Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Pre deti a mládež Romány, poviedky, príbehy

Miško a Brumko idú do škôlky

od Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna z vydavateľstva Ikar, a.s. dot august, 2019 SK jazyk

Miško a Brumko idú do škôlky

od Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna z vydavateľstva Ikar, a.s. dot august, 2019 SK jazyk

Autor: Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: august, 2019
EAN: 9788055167923
ISBN: 978-80-551-6792-3
Počet strán: 40
Typ tovaru: leporelo
Jazyk: slovenský
Rozmery: 205x250x10 mm
Edícia: Stonožka
Žáner: Beletria (do 10 rokov)
Vydanie: 1
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 10,90 €
-25%
Naša cena 8,16 €

Viac o knihe Miško a Brumko idú do škôlky (Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna)

Miško má tri roky a prvýkrát ide do škôlky. Pripravuje sa na to s rodičmi. Spoločne vyberajú batôžtek a dávajú dohromady potrebnú výbavu. Chlapček si do batôžka pribalí aj svojho najvernejšieho kamaráta – macka Brumka – a spolu sa vydajú do neznáma. Dozvedia sa, ako to vyzerá v triede, čo budú robiť, aké hry a aktivity ich čakajú. Miško má veľa otázok. Stretne v škôlke deti, ktoré už pozná? S čím mu pomôže pani učiteľka? A čo sa stane, keď z ničoho nič začne smútiť za mamou?

Táto kniha atraktívnym a bezpečným spôsobom pripravuje dieťa na vstup do vzdelávacieho procesu v materskej škole, pomáha mu porozumieť novej situácii a vyrovnať sa s úzkosťou. Milé ilustrácie zobrazujú vybraté momenty každodenného života v škôlke. Spoločné čítanie knižky sa tak môže stať námetom na rozhovor, vďaka ktorému bude dieťa pokojnejšie a nových kamarátov uvíta s radosťou.

Pre deti od 3 rokov

Z poľského originálu Feluś i Gucio idą do przedszkola (Wydawnictwo „Nasza Księgarnia“, Warszawa 2018) preložila Katarína Gruszczyk.

 

Prvý deň v materskej škole je pre celú rodinu dôležitým momentom. Predstavuje medzník, ktorým sa v živote dieťaťa začína nová etapa. Je to obdobie hry, spoznávania sveta, rozvoja v inom prostredí než doma. Dieťa sa ocitá v nových podmienkach v starostlivosti neznámych osôb a spoločnosti ďalších detí, stojí pred novými výzvami. Tieto zmeny môžu vyvolávať strach a úzkosť u dieťaťa aj u jeho rodičov. Táto knižka by mala slúžiť ako pomôcka pri uľahčovaní adaptácie v škôlke a pri vyrovnávaní sa s týmto životným míľnikom. Milé ilustrácie približujú dieťaťu každodenný život v materskej škole, denné rituály i dôležité chvíle, pravidlá, ktoré v škôlke platia, situácie a emócie, s ktorými sa tam môže stretnúť.

 

Popri chlapčekovi Miškovi, ktorý ide po prvýkrát do škôlky, je druhou hlavnou postavou jeho malý plyšový kamarát - macko Brumko. Jeho prítomnosť dodáva dieťaťu pocit bezpečia. Vďaka zásadnému spojeniu mu pripomína vôňu domova. Macko sa stáva spoločníkom, kamarátom v situáciách, ktoré v škôlke nastanú.

Niekedy je ľahšie hovoriť o vlastných ťažkostiach a zážitkoch na príklade niekoho iného a práve takýmto spôsobom vám táto knižka môže pomôcť. Pri jej čítaní sa jednoducho môžete pýtať dieťaťa, ako by sa v podobnej situácii cítilo alebo zachovalo. Takto môžete spoznať emocionálne potreby svojho dieťaťa, porozumieť im a uspokojiť ich a aj ho podporiť a pozitívne motivovať.

