Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Trestné právo

Obrazové a zvukové záznamy v trestnom konaní

od Jozef Záhora z vydavateľstva Wolters Kluwer SR s. r. o. dot november, 2018

Obrazové a zvukové záznamy v trestnom konaní

od Jozef Záhora z vydavateľstva Wolters Kluwer SR s. r. o. dot november, 2018

Autor: Jozef Záhora
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer SR s. r. o.
Rok vydania: november, 2018
Rok poslednej dotlače: máj, 2019
EAN: 9788081689574
Počet strán: 284
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
Rozmery: 158,0x220,0x23,0 mm
ISBN: 978-80-8168-957-4
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 20,90 €
Zľava: 16%
Naša cena 17,56 €

Viac o knihe Obrazové a zvukové záznamy v trestnom konaní (Jozef Záhora)

Odhaľovanie a dokazovanie závažnej trestnej činnosti v súčasných podmienkach nie je vždy možné efektívne realizovať prostredníctvom využitia klasických dôkazných prostriedkov, ktoré boli na tieto účely využívané v minulosti. Efektívne a účinné odhaľovanie a dokazovanie niektorých foriem kriminality si vyžaduje využitie špecifických a zároveň silne ofenzívnych prostriedkov, ktoré umožňujú získavanie objektívnych a neskreslených informácií o kriminálnom správaní. Jedným z takýchto dôkazných prostriedkov je aj vyhotovovanie obrazových, zvukových alebo obrazovo-zvukových záznamov.

Pri vykonávaní tohto dôkazného prostriedku sa vážne zasahuje do práva na súkromie. Právo na súkromný život tak v sebe zahŕňa i právo na ochranu pred sledovaním, striehnutím a prenasledovaním zo strany verejnej moci, a to aj vo verejnom priestore či na verejne prístupných miestach. Aplikačná prax potvrdzuje, že tento dôkazný prostriedok patrí medzi nevyhnutné, najúčinnejšie a nenahraditeľné dôkazné prostriedky najmä v boji proti terorizmu, proti organizovaným či zločineckým skupinám a v boji proti korupcii. Prostredníctvom tohto dôkazného prostriedku možno získať priame, usvedčujúce a nevyvrátiteľné dôkazy o skutkových okolnostiach dôležitých pre trestné konanie.
Monografia sa venuje vyhotovovaniu obrazových, zvukových alebo obrazovo-zvukových záznamov nielen v rámci trestného konania v zmysle § 114 Trestného poriadku, ale aj v zmysle zákona č. 166/2003 Z. z. o ochrane pred odpočúvaním pri odhaľovaní i dokazovaní trestnej činnosti. Svoju pozornosť zameriava tiež na možnosti využitia vyhotovených obrazovo-zvukových záznamov štátnymi orgánmi, ale aj súkromnej nahrávky a kamerového záznamu v trestnom konaní. Autori kriticky hodnotia právnu úpravu a aplikačnú prax, poukazujú na nedostatky a v poslednej kapitole prezentujú úvahy de lege ferenda.

Recenzie

Zatvoriť
Karika - Smršť

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Obrazové a zvukové záznamy v trestnom konaní (Jozef Záhora)