Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Učebnice, slovníky Vysoké školy Stavebníctvo a architektúra

Bezpečnostné systémy - Plánovanie a projektovanie systémov ochrany objektov

od Tomáš Loveček; Ladislav Mariš; Anton Šiser z vydavateľstva Edis dot 2018

Bezpečnostné systémy - Plánovanie a projektovanie systémov ochrany objektov

od Tomáš Loveček; Ladislav Mariš; Anton Šiser z vydavateľstva Edis dot 2018

Autor: Tomáš Loveček; Ladislav Mariš; Anton Šiser
Vydavateľstvo: Edis
Rok vydania: 2018
EAN: 9788055414829
Typ tovaru: viazaná
Jazyk: slovenský
Rozmery: 170x240 mm
Žáner: Všeobecné a ostatné
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 28,80 €
Zľava: 15%
Naša cena 24,48 €

Viac o knihe Bezpečnostné systémy - Plánovanie a projektovanie systémov ochrany objektov (Tomáš Loveček; Ladislav Mariš; Anton Šiser)

Vysokoškolská učebnica vychádza z teoreticko-metodologických východísk ochrany osôb a majetku publikovaných vo vedeckej monografii Projektovanie a hodnotenie systémov ochrany objektov (Loveček, Reitšpís, 2011), pričom v tomto prípade sa autori snažia o pragmatický prístup k danej problematike vychádzajúci z požiadaviek a potrieb praxe. Takýto prístup má dať študentovi, ako budúcemu bezpečnostnému manažérovi, resp. projektantovi systémov ochrany objektov, návrhy na možné riešenia bezprostredne aplikovateľné v praxi.V úvodnej kapitole je rozpracovaná problematika projektového riadenia vo väzbe na projektovanie systémov ochrany objektov. V ďalších kapitolách je popísaný samotný systém ochrany objektov a proces stanovenia účelu tohto systému, jeho minimálnej požadovanej úrovne ochrany, rozmiestnenia jednotlivých prvkov systému a proces návrhu parametrov, technických riešení a prevádzkových podmienok tohto systému. Celý proces návrhu a projektovania systémov ochrany objektov je ukončený požiadavkami na bezpečnostnú dokumentáciu. K ľahšiemu prepojeniu teórie a praxe má prispieť aj časť venujúca sa softvérovým riešeniam, ktoré je možné využívať v jednotlivých fázach plánovania a projektovania systémov ochrany objektov.V poslednej kapitole sú v štúdii užitia konkrétne rozpracované bezpečnostné požiadavky systému ochrany vybraného fiktívneho objektu (vodojemu) ako možného prvku kritickej infraštruktúry SR, a to od stanovenia účelu a požadovanej minimálnej úrovne ochrany, cez dislokáciu jednotlivých prvkov ochrany (napr. mechanické zábranné prostriedky, poplachové systémy, fyzická ochrana) až po návrh parametrov technického riešenia a prevádzkových podmienok systému ochrany. Táto štúdia je spracovaná tak, aby odpovedala požiadavkám bezpečnostného plánu prevádzkovateľa prvku kritickej infraštruktúry. Štúdia sa pre lepšiu ilustráciu odvoláva aj na ďalšie spracovaného vybrané časti bezpečnostného plánu, ako je výkresová a grafická časť alebo potrebné zmluvné dokumenty.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum
Ukážka z knihy 262,9 kB pdf 30.11.2018

Recenzie

Zatvoriť
OBJAVTE VESMÍR s interaktívnou sadou
OBJAVTE VESMÍR s interaktívnou sadou

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Bezpečnostné systémy - Plánovanie a projektovanie systémov ochrany objektov (Tomáš Loveček; Ladislav Mariš; Anton Šiser)