 

Treba myslieť na to, že predstavujeme len jeden z modelov škôlky. Miesto, ktoré bude navštevovať vaše dieťa, môže vyzerať inak, pracovať odlišným spôsobom či používať iné metódy odmeňovania. Preto je pre vás dôležité vedieť, ako konkrétna materská škola funguje -môžete využiť dni otvorených dverí, adaptačné alebo integratívne aktivity a predovšetkým musíte komunikovať s pani učiteľkami. MAJTE NA PAMÄTI TO NAJDÔLEŽITEJŠIE - KAŽDÉ DIEŤA JE INÉ A NEOPAKOVATEĽNÉ. REAGUJE ŠPECIFICKÝM SPÔSOBOM. NEMÔŽETE PREDPOKLADAŤ.

ŽE SA BUDE SPRÁVAŤ AKO HLAVNÝ HRDINA KNIHY ALEBO TAK, AKO BY STE OČAKÁVALI VY.

 

Dúfame, že príhody Miška a Brumka v škôlke vám a vášmu dieťaťu pomôžu pokojne a s radosťou vstúpiť do tejto dôležitej životnej etapy.

 

Ukážka z knihy: 


AKO DIEŤAŤU POMÔCŤ:


Vstup do škôlky vnímajte ako príjemnú udalosť: spoločne nakupujte (zubnú kefku, zásterku, papučky, batôžtek na papučky) - nech dieťa pociťuje pri prípravách svoju aktívnu účasť.


Pamätajte si, že dieťa vníma a preberá emócie a úzkosti rodičov, preto sa snažte ovládať.

 

Dbajte na to, aby bolo dieťa čo najviac samostatné, snažte sa, aby si osvojilo samoobslužné činnosti. Samostatné bude sebaistejšie a lepšie si poradí s každodennými činnosťami v škôlke.

 

Rozprávajte sa s pani učiteľkami, sprostredkujte im o dieťati čo najviac informácií (špeciálne o alergiách, záľubách, typických reakciách).


Pomôžte dieťaťu pri nadväzovaní pozitívnych vzťahov s rovesníkmi, podľa možností sa stretávajte s novými kamarátmi a kamarátkami aj mimo prostredia materskej školy - napríklad na ihrisku.


4,9 z 5 (10x)

Recenzie

Zatvoriť
Žaneta P. 04. október 2021
Knižka je pekná, ale našu trojročnú novoškôlkarku nezaujala, ale mne sa páči, iným deťom by sa mohla páčiť :)
Jaroslav M. 14. september 2021
Krásne ilustrovaná knižka. Čítame každý večer. Pre nás aktuálna téma škôlky
Katarina 14. september 2021
Nádherná, krasne ilustrovaná kniha. Vďačim jej za relatívne hladky priebeh nástupu do škôlky.
Vi 13. september 2021
U nas velmi oblubena kniha. Moje dieta sice este nechape, co je skolka, ale pre knihu siaha opakovane. Je to laska :)
Veronika L. 30. august 2021
úžasná kniha, realistické scénky, krásne ilustrácie , tvrdé strany , odporúčame
Linda 24. august 2021
Veľmi milá knižka. Pekné ilustrácie a rôzne škôlkárske situácie. Synček si ju veľmi rád číta a pripravuje sa tak na škôlku. Určite si kúpime aj jej pokračovanie.
Nikola 26. november 2020
Úžasná kniha pre začínajúcich škôlkarov. Stále sa k nej vraciame. Keď bol v škôlke nejaký "problém", tak sme si to vysvetľovali na tejto knižke. Určite odporúčam. A jej pokračovanie je rovnako úžasné. Odporúčam kúpiť obe :-)
Eva D. 04. jún 2020
Citlivo napísaná knižka s peknými ilustráciami. Odporúčam.
Zuzana 17. október 2019
Citame z nej kazdy den, uplna srdcovka
Barbora H. 26. apríl 2021
Ohrdnuté srdce od Jana Pronská
Posledný strom od Zuzana Kubašáková

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Miško a Brumko idú do škôlky (Kozlowska, Marianna Schoett Katarzyna)