Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Veľké upratovanie skladov Beletria Krimi, detektívky

Tri sekundy 2. vydanie (1. akosť)

od Roslund, Börge Hellström Anders z vydavateľstva Ikar, a.s. dot 2018

Tri sekundy 2. vydanie (1. akosť)

od Roslund, Börge Hellström Anders z vydavateľstva Ikar, a.s. dot 2018

Autor: Roslund, Börge Hellström Anders
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: 2018
EAN: 9788055161617
ISBN: 978-80-551-6161-7
Počet strán: 552
Typ tovaru: Viazané knihy
Rozmery: 125x200x25 mm
Žáner: Krimi, detektívky
Vydanie: 2
Poškodenie: ošúchaný prebal
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 14,90 €
Zľava: 50%
Naša cena 7,45 €
Tri sekundy 2. vydanie (1. akosť) (Roslund, Börge Hellström Anders)

Kniha má: ošúchaný prebal, zažltnuté strany.

(šípka môže zobrazovať poškodenie)

Kniha bola vystavená na našej predajni a má drobné poškodenie, ktoré môžete vidieť na obrázku vyššie. Kniha je úplne nová.

Druh poškodenia: ošúchaný prebal, zažltnuté strany.

V niektorých prípadoch sa môže poškodenie mierne líšiť od ukážky (v prípade, ak máme viac kusov skladom). 

Knihu si môžete zakúpiť uplne novú aj priamo z vydavateľstva tu.

Viac o knihe Tri sekundy 2. vydanie (1. akosť) (Roslund, Börge Hellström Anders)

Piet Hoffman, bývalý zločinec a potom špičkový agent švédskej tajnej služby, žije dva životy. Jeden s milovanou manželkou a dvoma malými chlapcami, s rodinou, ktorú chce chrániť za každú cenu. A potom ten druhý, tajný, v ktorom každý deň riskuje, že všetko stratí.


Polícia ho poverí úlohou, pri ktorej musí prevziať do rúk moc v jednej z najprísnejších švédskych väzníc. Rovnakú úlohu mu dá aj mafia. Odteraz je na všetko sám a nemôže veriť nikomu, pretože vo chvíli odhalenia bude rovnako nebezpečný pre obidve strany.


Hovorí si Paula či Koslow a vie, že na to, aby zomrel, stačia presne tri sekundy.

Zo švédskeho originálu Tre sekunder (Salomonsson Agensy AB, Stockholm 2009) preložili Alexandra Debnárová a Anna Tašká.

 

Ukážka z knihy: 


HODINA do polnoci.

Hoci bola už neskorá jar, prekvapilo ho, aká bola tma. Najmä voda pod ním bola takmer čierna, pod jej hladinou sa čerila zdanlivo bezodná masa.

Sám nevedel, či nemá rád lode, alebo to bolo more, ktorému nerozumel. Vždy, keď fúkalo tak ako teraz, keď mu Świnoujście pomaly mizlo z dohľadu, bola mu strašná zima. Mal vo zvyku pevne zvierať rukami zábradlie a pozorovať pritom vzďaľujúce sa domy, až kým sa z nich nestali malé rozplývavé štvorčeky, zatiaľ čo temnota navôkol sa neustále zväčšovala.

Mal dvadsaťdeväť rokov a mal strach.

Počul ľudí pohybujúcich sa za jeho chrbtom, ktorí tiež boli na ceste. Stačí jedna noc a niekoľko hodín spánku, a prebudia sa v inej krajine.

Nahol sa dopredu a zažmúril oči. Akoby každá cesta bola o čosi horšia ako tá predchádzajúca a jeho duša akoby si uvedomovala riziko rovnako ako jeho telo. Ruky sa mu triasli, čelo mal mokré od potu a líca mu horeli i napriek ostrému mrazivému vetru. O dva dni. O dva dni by tu mal stáť znovu, ale na ceste späť, už zabudol, ako si prisahal, že to nikdy viac neurobí.

Pustil sa zábradlia a otvoril dvere. Chlad vystriedalo teplo. Dvere viedli k jednému z veľkých schodíšť, po ktorom sa jemu ničnehovoriace tváre ľudí poberali do svojich kajút.

Nechcel spať, nemohol spať, ešte nie.

Bar nebol ktovieaký. Trajekt Wawel bol síce jedným z najväčších, aké premávali medzi severným Poľskom a južným Švédskom, miestnosť so stolmi pokrytými omrvinkami a stoličkami so štyrmi úzkymi priečkami slúžiacimi ako operadlá však nepôsobila ako miesto, kde by sa prípadný návštevník zdržal príliš dlho.

Stále sa potil, obložený chlebík a pohár s pivom sa mu šmýkali v rukách, hľadel rovno pred seba a snažil sa nedávať najavo svoj strach. Dal si zopár dúškov piva a prehltol polovicu kúska syra, ešte stále bojujúc s nevoľnosťou a dúfajúc, že nová chuť potlačí tú predošlú. Pred niekoľkými hodinami musel najskôr zjesť poriadny kus mastnej bravčoviny, aby si v žalúdku pripravil mäkkú podstielku pre gumovú hmotu so žltkastým obsahom, a potom nahlas počítal každú z dvesto prehltnutých guľôčok, kým mu celkom nedoškriabali hltan.

- Czy podac panu coś jescze?

Mladá servírka sa naňho pozrela, on pokrútil hlavou, dnes večer nie, nedá si už nič.

Horúčava, ktorá mu spaľovala líca, už bola minulosťou. V zrkadle vedľa registračnej pokladnice uvidel bledú tvár, tanier s nedotknutým chlebíkom a plný pohár piva odsunul na barovom pulte tak ďaleko, ako sa len dalo. Posunkom naznačoval servírke, kým ho nepochopila a neodložila tanier a pohár medzi použitý riad.

- Postawić ci piwo?

Oslovil ho muž v jeho veku, trochu pripitý, ten typ človeka, ktorý by sa rozprával s kýmkoľvek, len aby sa necítil osamelo. Ani sa neotočil, hľadel rovno pred seba, tak ako predtým, na bledú tvár v zrkadle. Nemohol si byť istý tým, kto to je a prečo mu kladie otázky. Ktokoľvek si sem mohol sadnúť a predstierať opitosť, pozvať ho na pivo a pritom poznať skutočný dôvod jeho cesty. Na striebornú tácku s účtom položil dvadsaťeurovú bankovku a opustil prázdnu miestnosť s prázdnymi stolmi a nezmyselnou hudbou.

Chcel kričať od smädu, jazykom pátral po slinách, aby aspoň na chvíľu zmiernil sucho, ktoré cítil. Neodvážil sa napiť, bál sa nevoľnosti a toho, že by v sebe nedokázal udržať to, čo mal v žalúdku.

Musí to zvládnuť, nesmie nič vyvrátiť. V opačnom prípade, vedel, ako to chodí, by bol z neho mŕtvy muž.


5,0 z 5 (1x)

Recenzie

Zatvoriť
Dagmar N. 08. jún 2020
Asimov - Nadácia a Impérium
Krásna pani 2021

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Tri sekundy 2. vydanie (1. akosť) (Roslund, Börge Hellström Anders)