nechce, aby vedel, kým v skutočnosti je?

 

Spoločenská sezóna roku 1815 je v plnom prúde, a hoci by si človek pomyslel, že všetci budú hovoriť o Wellingtonovi a Waterloo, pravdou je, že témy rozhovorov sa od poslednej sezóny veľmi nezmenili, sústreďujú na bežné spoločenské dianie. Tak ako zvyčajne, sa nádeje debutantiek na uzavretie manželstva upínajú k rodine Bridgertonovcov, predovšetkým na najstaršieho z nezadaných bratov, Benedicta. Možno nemá titul, ale jeho príťažlivá tvár, výborná postava a tučná peňaženka to ľahko vynahradia. Naša autorka pri viac ako jednej príležitosti začula, ako nejaká Ctižiadostivá matka hovorí o svojej dcére: Vydá sa za vojvodu alebo Bridgertona.

 

V súčasnosti pán Bridgerton nejaví záujem o mladé dámy, ktoré sa objavujú na spoločenských podujatiach. Zúčastňuje sa takmer každého večierka, ale nerobí tam nič iné, iba pozoruje dvere, akoby čakal na niekoho výnimočného. Možno Na budúcu manželku?

 

Spoločenské noviny lady Whistledownovej, 12. júla 1815

 

Ukážka z knihy: 

 

Všetci vedeli, že Sophie Beckettová je bastard.

 

Každý jeden sluha to vedel, ale malú Sophie mali radi, odkedy ju niekto počas jednej daždivej júlovej noci nechal ako trojročného drobca, oblečeného v priveľkom kabáte, na schodoch Penwood Parku. A keďže ju mali radi, predstierali, že je presne tou osobou, za ktorú ju vydával šiesty gróf z Penwoodu - osirelú dcéru jeho starého priateľa. Bez ohľadu na to, že Sophie mala machovo zelené oči a tmavo plavé vlasy, presne ako gróf. Bez ohľadu na to, že jej tvár sa pozoruhodne podobala tvári grófovej nedávno zosnulej matky alebo na to, že jej úsmev bol rovnaký ako úsmev grófovej sestry. Nikto nechcel zraniť Sophiine city - a tiež ohroziť vlastné živobytie - tým, že na to bude upozorňovať.

 

Gróf Richard Gunningworth nikdy nerozprával o Sophie alebo o jej pôvode, ale musel vedieť, že bola jeho nemanželským dieťaťom. Nikto netušil, čo bolo v liste, ktorý gazdiná vylovila zo Sophiinho vrecka, keď ju v tú daždivú noc objavili. Gróf ho spálil iba niekoľko sekúnd po tom, čo ho prečítal. Pozoroval, ako sa papier v plameňoch scvrkáva a krúti, potom prikázal, aby pre Sophie pripravili izbu. Odvtedy tam ostala. Volal ju Sophia a ona ho nazývala „môj pane.“ Vídavali sa niekoľkokrát do roka, vždy, keď sa gróf vrátil domov z Londýna, čo sa nestávalo veľmi často.

 

Podstatnejšie však bolo, že Sophie vedela, že je bastard. Nebola si celkom istá, ako to mohla vedieť, ale jednoducho to vedela po celý svoj život. Mala niekoľko spomienok na svoj život pred tým, ako prišla do Penwood Parku. Pamätala si dlhú cestu Anglickom a tiež starú matku, ktorá kašlala, chrčala a vyzerala vychudnuto, ako jej hovorí, že bude žiť so svojím otcom. A predovšetkým si spomínala na to, ako v daždi stála na schodoch pred dverami a videla, ako sa jej stará matka skrýva v kríkoch a čaká, či Sophie zoberú do domu.

5,0 z 5 (2x)

Recenzie

Zatvoriť
Val 02. február 2022
Po niekoľkých varovaniach, že táto kniha je obdobou príbehu o Popoluške, som sa vyslovene nevedela dočkať, kedy sa začítam. Okrem toho, že Quinnovej štýl písania mi náramne sedí, som bola zvedavá ako pojme Popolušku práve v súvislosti s rodinou Bridgertonovcov. Už v úvode je nám predstavený trpký osud "Popolušky" Sophie. Naozaj, akoby bola prepísaná časť detskej knihy až po samotný ples. Ale bez obáv, toto všetko (aj nepekné správanie macochy a nevlastných sestier) sa udeje na prvých stranách knihy. Práve odchodom záhadnej lejdy z plesu to začne byť zaujímavé. Opantaný druhorodený Bridgerton, Benedict, sa usiluje zistiť totožnosť tajomnej dámy. Iniciály z rukavice, ktorá sa mu vo všetkej početnosti dostala do rúk, sú jeho mame Violet známe, Ben tak má aké-také vodítko. Žiaľ,pre Sophie, macocha zistí po kom Benedict pátra a neľútostne vyhodí Sophie na ulicu. Viac vám z príbehu neprezradím, no ja sama som hltala stránku za stránkou. Bola som napätá ako struna. Nedokázala som odhadnúť čo sa bude diať, či pri opätovnom stretnutí Ben spozná Sophie a ak aj nie,tak kedy? Nakoľko sa Quinnová neštíti zakomponovať do príbehu aj sexuálne scény, netrpezlivo som čakala aj na tie XD lebo rozdielne spoločenské vrstvy so sebou nesú isté prekážky či očakávania….tu sa ale musím pristaviť. Benedict mal s mamou taký rozhovor, že mi vohnal slzy do očí. Tomu sa vraví v prvom rade byť matkou. Až potom vysoko postavenou ženou v spoločnosti, na ktorú sú kladené nároky, rovnako ako na jej deti. Bije sa za svoje deti ako levica a aj keď sa nestotožňuje s rozhodnutiami svojich detí, stojí po ich boku, je im oporou, nešetrí láskavým slovom a materinskou radou. Stále si stojím za tým, že táto séria je časť od časti lepšia.
Lucia 14. september 2021
Krásny príbeh, odporúčam
Muži, ženy a láska
Cvičebnica zo slovenčiny

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Nevhodný návrh (Julia Quinnová)