Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Sebazdokonaľovanie

Šlabikár šťastia 5 - Psychický obor

od Pavel Hirax Baričák z vydavateľstva HLADOHLAS GROUP, s.r.o. dot október, 2019

  • Šlabikár šťastia 5 - Psychický obor (Pavel Hirax Baričák)
14,99 € 10,69 €
Zľava: 29%

Šlabikár šťastia 5 - Psychický obor

od Pavel Hirax Baričák z vydavateľstva HLADOHLAS GROUP, s.r.o. dot október, 2019

Autor: Pavel Hirax Baričák
Vydavateľstvo: HLADOHLAS GROUP, s.r.o.
Rok vydania: október, 2019
EAN: 9788089711956
ISBN: 978-80-89711-95-6
Počet strán: 480
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
Rozmery: 14,8 x 21,0 x 3,5 cm
Podtitul: Psychický obor
Žáner: Slovenská súčasná, Životná pomoc,psychológia, Ezoterika, duchovné náuky
Vydanie: 1
Edícia: Šlabikár šťastia
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 12.8.2020
Bežná cena 14,99 €
Zľava: 29%
Naša cena 10,69 €

Viac o knihe Šlabikár šťastia 5 - Psychický obor (Pavel Hirax Baričák)

,,Strachy sa vracajú ako nevyliečená minulosť alebo prichádzajú ako výzva budúcnosti. Sú to prepotrebné smerovníky na našej osobnej ceste, ktoré raz všetky pochopíme a vyliečime. “

 

Prajem vám, aby ste si na smrteľnej posteli nič nevyčítali. Ešte stále je čas počúvať dušu, naučiť sa rozhodovať a začať konať. Prajem vám, aby ste umreli so spokojnosťou na perách pri rozprávaní, keď okolo vašej postele budú sedieť vnúčence a nebudú vedieť od údivu zavrieť ústa nad tým, čo všetko ste za svoj život vydumali, uskutočnili, podnikli, získali, videli, zažili, užili, naučili sa.

 

Svoje rozprávanie uzavriete vetami: „Nič neľutujem. Všetko, čo som chcel skúsiť, dotknúť sa, spoznať, užiť si, každý jeden sen som sa pokúsil zhmotniť. Nie vždy sa mi to podarilo, ale nakoniec ma to aj tak doviedlo k niečomu ešte väčšiemu a úžasnejšiemu. Ďakujem za život a ďakujem aj sebe za chrabrosť a odvahu.


Potom vydýchnete naposledy. V miestnosti zostane ticho. Nik nebude plakať a napriek tomu, že to nik nevysloví, všetkým v mysliach pôjde jedno: „Umrel mocný človek. Hrdina doby! On neprežíval, on skutočne žil!!!

 

Obsah:

 

