Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Beletria Historické romány

Muž bez mena

od Roseanna M. White z vydavateľstva Vydavateľstvo i527.net dot 2019

13,90 € 12,22 €
Zľava: 12%

Muž bez mena

od Roseanna M. White z vydavateľstva Vydavateľstvo i527.net dot 2019

Autor: Roseanna M. White
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo i527.net
Rok vydania: 2019
EAN: 9788089822362
Počet strán: 400
Typ tovaru: brožovaná
Jazyk: SK Slovenský jazyk
Žáner: Historické romány
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes do 12:30 a tovar pravdepodobne odošleme v piatok 3.4.2020
Bežná cena 13,90 €
Zľava: 12%
Naša cena 12,22 €

Viac o knihe Muž bez mena (Roseanna M. White)

Jej úlohou je ukradnúť mu meno. Lenže čo ak jej namiesto toho ukradne on srdce?

 

Rosemary Greshamová nemá žiadnych príbuzných. Teda až na tlupu niekdajších výrastkov, ktorí jej ako malému dievčaťu pomohli prežiť v temných londýnskych uliciach. Medzičasom všetci dospeli a nie sú viac vreckovými zlodejmi. Nie. Teraz kradnú hodnotné veci. A naučili sa nebadane votrieť do lepšej spoločnosti.

 

Rosemary si začína klásť otázku, či ďalej viesť takýto život, keď nečakane dostane životnú ponuku zistiť, či je istý bohatý džentlmen oddaný Británii alebo Nemecku. Ako sa však zmocniť histórie jeho rodiny i jeho priezviska?

 

Európa stojí na prahu prvej svetovej vojny a o Petrovi Holsteinovi sa začínajú šíriť fámy. Holstein je síce utiahnutý a roztržitý človek, no stretáva sa s kráľom a mnohí sa obávajú jeho možného vplyvu. Za svoje nemecké priezvisko však nemôže. Chce dokázať oddanosť britskej korune a pod pseudonymom sa vrátiť k písaniu obľúbených dobrodružných románov. Keď sa vo dverách jeho domu zjaví Rosemary a vydáva sa za uznávanú knihovníčku, Peter ju privíta ako správnu osobu na dosiahnutie svojho cieľa: ona bude človek, ktorý sa prekope minulosťou jeho rodiny.

 

Nebezpečenstvo však rastie a podozrenia sa množia. Peter i Rosemary si uvedomia, že hľadanie pravdy je súbojom s časom. A to sa týka rovnako Petrovej minulosti ako aj iskierky náklonnosti, ktorá medzi nimi nepopierateľne preskočila.

 

Ukážka z knihy:


JEDEN

Londýn Máj 1914

 

Kosemary Greshamová možno bola zlodejka, no ak si mohla vybrať, radšej pracovala za bieleho dňa. Zastala pred parkom v kuželi svetla pouličnej lampy, pritiahla si opasok na kabáte a pozrela smerom k dálšiemu stĺpu s osvetlením. Snáď preto, že až pridobre vedela, čo na ňu môže číhať v tme. Snáď preto, že tá tma ju obklopovala až príliš veľa nocí, keď bola ešte malá a chúlila sa v tmavých uličkách, prosiac nepočujúceho Boha, aby jej rodičom prinavrátil život.

 

Mala sa ohradiť, keď pán V navrhol stretnúť sa v túto hodinu. Mala... no nenazbierala dosť odvahy. Hoci pre toho človeka už v minulosti úspešne urobila dve menšie zákazky, stále o ňom nič nevedela. Iba toľko, že platí hneď. A v anglických librách. Že má priemernú postavu i výšku. Že si dáva pozor na intonáciu ako človek, ktorý sa urputne snaží vymazať svoj prirodzený akcent.

 

Okolo prešla drožka. Klepot konských kopýt. Na ďalšej ulici zahrmotal automobil. Z niektorého z blízkych bytov sa niesla vôňa praženej cibule... a krik. Rosemary sa zhlboka nadýchla a vykročila k ďalšej lampe. Nie prirýchlo, aby nevyzerala, že sa bojí. No ani príliš pomaly, aby si nik nemyslel, že sa stratila alebo sa len bezcieľne potuluje.

„Slečna Greshamová.“

Nemala rada tmu. Vedela ju však využiť vo svoj prospech. Rovnako ako iný zlodej. Ani trochu sa nestrhla, necúvla. Vyšla z kužeľa zlatistého svetla a nasadila napätý úsmev. „Pán V.“

 

Lavičku, pri ktorej stál, zahaľovala temnota. Na hlave mal pinč ako pri všetkých predošlých stretnutiach a spod kabáta mu vykúkala úhľadne uviazaná kravata. Jeho odev bol prvotriedny, avšak človek nemal pocit, že by chcel iných ohúriť alebo sa predvádzať — na rozdiel od tých, ktorí síce oplývali bohatstvom, ale vkus im chýbal. Spopod klobúka mu vyčnievali striebristo-zlaté vlasy, naznačujúc jeho vek a... pôvod?

Roscmary stiahlo žalúdok. Rodom by pokojne mohol byť Nemec. Niežeby ona sama pociťovala mimoriadnu oddanosť vlasti - tej vlasti, ktorá po nej doslova šliapala. Bola jej však oddaná viac než akejkoľvek inej krajine sveta. Aspoň sa jej tak zdalo.

Pán V vystrel ruku a kývol smerom k lavičke.

Podišla bližšie, no nesadla si. Ani on nesedel. Nemienila pripustiť, aby sa okolo nej vznášal.

Keby išlo o ktoréhokoľvek iného klienta, pomedzi zuby by príkro precedila: Urýchlime to.

Zistila však, že v prípade pána V podobné slová nie sú potrebné. Na jej odmietnutie sadnúť si len kývol hlavou a siahol do vnútorného vrecka. O pár sekúnd už držal v ruke obálku. Rovnakú ako predošlé dve, ktoré od neho dostala minulý rok.

 

Rosemary ju vzala do ruky, z kabelky vybrala otvárač, ktorý si priniesla len na túto príležitosť, a prerezala vrchný lem obálky. Vo vnútri bol list papiera. Bolo na ňom meno Peter Holstein a adresa niekde v Cornwalle.

„Sem mám ísť?“

„Áno.“ Ako to povedal, zopäl pred sebou ruky a vyzeral ako z mramoru, no zároveň absolútne bezstarostne. „Potrebujem, aby ste sa dostali do jeho domu a preverili jeho lojalitu.“


5,0 z 5 (1x)

Recenzie

Zatvoriť
Jolana 03. október 2019
vyborna kniha na volny cas
Sviňa - Arpád Soltész

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Muž bez mena (Roseanna M. White)