Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Financie, podnikanie, obchod

Bez pravidiel (Netflix a kultúra znovuzrodenia)

od Reed Hastings, Erin Meyer z vydavateľstva barecz & conrad books dot 2020

11,60 €
-27%

Bez pravidiel (Netflix a kultúra znovuzrodenia)

od Reed Hastings, Erin Meyer z vydavateľstva barecz & conrad books dot 2020

Autor: Reed Hastings, Erin Meyer
Vydavateľstvo: barecz & conrad books
Rok vydania: 2020
EAN: 9788097345969
ISBN: 978-80-973459-6-9
Počet strán: 312
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 152x232x16 mm
Žáner: Politika, hospodárstvo
Vydanie: 1
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 6.12.2022
Bežná cena 15,90 €
-27%
Naša cena 11,60 €

 

Viac o knihe Bez pravidiel (Netflix a kultúra znovuzrodenia) (Reed Hastings, Erin Meyer)

Predstavte si, že pracujete pre spoločnosť, ktorá vám dáva najvyšší plat, aký je možné vo vašej brandži dosiahnuť, a v pracovnej zmluve máte klauzulu, že keď jedného dňa z firmy odídete, dostanete rozprávkové odstupné. Nikto od vás nečaká, že budete pracovať dvanásť a viac hodín denne, nikto nesleduje, koľko dovolenky si počas roka vyčerpáte. Nemusíte si robiť starosti, či vám firma preplatí letenky alebo obedy s klientom, alebo či vám nadriadený schváli rozpočet na projekt, ktorý ste si sami podpísali. O všetkom rozhodujete vy. Spoločnosť vám vytvorí tie najlepšie podmienky na prácu, je maximálne transparentná a navyše vám kedykoľvek poskytne prístup ku všetkým kľúčovým informáciám, aby ste vedeli, ako sa firme darí.

Myslíte si, že to je nereálne? Nie je. Presne takto totiž funguje Netflix s pobočkami po celom svete. So zamestnancami zaobchádza ako s dospelými a racionálnymi ľuďmi. Nenúti ich dodržiavať pravidlá a politiky bežné vo väčšine korporácií. Za to od nich očakáva len jedno – aby vždy a za každých okolností konali v najlepšom záujme spoločnosti. A za svoje rozhodnutia niesli zodpovednosť.


Kniha BEZ PRAVIDIEL je príbeh firemnej kultúry aktuálne jednej z najznámejších a najpopulárnejších technologických firiem sveta, streamovacej služby Netflix. Je to príbeh, v ktorom víťazí fungovanie bez pravidiel. Príbeh plný inšpirácie a dôvodov na zamyslenie sa na tému, ako najlepšie riadiť firmu.

 

Ukážka z knihy: 

 

HOVORTE TO,

ČO SI NAOZAJ MYSLÍTE (S POZITÍVNYM ÚMYSLOM)


V prvých rokoch na pozícii CEO v spoločnosti Pure Software som bol dobrý v manažovaní technologických vecí, ale ako líder som bol stále slabý v práci s ľuďmi. Vyhýbal som sa konfliktom. Keď som niekoho s nejakým problémom priamo konfrontoval, ľudia boli podráždení.


A preto, keď sa objavili problémy, snažil som sa im radšej vyhnúť.


Túto svoju charakterovú črtu dokážem identifikovať už v období detstva. Keď som bol ešte dieťa, rodičia ma podporovali, ale o pocitoch sme sa doma nerozprávali. Nikoho som nechcel zbytočne zaťažovať, a tak som sa ťažkým témam radšej vyhýbal. Nemal somv živote veľa vzorov konštruktívnej otvorenosti a trvalo mi dlho, kým som sa v takej pozícii cítil komfortne.


Podvedome som si tento postoj preniesol aj do pracovného života. V Pure Software sme napríklad mali veľmi pozorného lídra na seniorskej úrovni. Volal sa Aki. Podľa mňa mu práca na vývoji nových produktov trvala príliš dlho. Bol som z toho frustrovaný a rozčuľovalo ma to. Ale namiesto toho, aby som sa s Akim porozprával, dohodol som sa s iným tímom inžinierov mimo našej firmy, aby sme sa s projektom konečne pohli vpred. Keď sa Aki dozvedel, čo som spravil, bol nahnevaný. Prišiel za mnou a povedal mi: „Nie si so mnou spokojný, ale namiesto toho. aby si mi to povedal, riešiš veci poza môj chrbát?“


Aki mal úplnú pravdu - spôsob, akým som ten problém riešil, bol hrozný. Ale o svojich obavách som nedokázal otvorene hovoriť.

Recenzie

Zatvoriť
Muži, ženy a láska
Obvinená

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Bez pravidiel (Netflix a kultúra znovuzrodenia) (Reed Hastings, Erin Meyer)