Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Beletria Thriller

Žiadosť o priateľstvo

od Laura Marshall z vydavateľstva Vydavateľstvo TATRAN, spol. s r.o. dot november, 2018

13,90 € 9,91 €
Zľava: 29%

Žiadosť o priateľstvo

od Laura Marshall z vydavateľstva Vydavateľstvo TATRAN, spol. s r.o. dot november, 2018

Autor: Laura Marshall
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo TATRAN, spol. s r.o.
Rok vydania: november, 2018
EAN: 9788022209540
Počet strán: 304
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
Rozmery: 140,0x210,0x0,0 mm
Žáner: Dobrodružstvo, thrillery
ISBN: 978-80-222-0954-0
Vydanie: 1
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v piatok 28.2.2020
Bežná cena 13,90 €
Zľava: 29%
Naša cena 9,91 €

Viac o knihe Žiadosť o priateľstvo (Laura Marshall)

Maria vás žiada o priateľstvo. Maria je však mŕtva. Alebo nie je?

 

Louise prežíva so svojím synom Henrym každodenné radosti a starosti, vedú vcelku pokojný život, až... Jedného večera, ako sa preklikáva sociálnymi sieťami, objaví správu: „Maria Westonová ťa žiada o priateľstvo.“ Louise je zmätená a zároveň šokovaná. Jej spolužiačka Maria zmizla bez stopy pred 25 rokmi. Naposledy ju videli na koncoročnom večierku a každý z triedy bol presvedčený, že je mŕtva. Zdá sa, že sa vrátila a bez ostychu žiada Louise, aby sa zodpovedala za dramatické udalosti večera spred 25 rokov. Adrenalín stúpa s každou stránkou. Po Louisinom ospravedlnení prichádza odpoveď: „Je mi ľúto, nestačí. Nechcem, aby ti to bolo ľúto. Chcem, aby si trpela.“ A Louise bude trpieť. Ale kto jej posiela správy a čo sa vtedy odohralo, že to ešte po 25 rokoch vyvoláva takú nenávisť a zúrivú túžbu po pomste?

 

„Triler, ktorý zhltnete na jedno posedenie...

Strhujúci príbeh plný prekvapujúcich zvratov nikdy neopúšťa rovinu vierohodnosti a patrí do kategórie príhod, ktoré sa môžu stať každému z nás.“

 

ERIN KELLYOVÁ


„Neuveriteľný debut, nedajte si ho ujsť... vzrušujúci, rýchlo gradujúci triler s nečakanými situáciami a zaujímavými dejovými zvratmi.“

 

HOLLIE OVERTONOVÁ


..Laura Marshallová stranu za stranou stupňuje napätie, až kým neprivedie čitateľa k dileme, komu má vlastne veriť.

Kniha je pre nás zároveň mementom, aby sme si uvedomili, akí sme vo svete dnešných sociálnych médií zraniteľní. Som ňou nadšená!“

 

RACHEL ABBOTTOVÁ


„Nesmierne fascinujúce...

Už nikdy sa nebudem pozerať na sociálne médiá rovnako ako predtým.“

 

HEADER GUDENKAUFOVÁ

autorka bestsellerov New York-Jimes.

 

„Nemohla som ju ani na okamih odložiť.“

 

JENNY BLACKHURSTOVÁ


„Úžasné! Skvelý východiskový bod, napínavý dej, nečakaný záver.

Postavy románu spolu s nebezpečenstvom, ktoré im hrozí, vám zostanú v mysli ešte dlho potom, ako ste obrátili poslednú stranu. Jednoducho si to musíte prečítať!“

 

EMMA KAVANAGOVÁ

 

„Užasne napínavá a rafinovaná zápletka o nebezpečnej dynamike priateľstva medzi tínedžerkami.“

 

TAMMY COHENOVÁ

 

Ukážka z knihy:

 

Správa sa mi v e-mailovej schránke objavila znenazdajky ako blesk z jasného neba: Maria Weslonová vám poslala žiadosť o priateľstvo.

