Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo

DUPP 2-3/2019 Koncoročné povinnosti platiteľa dane

z vydavateľstva Poradca podnikateľa dot 2019

14,49 € 11,65 €
Zľava: 20%

DUPP 2-3/2019 Koncoročné povinnosti platiteľa dane

z vydavateľstva Poradca podnikateľa dot 2019

Vydavateľstvo: Poradca podnikateľa
Rok vydania: 2019
EAN: 8584113062244
Počet strán: 256
Typ tovaru: brožovaná
Jazyk: slovenský
Rozmery: 148x210 mm
Žáner: Zákony
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes do 12:30 a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 26.1.2021
Bežná cena 14,49 €
Zľava: 20%
Naša cena 11,65 €

Viac o knihe DUPP 2-3/2019 Koncoročné povinnosti platiteľa dane

Daňový a účtovný poradca podnikateľa 2-3/2019V nasledovnom čísle Daňového a účtovného poradcu podnikateľa pre rok 2019 nájdete tieto témy - ročné vyrovnanie odpočítanej DPH, úprava odpočítanej dane, daň z nehnuteľností v roku 2019, účtovná závierka v jednoduchom účtovníctve, praktické príklady k uplatneniu super odpočtu od základu dane a mnohé iné.OBSAH ČÍSLA:TÉMA MESIACAKoncoročné povinnosti platiteľa dane (Ing. Anna Jurišová)Ku koncoročným povinnostiam platiteľa dane patrí ročné vyrovnanie odpočítanej dane a úprava odpočítanej dane pri zmene účelu použitia investičného majetku.

V danej súvislosti je potrebné podotknúť, že koncoročné povinnosti sa týkajú iba platiteľov dane, ktorí si pri predbežnom odpočítaní dane odpočítavajú daň v pomernej výške po prepočte koeficientom alebo ktorí zmenia účel použitia investičného majetku.Ročné vyrovnanie odpočítanej DPHOdpočítanie dane v priebehu kalendárneho rokuZákaz odpočítania danePodmienky odpočítania daneUplatnenie práva na odpočítanie daneOdpočítanie dane z tovarov a služieb, ktoré sa používajú aj na iný účel ako podnikanieVýpočet koeficientuRočné vyrovnanie daneÚprava odpočítanej daneÚprava odpočítanej dane podľa § 54, 54b, § 68dDANE A ÚČTOVNÍCTVOKonsolidovaná účtovná závierka v podmienkach SR (Ing. Mária Cvečková)V rámci štruktúry podnikateľských subjektov existuje významná časť majetkovo prepojených podnikov, ktoré okrem svojich individuálnych účtovných závierok zostavujú aj závierky konsolidované. Prepojené podnikateľské subjekty zväčša prekračujú územný rámec jednej krajiny, čím vznikajú rôzne ekonomicky prepojené medzinárodné subjekty, v praxi označované ako skupina podnikov, resp. skupina.

Daň z nehnuteľností v roku 2019 (Ing. Iveta Ištóková)Daňová povinnosť vzniká 1. januára zdaňovacieho obdobia nasledujúceho po zdaňovacom období, v ktorom sa daňovník stal vlastníkom, správcom, nájomcom alebo užívateľom nehnuteľnosti, ktorá je predmetom dane z nehnuteľností. Pre daňovníka to znamená, že ak nadobudol nehnuteľnosť v priebehu roku 2018, správcovi dane z nehnuteľnosti nič v roku 2018 neoznamoval, ale v lehote do 31. januára 2019 podá priznanie alebo čiastkové priznanie k dani z nehnuteľností.

 

Účtovná závierka v jednoduchom účtovníctve (Ing. Valéria Jarinkovičová)Medzi povinnosti fyzickej osoby účtujúcej v sústave jednoduchého účtovníctva patrí povinnosť uzavrieť po skončení účtovného obdobia (kalendárneho roka) účtovné knihy a zostaviť účtovnú závierku. Riadna účtovná závierka za rok 2018 sa zostavuje k 31. 12. 2018.Vstup do problematikyPrávna úprava použitia sústavy JÚ a účtovania v nejStručne k rozdielom účtovania v sústave JÚ a PÚPríprava na zostavenie účtovnej závierkyZostavenie a uloženie účtovnej závierkyMikro účtovná jednotka (Ing. Jana Turóciová)Zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve zaviedol od 1. 1. 2015 kategorizáciu podnikateľských účtovných jednotiek do troch skupín podľa veľkosti. Tie najmenšie účtovné jednotky z nich dostali už v roku 2014 možnosť zatriediť sa do kategórie mikro účtovná jednotka.Prvé zatriedenie do kategórie mikro účtovná jednotkaÚčtovanie o zmenách metód z dôvodu prvého zaradeniaPostupy mikro účtovnej jednotky uplatňované pri vykazovaní účtovnej závierkyDoplnenie internej smernice o vedení účtovníctva PRÁVO V PODNIKANÍZvýšenie daňového zvýhodnenia odpočtom výdavkov na výskum a vývoj od základu dane za ZO 2018 (Ing. Božena Jurčíková)Cieľom zavedenia daňového zvýhodnenia odpočtom výdavkov vynaložených na výskum a vývoj bolo stimulovať zvýšenie firemných investícií do výskumno-vývojových aktivít a motivovať daňové subjekty investovať do oblasti výskumu a vývoja v rámci svojho podnikania, so zámerom zvýšenia zamestnanosti vysokokvalifikovaných ľudí, predovšetkým absolventov vysokých škôl a tým zamedziť odchodu tejto skupiny ľudí do zahraničia.

Praktické príklady k uplatneniu super odpočtu od základu dane (Ing. Božena Jurčíková)Zrušenie a likvidácia obchodnej spoločnosti z právneho, účtovného a daňového hľadiska (Ing. Anton Kolembus, JUDr. Ivana Kolembusová, LL.M) Podnikateľský subjekt, ktorý je obchodnou spoločnosťou, zaniká výmazom z obchodného registra. Tento výmaz má konštitutívne účinky. Výmazu z obchodného registra však predchádzajú viaceré právne, účtovné a daňové povinnosti, ktoré si musí obchodná spoločnosť splniť, aby mohla riadne ukončiť svoju podnikateľskú činnosť. K zákonu č. 213/2018 Z. z. o dani z poistenia a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 235,0 kB pdf 21.01.2019

Recenzie

Zatvoriť
Kapitán Bombarďák 6
Krásna pani 2021

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

DUPP 2-3/2019 Koncoročné povinnosti platiteľa dane