Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Náboženstvo a filozofia Kresťanstvo

Sväté písmo - Jeruzalemská Biblia (darčeková - delux biela) 9.vydanie

z vydavateľstva Dobrá kniha dot 2020 SK jazyk

Sväté písmo - Jeruzalemská Biblia (darčeková - delux biela) 9.vydanie

z vydavateľstva Dobrá kniha dot 2020 SK jazyk

Vydavateľstvo: Dobrá kniha
Rok vydania: 2020
EAN: 2220080000525
Počet strán: 2588
Typ tovaru: pevná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 165x240 mm
Žáner: Kresťanstvo, biblia
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 55,- €
-20%
Naša cena 44,27 €

Viac o knihe Sväté písmo - Jeruzalemská Biblia (darčeková - delux biela) 9.vydanie

Darčekové vydanie - farba obálky: biela, zlatorez (pozlátené okraje strán)Vydanie obsahuje označenie jednotlivých biblických kníh - praktické palcové indexátory, ktoré umožnia rýchle vyhľadanie príslušnej knihy.

 

V skromnom zozname slovenských katolíckych prekladov Biblie má preklad Antona Boteka výnimočné miesto. Autor na ňom pracoval s cieľom priblížiť biblické texty moderným jazykom. Ten je prvým krokom k lepšiemu porozumeniu neraz neľahkých textov pochádzajúcich z čias od ktorých nás delia dve tisícročia, ba i viac. Okrem zrozumiteľnosti jazyka je obrovskou prednosťou tohto vydania jeho doplnenie úvodmi, komentármi a margináliami Jeruzalemskej Biblie. Jeruzalemská Biblia je preklad Svätého písma do francúzštiny, ktorý vznikol vďaka mnohoročnému úsiliu Jeruzalemskej biblickej školy, ktorú vedú dominikáni. Vynikajúci biblisti zhromaždili všetky dostupné historické, archeologické, lingvistické a ďalšie relevantné poznatky, ktoré im umožnili napísať ku každej knihe Svätého písma hodnotný úvod. Vďaka týmto úvodom čitateľ vopred spozná základné posolstvo tej-ktorej knihy, historické pozadie jej vzniku, obsahovú štruktúru, jej začlenenie do celkovej štruktúry Svätého písma. Úvod teda vytvára prvotný predpoklad pre správne vnímanie a porozumenie obsahu knihy.

 

Ďalšou špecialitou Jeruzalemskej Biblie sú marginálne odkazy. Na okraji textu nášho vydania sú umiestnené značky biblických kníh s číslom kapitoly a číslom verša. Je to vynikajúca pomôcka, vďaka ktorej sa priamo pri čítaní textu dá nájsť iné miesto v Biblii, ktoré reflektuje tú istú udalosť, na ktorom sa hovorí o tom istom probléme, kde je použitý rovnaký obraz. Ak je takýto marginálny odkaz doplnený znamienkom +, znamená to, že poznámka k označenej pasáži vysvetľuje aj text, pri ktorom sa odkaz nachádza.

 

Moderný jazyk Botekovho prekladu a vynikajúci pomocný aparát Jeruzalemskej Biblie s jeho úvodmi, komentármi a margináliami robia z tohto vydania Svätého písma spoľahlivý zdroj svetla, inšpirácie, duchovného povzbudenia a oporu v duchovnom raste pre každého, kto sa podujme pravidelne brať Sväté písmo do rúk a čítať ho.

5,0 z 5 (2x)

Recenzie

Zatvoriť
Eva M. 17. máj 2021
Výborná kniha, vrele odporúčam každému..
Peter G. 09. september 2020
Tidewaterská nevesta od Laura Frantz
Listopád

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Sväté písmo - Jeruzalemská Biblia (darčeková - delux biela) 9.vydanie