Na sekundu mi uniká, že ide o Facebook, a vnímam len, že „Maria Westonová sa so mnou chce spriateliť“. Inštinktívne zabuchnem laptop. Mám pocit, že mi v hrdle zrazu narástla hrča, ktorá nasáva vodu, zväčšuje sa a upcháva mi dýchacie cesty. Dusím sa. Snažím sa zhlboka dýchať a nejako sa upokojiť. Možno som zle videla. Určite som zle videla, lebo to jednoducho nie je možné. Pomaly otváram laptop a rozochvenými rukami sa vraciam do e-mailovej schránky. Svieti to tam čierne na bielom, nič sa nedá robiť - Maria Westonová sa so mnou chce spriateliť.

Až doteraz to vyzeralo na úplne obyčajný deň. Henry dnes prespí u Sama, takže som celý deň pracovala na úvodnom návrhu pre zákazníka, ktorý chcel celý interiér od stien až po koberec a pohovky v rôznych odtieňoch béžovej a taupe, ale zároveň nechcel, aby donm pôsobil nudne.

Keď som videla, že mi prišiel nový e-mail, potešila som sa, lebo som dúfala, že ma namiesto ponukových e-mailov na chvíľu zabaví nejaká súkromná správa.

Teraz by som však bola vskutku vďačná aj za nevyžiadané reklamy a úplne najradšej by som sa vrátila do polospánku spred niekoľkých minút. Určite si zo mňa niekto len nemiestne vystrelil... Ale kto by to mohol byť? Komu by toto mohlo pripadať vtipné? Kto by mohol vedieť, ako takéto niečo na mňa zapôsobí?

Jasné, riešenie je jednoduché. Stačí vymazať e-mail, otvoriť Face book, vôbec si nepozrieť profil a jednoducho zamietnuť žiadosť o priateľstvo. Jedna časť môjho vnútra ma nabáda, aby som tak urobila, a dáva to hlasno najavo. Mam však aj druhú časť - tichú a hlboko pod povrchom -. ktorá to chce vidieť, vedieť, pochopiť.

Už nerozmýšľam. Potvrdím žiadosť a zrazu som tam - na profilovej stránke Márie Westonovej. Dívam sa na starú, očividne analógovú a neskôr naskenovanú fotografiu. Jemne sa z nej usmieva Maria v zelenom kabátiku školskej uniformy. Vietor jej rozvieva dlhé hnedé vlasy. Pátram po nejakých stopách, ale na stránke je toho veľmi málo. Nemá zverejnených priateľov a okrem profilovky ani žiadne iné fotky.

Nezaujato ma pozoruje spoza počítačovej obrazovky. Jej chladný pohľad som na sebe nepocítila už vyše dvadsaťpäť rokov, tak dlho som mu nestála zoči-voči, keď jasne vnímate, že vás ním hodnotí a skúma nie zloprajne odsudzuje, nič také -, a cítite, že o vás toho vie viac, ako by vám bolo milé. Uvažujem, či si niekedy uvedomila, čo som jej vlastne urobila.

V pozadí vidieť školu z červených tehál. Je mi známa, ale zároveň pôsobí zvláštne, akoby ani nepatrila do mojich spomienok. Stráviť niekde päť rokov a chodievať tam každý deň... A potom je zrazu koniec a už tam viac nevkročíte - akoby to miesto ani neexistovalo.

Zisťujem, že sa na fotografiu nevydržím dlho pozerať. Oči mi blúdia po kuchyni a hľadajú niečo obyčajné, o čo by sa opreli, čo by im umožnilo odpočinúť si od tejto mätúcej novej reality. Vstávam a pripravujem si kávu - vkladám hladkú a lesklú kapsulu do kávovaru, presným, naučeným pohybom stláčam tlačidlo a napokon si ohrievam a pením mlieko -, dobre známy rituál ma upokojuje.

Sedím tu uprostred pasce svojho pohodlného života príslušníčky strednej triedy, ženy blížiacej sa k strednému veku.


 

Recenzie

Zatvoriť
Temný plameň - Michael Connelly

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Žiadosť o priateľstvo (Laura Marshall)