Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Pre deti a mládež Romány, poviedky, príbehy

Miško a Brumko idú do škôlky

od Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna z vydavateľstva Ikar, a.s. dot august, 2019

  • Miško a Brumko idú do škôlky (Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna)
  • Miško a Brumko idú do škôlky (Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna)
  • Miško a Brumko idú do škôlky (Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna)
  • Miško a Brumko idú do škôlky (Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna)
  • Miško a Brumko idú do škôlky (Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna)
  • Miško a Brumko idú do škôlky (Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna)
  • Miško a Brumko idú do škôlky (Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna)
10,90 € 8,16 €
Zľava: 25%

Miško a Brumko idú do škôlky

od Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna z vydavateľstva Ikar, a.s. dot august, 2019

Autor: Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: august, 2019
EAN: 9788055167923
ISBN: 978-80-551-6792-3
Počet strán: 40
Typ tovaru: leporelo
Jazyk: slovenský
Rozmery: 205x250x10 mm
Edícia: Stonožka
Žáner: Beletria (do 10 rokov)
Vydanie: 1
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v piatok 16.4.2021
Bežná cena 10,90 €
Zľava: 25%
Naša cena 8,16 €

Viac o knihe Miško a Brumko idú do škôlky (Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna)

Miško má tri roky a prvýkrát ide do škôlky. Pripravuje sa na to s rodičmi. Spoločne vyberajú batôžtek a dávajú dohromady potrebnú výbavu. Chlapček si do batôžka pribalí aj svojho najvernejšieho kamaráta – macka Brumka – a spolu sa vydajú do neznáma. Dozvedia sa, ako to vyzerá v triede, čo budú robiť, aké hry a aktivity ich čakajú. Miško má veľa otázok. Stretne v škôlke deti, ktoré už pozná? S čím mu pomôže pani učiteľka? A čo sa stane, keď z ničoho nič začne smútiť za mamou?

Táto kniha atraktívnym a bezpečným spôsobom pripravuje dieťa na vstup do vzdelávacieho procesu v materskej škole, pomáha mu porozumieť novej situácii a vyrovnať sa s úzkosťou. Milé ilustrácie zobrazujú vybraté momenty každodenného života v škôlke. Spoločné čítanie knižky sa tak môže stať námetom na rozhovor, vďaka ktorému bude dieťa pokojnejšie a nových kamarátov uvíta s radosťou.

Pre deti od 3 rokov

Z poľského originálu Feluś i Gucio idą do przedszkola (Wydawnictwo „Nasza Księgarnia“, Warszawa 2018) preložila Katarína Gruszczyk.

 

Prvý deň v materskej škole je pre celú rodinu dôležitým momentom. Predstavuje medzník, ktorým sa v živote dieťaťa začína nová etapa. Je to obdobie hry, spoznávania sveta, rozvoja v inom prostredí než doma. Dieťa sa ocitá v nových podmienkach v starostlivosti neznámych osôb a spoločnosti ďalších detí, stojí pred novými výzvami. Tieto zmeny môžu vyvolávať strach a úzkosť u dieťaťa aj u jeho rodičov. Táto knižka by mala slúžiť ako pomôcka pri uľahčovaní adaptácie v škôlke a pri vyrovnávaní sa s týmto životným míľnikom. Milé ilustrácie približujú dieťaťu každodenný život v materskej škole, denné rituály i dôležité chvíle, pravidlá, ktoré v škôlke platia, situácie a emócie, s ktorými sa tam môže stretnúť.

 

Popri chlapčekovi Miškovi, ktorý ide po prvýkrát do škôlky, je druhou hlavnou postavou jeho malý plyšový kamarát - macko Brumko. Jeho prítomnosť dodáva dieťaťu pocit bezpečia. Vďaka zásadnému spojeniu mu pripomína vôňu domova. Macko sa stáva spoločníkom, kamarátom v situáciách, ktoré v škôlke nastanú.

Niekedy je ľahšie hovoriť o vlastných ťažkostiach a zážitkoch na príklade niekoho iného a práve takýmto spôsobom vám táto knižka môže pomôcť. Pri jej čítaní sa jednoducho môžete pýtať dieťaťa, ako by sa v podobnej situácii cítilo alebo zachovalo. Takto môžete spoznať emocionálne potreby svojho dieťaťa, porozumieť im a uspokojiť ich a aj ho podporiť a pozitívne motivovať.

 

Treba myslieť na to, že predstavujeme len jeden z modelov škôlky. Miesto, ktoré bude navštevovať vaše dieťa, môže vyzerať inak, pracovať odlišným spôsobom či používať iné metódy odmeňovania. Preto je pre vás dôležité vedieť, ako konkrétna materská škola funguje -môžete využiť dni otvorených dverí, adaptačné alebo integratívne aktivity a predovšetkým musíte komunikovať s pani učiteľkami. MAJTE NA PAMÄTI TO NAJDÔLEŽITEJŠIE - KAŽDÉ DIEŤA JE INÉ A NEOPAKOVATEĽNÉ. REAGUJE ŠPECIFICKÝM SPÔSOBOM. NEMÔŽETE PREDPOKLADAŤ.

ŽE SA BUDE SPRÁVAŤ AKO HLAVNÝ HRDINA KNIHY ALEBO TAK, AKO BY STE OČAKÁVALI VY.

 

Dúfame, že príhody Miška a Brumka v škôlke vám a vášmu dieťaťu pomôžu pokojne a s radosťou vstúpiť do tejto dôležitej životnej etapy.

 

Ukážka z knihy: 


AKO DIEŤAŤU POMÔCŤ:


Vstup do škôlky vnímajte ako príjemnú udalosť: spoločne nakupujte (zubnú kefku, zásterku, papučky, batôžtek na papučky) - nech dieťa pociťuje pri prípravách svoju aktívnu účasť.


Pamätajte si, že dieťa vníma a preberá emócie a úzkosti rodičov, preto sa snažte ovládať.

 

Dbajte na to, aby bolo dieťa čo najviac samostatné, snažte sa, aby si osvojilo samoobslužné činnosti. Samostatné bude sebaistejšie a lepšie si poradí s každodennými činnosťami v škôlke.

 

Rozprávajte sa s pani učiteľkami, sprostredkujte im o dieťati čo najviac informácií (špeciálne o alergiách, záľubách, typických reakciách).


Pomôžte dieťaťu pri nadväzovaní pozitívnych vzťahov s rovesníkmi, podľa možností sa stretávajte s novými kamarátmi a kamarátkami aj mimo prostredia materskej školy - napríklad na ihrisku.


5,0 z 5 (3x)

Recenzie

Zatvoriť
Nikola 26. november 2020
Úžasná kniha pre začínajúcich škôlkarov. Stále sa k nej vraciame. Keď bol v škôlke nejaký "problém", tak sme si to vysvetľovali na tejto knižke. Určite odporúčam. A jej pokračovanie je rovnako úžasné. Odporúčam kúpiť obe :-)
Eva D. 04. jún 2020
Citlivo napísaná knižka s peknými ilustráciami. Odporúčam.
Zuzana 17. október 2019
Citame z nej kazdy den, uplna srdcovka
Lavička od Saskia Sarginsonová
Kým vychladne káva

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Miško a Brumko idú do škôlky (Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna)