Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Partnerské vzťahy, rodičovstvo Výchova dieťaťa

Čaro rodičovstva

od Montgomeryová Hedvig z vydavateľstva Ikar, a.s. dot 2019

  • Čaro rodičovstva (Montgomeryová Hedvig)
  • Čaro rodičovstva (Montgomeryová Hedvig)
  • Čaro rodičovstva (Montgomeryová Hedvig)
10,90 € 8,16 €
Zľava: 25%

Čaro rodičovstva

od Montgomeryová Hedvig z vydavateľstva Ikar, a.s. dot 2019

Autor: Montgomeryová Hedvig
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: 2019
EAN: 9788055165837
ISBN: 978-80-551-6583-7
Počet strán: 200
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
Rozmery: 150x210x30 mm
Žáner: Partnerské vzťahy, rodina, Životná pomoc,psychológia
Vydanie: 1
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 20.1.2021
Bežná cena 10,90 €
Zľava: 25%
Naša cena 8,16 €

Viac o knihe Čaro rodičovstva (Montgomeryová Hedvig)

Sedem jednoduchých krokov k úspechu vo výchove. 

 

„Ako psychologička, ktorá sa dvadsať rokov venuje rodinnej psychológii, môžem potvrdiť, že dobrým rodičom sa človek nerodí. Zároveň však viem, že sa ním môže stať takmer ktokoľvek a každý sa môže ustavične zlepšovať. Rodičovstvo bude vaša najdôležitejšia životná rola. Vyžaduje si múdrosť, vedomosti, veľa odvahy a ešte viac sebapoznania. Občas to bude ťažšie, ako ste si možno predstavovali, no ak sa stanete lepším rodičom, stanete sa zároveň lepším človekom. V tom tkvie krása rodičovstva. Inými slovami – tá drina sa naozaj vyplatí.“


Hedvig Montgomeryová

Ako vychovať šťastné dieťa? Ako posilniť vzájomnú dôveru? Ako dcéru či syna pripraviť na to smutné, čo ich v živote čaká? Ako veľmi sa vlastne možno nahnevať? Akej chyby sa rodičia najčastejšie dopúšťajú? A čo je tou najdôležitejšou rodičovskou úlohou v detstve a dospievaní?
Čaro rodičovstva je moderná príručka pre rodičov dvadsiateho prvého storočia. Psychologička a rodinná terapeutka Hedviga Montgomeryová sprevádza rodičov siedmimi jednoduchými krokmi, ktoré pomôžu, aby sa z dospelých a detí stali šťastní ľudia, spokojní sami so sebou, vďaka čomu si spoločne strávený čas užívajú.
Čaro rodičovstva je múdra a jednoduchá kniha, ktorá vás naučí stať sa rodičom, akým ste si vždy priali byť.

Z anglického vydania Parental Magic (Pilar Forlag AS, 2018) preložila Svetlana Žuchová.

 

Ukážka z knihy:

 

Občas sa javí, že vychovávať dieťa je vlastne celkom jednoduché. Bez odvrávania zaspí, v noci sa nebudí, dodržiava zásady stolovania a do školy chodí s úsmevom na tvári. Vtedy nepochybujete, že všetko robíte správne. Skutočnosť je však spravidla menej idylická. Deti zle spia a rozkričia sa vždy, keď treba niekam ísť. Výchova detí do veľkej miery pozostáva z vyrovnávania sa s takýmito situáciami. Čo teda spravíte, keď bude dieťa nabudúce čeliť tejto zdanlivo úplne bezdôvodnej existenciálnej kríze? Alebo v noci, keď netúžite po ničom inom, ako zavrieť oči, ale batoľa sa radšej rozhodne trieskať hlavou do steny? Väčšine rodičov sa zdá, že v podobných situáciách majú len dve možnosti. Buď sa nahnevajú a rozkričia ako kapitáni pri vzbure posádky, alebo sa vzdajú, zavrú oči a nechajú sa premôcť bezmocnosťou.

Nuž, je aj tretia možnosť. Existuje štýl výchovy, pri ktorom vnímame deti ako samostatné ľudské bytosti. A nielen deti, ale aj sami seba: so všetkými skúsenosťami, s emočnými ujmami a výchovou, ktorú sme dostali. Cieľom tejto knihy je pomôcť zachovať si chladnú hlavu a vyrovnať sa so situáciami, aké nechýbajú v nijakej bežnej domácnosti.

S rodinnou terapiou mám dvadsaťročné skúsenosti, môžete mi teda veriť: Takéto chvíle vás neminú! Ozajstné čaro rodičovstva tkvie práve v zaobchádzaní s podobnými neľahkými momentmi.

Ide o prvú zo série kníh venovaných rodinnému životu a výchove detí. Je užitočná pre tých, ktorí sa ešte len chystajú stať rodičmi, ale aj pre tých, ktorí už sú rodičmi niekoľko rokov a chcú sa dozvedieť, čo je dôležité. Zdôrazňujem, že byť rodičom je dlhodobý projekt.

Na zdokonaľovanie máte približne dvadsať rokov. V nasledujúcej knihe tejto série sa budem podrobnejšie zaoberať vývinom detí rôzneho veku. Teraz vám však rada pomôžem položiť základy pevného a šťastného vzťahu s dieťaťom, okrem toho sa chcem venovať otázke, čo prispieva k tomu, aby pocit šťastného detstva prežívali nielen deti, ale aj ich rodičia.

Nasledujúcich sedem krokov si môžete pribaliť na cestu, na ktorej sa stanete rodičom, akým by ste chceli byť, či možno takým, akého ste si kedysi sami priali.

Po dvadsiatich rokoch, počas ktorých su ako psychologička venujem rodinnej terapii, môžem s istotou vyhlásiť, že všetci sa snažíme byť výbornými rodičmi a všetci chceme pre deti to najlepšie. 


Recenzie

Zatvoriť
Krásna pani 2021
Druhá šanca na lásku

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Čaro rodičovstva (Montgomeryová Hedvig)