Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Náboženstvo a filozofia Kresťanstvo

Sväté písmo - Jeruzalemská Biblia (darčeková - delux biela) 9.vydanie

z vydavateľstva Dobrá kniha dot 2020 SK jazyk

Sväté písmo - Jeruzalemská Biblia (darčeková - delux biela) 9.vydanie

z vydavateľstva Dobrá kniha dot 2020 SK jazyk

Vydavateľstvo: Dobrá kniha
Rok vydania: 2020
EAN: 2220080000525
Počet strán: 2588
Typ tovaru: pevná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Rozmery: 165x240 mm
Žáner: Kresťanstvo, biblia
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 55,- €
-20%
Naša cena 44,27 €

Viac o knihe Sväté písmo - Jeruzalemská Biblia (darčeková - delux biela) 9.vydanie

Darčekové vydanie - farba obálky: biela, zlatorez (pozlátené okraje strán)Vydanie obsahuje označenie jednotlivých biblických kníh - praktické palcové indexátory, ktoré umožnia rýchle vyhľadanie príslušnej knihy.

 

V skromnom zozname slovenských katolíckych prekladov Biblie má preklad Antona Boteka výnimočné miesto. Autor na ňom pracoval s cieľom priblížiť biblické texty moderným jazykom. Ten je prvým krokom k lepšiemu porozumeniu neraz neľahkých textov pochádzajúcich z čias od ktorých nás delia dve tisícročia, ba i viac. Okrem zrozumiteľnosti jazyka je obrovskou prednosťou tohto vydania jeho doplnenie úvodmi, komentármi a margináliami Jeruzalemskej Biblie. Jeruzalemská Biblia je preklad Svätého písma do francúzštiny, ktorý vznikol vďaka mnohoročnému úsiliu Jeruzalemskej biblickej školy, ktorú vedú dominikáni. Vynikajúci biblisti zhromaždili všetky dostupné historické, archeologické, lingvistické a ďalšie relevantné poznatky, ktoré im umožnili napísať ku každej knihe Svätého písma hodnotný úvod. Vďaka týmto úvodom čitateľ vopred spozná základné posolstvo tej-ktorej knihy, historické pozadie jej vzniku, obsahovú štruktúru, jej začlenenie do celkovej štruktúry Svätého písma. Úvod teda vytvára prvotný predpoklad pre správne vnímanie a porozumenie obsahu knihy.

 

Ďalšou špecialitou Jeruzalemskej Biblie sú marginálne odkazy. Na okraji textu nášho vydania sú umiestnené značky biblických kníh s číslom kapitoly a číslom verša. Je to vynikajúca pomôcka, vďaka ktorej sa priamo pri čítaní textu dá nájsť iné miesto v Biblii, ktoré reflektuje tú istú udalosť, na ktorom sa hovorí o tom istom probléme, kde je použitý rovnaký obraz. Ak je takýto marginálny odkaz doplnený znamienkom +, znamená to, že poznámka k označenej pasáži vysvetľuje aj text, pri ktorom sa odkaz nachádza.

 

Moderný jazyk Botekovho prekladu a vynikajúci pomocný aparát Jeruzalemskej Biblie s jeho úvodmi, komentármi a margináliami robia z tohto vydania Svätého písma spoľahlivý zdroj svetla, inšpirácie, duchovného povzbudenia a oporu v duchovnom raste pre každého, kto sa podujme pravidelne brať Sväté písmo do rúk a čítať ho.

5,0 z 5 (2x)

Recenzie

Zatvoriť
Eva M. 17. máj 2021
Výborná kniha, vrele odporúčam každému..
Peter G. 09. september 2020
Sústreď sa na vraždu od Karsten Dusse
Priateľstvo od Silvia Avallone

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Sväté písmo - Jeruzalemská Biblia (darčeková - delux biela) 9.vydanie