Príbeh o strachoch sa dočkal pokračovania * Sebaobetovanie (životné číslo 7) * Nefunkčná rodina a možný vznik sebaobetovania * Jeden všetko vie a ten druhý sa klame, že sa mu bude dobre žiť (a čosi aj o tele a nevere) * Prečo si ľudia donekonečna priťahujú nevhodných partnerov? * Nepočúvali ma, a tak som ani ja nepočúval * Chlapci sa bijú, dievčatká sa uzavrú do seba, ale aj o „tichej myške“, rebelovi a sebaobetujúcom sa dieťati * Sila jednej vety a čosi aj o dopyte po vnemoch, neskoršom hlade po uznaní, šatníku a cibuli * Mechanizmus vzniku odmietania vlastných pocitov * Liečenie sebaobetovania * Strach z chudoby (životné číslo 8) * Strach, že ma obabrú a budem v strate s pocitom sklamania * Bytostné vnímanie samého seba  * Sebadeštrukcia (životné číslo 9) * Strach z nezvládania závislosti * Strach z fyzickej bolesti * Muži vraj nerodia * V chorobe * Liečitelia, alebo doktori? Bylinky, alebo tabletky? Alebo niečo o mojich hemoroidoch * Milujem, prijímam, odpúšťam a nemálo aj o partnerských vzťahoch * Psychická bolesť * Depresia, úzkosť, psychická nemohúcnosť * Neviera v obdarenia (životné číslo 11/2) * Strach o blízkych (aj v hodine smrti našej, amen) * Strach zo staroby * Strach zo smrti * Strach z Boha * Všetko si zvládla * III. Psychický obor * Liečenie * Ja sebe, Láska mne, ja druhým, oni mne * Strava a jej vplyv na všetko * Pôst * Jednoduchý návod na pôst * Očistný pohyb * O sérotoníne, melatonine, dopamíne, oxytocíne a iných chemických emocionálnych veliteľoch v nás * Vnímanie pocitov * Analýza * Rozum, premýšľanie, racionalizácia * Intuícia * Rozhodovanie * Konanie * Máte plné právo prejavovať sa, realizovať, nevysvetľovať svoje konanie i brániť sa (a čosi aj o hojnosti) * Naladenie a naša energetika * Naučte sa reagovať tak, aby ste si to zajtra nevyčítali * Seba vedomý, alebo práca na myšlienkovej úrovni * Zdravé sebavedomie sa neprejavuje bezohľadnosťou ani večným ustupovaním * Moderné formy psychologických útokov (a nielen na internete) a ochrana proti nim * Čo si o sebe myslíte, to sa vám aj deje, alebo ako sa začať mať rád * Ako si prinavrátiť zdravé sebavedomie * Ako v sebe, tak vo všetkom, a dačo aj o strachu o deti * Viera ako sestra pevnej vôle * Viera uväzneného * Vôľa sa zušľachťuje sebadisciplínou * Ľudia sú panikári * Od fóbií a úzkostí cez Priečne sedlo až k psychoterapeutom * Liečenie llidskej prázdnoty vznikajúcej z pripútanosti (na vzťah, deti, či materiálno) * Pamäťová stopa * Umenie nevytvárať obavy * Relaxácia - vizualizácia - autosugescia * Technológia spracovávania strachu či ťažoby cez vedomé naladenie na určité obavy * Realizácia odpustenia ako silný energetický akt * Daruj tvár slnku a tvoja duša sa vyskytne na výslní * Buďte silným stromom v obrovskom tajfúne 

 

Ukážka z knihy:


Prvotné vety budú patriť tým, ktorí ma nepoznajú a môžu byť textom knihy zmätení. Moju milovanú rodinu tvorí manželka Ivka, sedemročná dcérka Sára Ráchel a jej o rok mladší brat Samo Leo. Neraz deti spomínam a niekedy použijem prvé meno, inokedy druhé, čo môže bez tohto vysvetlenia vyvolávať v čitateľovi zmätok.

A to by tak bolo, aby kniha, ktorej poslaním je liečiť ľudí od strachov a prebudiť v nich vnútornú silu, vyvolávala neistoty.

 

Nových čitateľov sa patrí ešte upozorniť na to, že toto je druhý diel, ktorý ukončí tému strachov. V prvom som rozobral prvých šesť typov strachu, zadelených podľa osudových čísiel človeka, v tomto dokončím ostatné. Ale žiadne obavy, spomínanú prvú časť (Strachy, vzťahy, sloboda) dostať v každej predajni kníh, v ktorej si ju vyžiadate, a čo sa týka samotného riešenia vnútorných pnutí a liečenia strachov, na tieto problémy sa zameriam práve v tejto knihe, takže pokojne si mnohí vystačia len s touto.

 

Môžeme pristúpiť k jadru samotného úvodu... Po uverejnení tretieho dielu Šlabikára šťastia mi jedna čitateľka napísala, že som zišiel z cesty, lebo píšem menej o duchovne a viac o psychológii či výchove detí. Áno, je to pravda, viac som sa zameral na prax, pretože môžeme akokoľvek meditovať, cvičiť jogu, maľovať mandaly či rozprávať o duchovných veciach, ale ak zo seba neodstránime chybné mechanizmy, nepohneme sa ani o krok.

 

Nepostúpime ani o piaď, ak budeme ohovárať, viniť, zveličovať či hocijakým iným spôsobom druhých manipulovať. Preto sa zrodil druhý diel Šlabikára šťastia (Sebaspoznanie, súvislosti, sebapremena) o energetickom cudzopasení cez modely obete, ovce alebo agresívneho energetického upíra a o iných chybných programoch.

5,0 z 5 (1x)

Recenzie

Zatvoriť
dario 30. október 2019
Konečne mám knižku už doma
Miška a jej malí pacienti 1: Veterinárka z Lipovej kliniky
V bezpečnom úkryte

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Šlabikár šťastia 5 - Psychický obor (Pavel Hirax Baričák)