Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Beletria Ostatné romány, poviedky a novely

Veľká životná päťka

od John Strelecky z vydavateľstva Vydavatelstvo Tatran s.r.o. dot február, 2021 SK jazyk

10,18 €
-27%

Veľká životná päťka

od John Strelecky z vydavateľstva Vydavatelstvo Tatran s.r.o. dot február, 2021 SK jazyk

Autor: John Strelecky
Vydavateľstvo: Vydavatelstvo Tatran s.r.o.
Rok vydania: február, 2021
EAN: 9788022211611
ISBN: 978-80-222-1161-1
Počet strán: 228
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
Rozmery: 115,0x180,0x0,0 mm
Žáner: Svetová súčasná
Vydanie: 1
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 31.5.2022
Bežná cena 13,90 €
-27%
Naša cena 10,18 €

Viac o knihe Veľká životná päťka (John Strelecky)

Hrdinom Streleckého inšpiratívnej knihy je fiktívna postava s príznačným menom Thomas Derale (prešmyčka slova leader). Thomas je výkonný riaditeľ viacerých úspešných spoločností, ktoré založil a riadi v duchu inovatívnych myšlienok o poslaní a úlohe lídra. O svoje poznatky a životné skúsenosti sa delí nielen s nadšeným obdivovateľom Joeom, ale prezentuje ich aj vo viacerých televíznych debatách. Ako líder považuje tisícky svojich zamestnancov za pútnikov na spoločnej ceste, ktorých úlohou je uvedomiť si zmysel svojho bytia v kombinácii s veľkou životnou päťkou. Veľká životná päťka je vlastne zoznam piatich želaní, piatich dôležitých vecí, ktoré chce každý z nás urobiť, uvidieť a zažiť, skôr než umrie.

Každý Thomasov zamestnanec má tento zoznam vytlačený na zadnej strane vizitky. Dôraz na veľkú životnú päťku je jedným zo základných pilierov firemnej kultúry. Thomas a jeho lídri sa pravidelne stretávajú so svojimi tímami, aby sa ubezpečili, že každý člen zastáva pozíciu korešpondujúcu s jeho päťkou. Ak to tak nie je, dotyčnému treba zmeniť náplň práce. Ľudia sú potom spokojní, motivovaní, a aj bez kontroly dosahujú skvelé výsledky, z ktorých profituje aj firma.

V závere knihy autor vyznáva mimoriadne podnetné presvedčenie: Dobrý líder nepracuje s ľuďmi, ktorých práca len baví. Chce sa obklopiť ľuďmi, ktorých práca napĺňa. Ak sú vo firme takto nastavené priority, pracovníci nielenže nevyhoria, práve naopak, všetci budú zapálení pre spoločnú vec.

5,0 z 5 (1x)

Recenzie

Zatvoriť
Michaela Zamari 03. marec 2021
Zverejnenie príspevkov si väčšinou plánujem, no na stories na Instagrame môžem dať bezprostredné dojmy a tie boli: Dočítané a ja neviem, čo povedať. A pri tom mám toľko myšlienok, že neviem, ktorou začať. Veľká životná 5ka je veľká vzácnosť. To, že vieme čítať, je veľká vzácnosť. Tento autor je obrovská vzácnosť. A je mi jedno, či to znie prehajpovane. A platí to aj dnes! Viem, že tu mám pomenej nadšencov motivačného žánru, no táto kniha by mala byť povinnou literatúrou nielen vo veľkých korporáciách. Poviete si, že nemáte čas toľko čítať. Ale prečo nie? Pretože svoj čas venujete niečomu, čo vás nerobí šťastným? Práve preto by ste po nej mali siahnuť. Nejdem však mudrovať, viem, že najmä v tomto období nie je ľahké robiť, čo nás baví, ale často zostáva len možnosť robiť, čo nás živí. Aj tak sa nevzdám - táto kniha dokáže nakopnúť a otvoriť oči nielen potenciálnemu lídrovi, ale aj každému zamestnancovi, každému inteligentnému jedincovi. Autor vložil múdre myšlienky do príbehu Thomasa Deraleho a unikátnym spôsobom núti čitateľa vžiť sa s ním. Hoci bola jeho postava fiktívna, ja som pri jeho príbehu slzila, akoby som ho poznala osobne. ☺ Hanbím sa, že som pochybovala, či táto kniha môže prekonať autorovu Kaviareň na konci sveta, pretože je to ešte väčšia pecka. Postavy, ktoré tento neskutočný autorský talent vytvoril majú nadhľad, dôvtip, pokoru, a mám pocit, že sú minimálne rovnako inšpirujúce ako živé bytosti, ktoré si kladiem za vzor. Autor nás prostredníctvom Thomasa opäť núti zamýšľať sa nad naším zmyslom bytia. "Čo robia lídri, ktorí nepomáhajú svojim ľuďom napĺňať ich životné predsavzatia? V podstate im berú kus života výmenou za peniaze." Nedá sa neobdivovať postavu, ktorú autor vytvoril a ktorá na sklonku života potrebuje mať pri sebe svoju milujúcu manželku a najlepšieho priateľa."Vieš, Jou, na nás ľuďoch je veľmi zvláštne, že sa správame, akoby sme boli nesmrteľní. Donekonečna presúvame svoje sny a plány, lebo prichádzajú zaujímavé ponuky. Lenže toľko času nemáme. Nesmrteľnosť si len nahovárame." Preto sa treba "zobudiť" čím skôr, aby sme sa zobúdzali s nadšením, že každý deň prežijeme naplno! Už ste to skúsili?
Tidewaterská nevesta od Laura Frantz
Ohrdnuté srdce od Jana Pronská

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Veľká životná päťka (John Strelecky)