Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Beletria Romantika

Nespútaná

od Glennon Doyleová z vydavateľstva Tatran dot november, 2020 SK jazyk

14,90 € 10,91 €
Zľava: 27%

Nespútaná

od Glennon Doyleová z vydavateľstva Tatran dot november, 2020 SK jazyk

Autor: Glennon Doyleová
Vydavateľstvo: Tatran
Rok vydania: november, 2020
EAN: 9788022211437
ISBN: 978-80-222-1143-7
Počet strán: 320
Typ tovaru: pevná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 140x210 mm
Žáner: Romány
Vydanie: 1
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 29.9.2021
Bežná cena 14,90 €
Zľava: 27%
Naša cena 10,91 €

Viac o knihe Nespútaná (Glennon Doyleová)

Ako nájsť samú seba.

 

Každá z nás nosí v sebe túžbu. Veľmi sa snažíme, aby sme boli dobré: dobré partnerky, dcéry, matky, zamestnankyne a kamarátky. Dúfame, že vďaka tomu budeme plné života. Namiesto toho sme unavené, zaseknuté, preťažené alebo nám je všetko jedno. Pri pohľade na svoj život nám napadne: Nečakali sme niečo krajšie? Otázku rýchlo umlčíme, vravíme si, že máme byť vďačné, a nespokojnosť tajíme samy pred sebou.

 

Glennon Doyleová bola nespokojná celé roky. Potom sa však počas prednášky na konferencii zahľadela na ženu v miestnosti a zamilovala sa. Jej myseľ zaplavili tri slová: To je ona! Glennon si myslela, že tie slová jej čosi vnuklo. Potom si uvedomila, že sa vynorili z jej vnútra. Bol to jej vlastný hlas ten, ktorý pochovala pod rokmi otupujúcich závislostí. Bol to hlas dievčaťa, ktorým bola pred tým, než jej svet povedal, kým má byť. Glennon sa rozhodla, že už samu seba nezradí a nebude sa snažiť vyhovieť celému svetu. Prestala byť dobrá a získala slobodu. Prestala sa snažiť všetkým vyhovieť a začala žiť.

 

Kniha Nespútaná je plná citu aj nespútane veselá, nežná aj pôsobivá. Je intímnou spoveďou a zároveň aktivizujúcim budíčkom. Prináša príbeh ženy, ktorá pochopila, že zodpovedná matka nie je tá, čo kvôli svojim deťom pomaly umiera, ale tá, ktorá im ukáže, ako plnohodnotne žiť. Príbeh, ako sa vyrovnala s rozvodom, ako si budovala novú, zmiešanú rodinu a ako si uvedomila, že nejednotnosť či celistvosť rodiny nezávisí od jej štruktúry, ale od schopnosti každého jej člena prispieť k nej svojím plnohodnotným ja. A nakoniec je to príbeh o tom, ako každá z nás môže začať sama sebe natoľko dôverovať, aby si stanovila hranice, prijala svoje telo, vzdala hold svojmu hnevu a bôľu, oslobodila svoje najautentickejšie, najnespútanejšie inštinkty a stala sa ženou, ktorá sa konečne môže na seba pozrieť a povedať si: To som ja! Nespútaná nám ukazuje, ako byť odvážnou. Glennon trvá na tom, že čím sme odvážnejšie, tým viac šťastia budeme mať.

 

Ukážka z knihy:

 

Pred dvoma rokmi sme s manželkou zobrali dcéry do safari parku. Počas prechádzky po areáli sme zbadali tabuľu propagujúcu hlavnú atrakciu parku: gepardí beh. Zamierili sme k rodinám hľadajúcim miesto s dobrým výhľadom a našli si voľný priestor pri dráhe. Amma, naša najmladšia, vysadla manželke na plecia, aby mala lepší výhľad.

Objavila sa energická blonďavá ošetrovateľka v hnedozelenej veste. V ruke držala megafón a vôdzku so zlatým labradorským retríverom. Ostala som v pomykove. O zvieratách toho veľa neviem, ale ak by sa snažila presvedčiť moje deti, že ten pes je gepard, chcela by som, aby nám za gepardí beh vrátili peniaze.

Začala: „Všetkých vás vítam! O chvíľu spoznáte nášho miestneho geparda Tabithu. Mysleli ste si, že toto je Tabitha?"

„Nieeeeee!" zvolali deti.

„Tento rozkošný labrador sa volá Minnie a je to Tabithina najlepšia kamarátka. Zoznámili sme ich, keď bola Tabitha ešte mláďatko, a Minnie sme vychovávali spolu s Tabithou, aby nám ju pomohla skrotiť. Tabitha chce robiť všetko, čo aj Minnie/

Ošetrovateľka kývla smerom k džípu zaparkovanému za jej chrbtom. K jeho zadnej časti bol rozstrapkaným lanom priviazaný ružový plyšový zajac.

Opýtala sa: „Kto má doma labradora?"

Do vzduchu vystrelili rúčky.

„Čí labrador sa rád naháňa?"

„Môj!" vykríkli deti.

„Minnie rada naháňa tohto zajačika. Takže najskôr nám gepardí beh predvedie Minnie a Tabitha ju bude sledovať, aby si spomenula, ako sa to robí. Potom budeme odpočítavať, otvoríme Tabithinu klietku a ona vyštartuje. Na konci trasy, po sto metroch tamtým smerom, bude na Tabithu čakať chutný steak."

Ošetrovateľka odokryla Tabithinu klietku a priviedla nedočkavú, dychčiacu Minnie k štartovacej čiare. Kývla džípu a ten vyrazil. Odopla Minnie vôdzku a všetci sme sledovali zlatého retrívera, ako veselo naháňa špinavého ružového zajaca. Deti nadšene tlieskali. Dospelí si utierali pot z čela.

Recenzie

Zatvoriť
Stratené sovíča od Chris Haughton
Zbojníkova dcéra Ronja od Astrid Lindgrenová

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Nespútaná (Glennon Doyleová)