Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Financie, podnikanie, obchod

Psychológia peňazí

od Morgan Housel z vydavateľstva Vydavateľstvo AURORA, spol. s. r. o. dot apríl, 2020 SK jazyk

Psychológia peňazí

od Morgan Housel z vydavateľstva Vydavateľstvo AURORA, spol. s. r. o. dot apríl, 2020 SK jazyk

Autor: Morgan Housel
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo AURORA, spol. s. r. o.
Rok vydania: apríl, 2020
Rok poslednej dotlače: september, 2021
EAN: 9788097372712
ISBN: 97-80-973727-1-2
Počet strán: 256
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
Rozmery: 147x220x30 mm
Žáner: Životná pomoc,psychológia
Vydanie: 1
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 14,90 €
-27%
Naša cena 10,91 €

 

Viac o knihe Psychológia peňazí (Morgan Housel)

Čo sa týka peňazí, to, aby ste boli úspešní, nie je nevyhnutne spojené s tým, čo viete. Je to skôr o tom, ako sa správate. A naučiť ľudí správať sa je naozaj náročné, dokonca aj pri veľmi inteligentných ľuďoch.


To, čo vieme o peniazoch – investície, osobné financie a obchodné rozhodnutia – sa bežne učíme ako matematickú oblasť, kde nám dáta a vzorce presne povedia, čo máme robiť. Ale v skutočnom svete ľudia nerobia finančné rozhodnutia prostredníctvom tabuliek. Robia ich pri spoločnom stolovaní alebo v zasadačkách, kde sú ich osobné skúsenosti, vlastné jedinečné videnie sveta, ego, hrdosť, marketing a iné neobvyklé podnety zmiešané do jedného celku.


V Psychológii peňazí sa s vami oceňovaný autor Morgan Housel podelí o 19 krátkych príbehov, v ktorých preskúma, ako ľudia rozmýšľajú o peniazoch, a naučí vás, ako lepšie pochopiť jeden z najdôležitejších faktorov ľudského života, akým peniaze bezpochyby sú.

 

Ukážka z knihy:


Teraz vám poviem o jednom zásadnom probléme. Možno sa potom budete cítiť lepšie v súvislosti s tým, ako vy sami narábate s peniazmi. A menej budete súdiť iných za to, čo robia s tými svojimi.

Ľudia majú tendenciu robiť s peniazmi šialené veci. Ale nikto z nás nie je blázon.

Ide vlastne o toto: Ľudia z rôznych generácií, vychovávaní rôznymi rodičmi, ktorí mali odlišné príjmy a uznávali odlišné hodnoty, v rôznych kútoch sveta, narodení do odlišných ekonomík, zamestnaní v odlišných pracovných trhoch s odlišnými podnetmi a rôznym stupňom životného šťastia, sa v konečnom dôsledku naučia úplne rozdielne životné lekcie.

Každý má svoju vlastnú jedinečnú skúsenosť s tým, ako svet funguje. A to, čo ste sami zažili, je pre vás presvedčivejšie ako to, čo sa naučíte z druhej ruky. Tým pádom všetci - vy, ja, každý - ideme životom s istým súborom názorov na to, ako peniaze fungujú, a ten sa prudko líši od človeka k človeku.To,čo vám pripadá šialené, mne môže dávať zmysel.

Človek, ktorý vyrástol v chudobe, bude o riskovaní a odmene rozmýšľať tak, ako to dieťa bohatého bankára nikdy nedokáže. Človek, ktorý vyrastal počas veľkej inflácie na peňažnom trhu, zažil niečo, čo človek vyrastajúci v období stabilných cien nikdy nezažije.

Burzový maklér, ktorý prišiel o všetko počas veľkej hospodárskej krízy, tiež zažil niečo, čo si programátor, ktorý sa vyhrieval na výslní slávy koncom 90. rokov, nedokáže ani predstaviť.

5,0 z 5 (3x)

Recenzie

Zatvoriť
Monika K. 16. september 2021
Housel vo svojej knihe hovorí o najväčších predsudkoch, dogmách a chybách, ktoré robíme, keď ide o peniaze. A najmä keď ide o naše peniaze. Ako sa porovnávame s inými, chceme ich napodobniť, hoc je to veľmi nebezpečná cesta, ako ľahko vieme zaspať na vavrínoch, ako si myslíme, že stačí byť dobrý v tom, čo robíme, no zabúdame na konkurenciu, na faktor šťastia alebo rizika. Alebo ako si pri našom snažení zabúdame vymedziť priestor na omyl a ako sa niekedy zbytočne ponáhľame, aj keď našim najlepším spojencom je čas... Každý sme nejaký, narodili sme sa do nejakých pomerov, do nejakej doby a už to nás predurčuje, ako o peniazoch budeme v budúcnosti rozmýšľať. Už to nás predurčuje, či budeme viac riskovať, alebo pôjdeme v každom smere na istotu. Už to nás predurčuje robiť chyby, ktoré by sme my chybami určite nenazvali, pretože tak to máme vžité, naučené, odpozorované ... Housel na výborných príkladoch a menách ako Bill Gates, Jeff Bezos, alebo aj Walt Disney vysvetľuje, ako by sme sa mali pozrieť na svet financií, na náš úspech, či stratu, alebo aj snahu sa niekam posunúť, zbohatnúť, byť nezávislí ... . Odporúčam túto knihu každému, kto by sa chce pozrieť na svoje financie novým pohľadom. Mne v mnohom otvorila oči. Veľmi pútavá kniha
Mária 04. október 2022
Michal 26. júl 2022
Muži, ženy a láska
Udatný ježko od Kristína Baluchová

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Psychológia peňazí (Morgan Housel)