Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Beletria Historické romány

Tajomný neznámy

od Kleypasová Lisa z vydavateľstva Ikar, a.s. dot december, 2018

Tajomný neznámy

od Kleypasová Lisa z vydavateľstva Ikar, a.s. dot december, 2018

Autor: Kleypasová Lisa
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: december, 2018
EAN: 9788055164151
ISBN: 978-80-551-6415-1
Počet strán: 304
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
Rozmery: 125x200x28 mm
Žáner: Historické romány, Romantika
Vydanie: 1
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 10,90 €
Zľava: 25%
Naša cena 8,16 €

Viac o knihe Tajomný neznámy (Kleypasová Lisa)

Doktorka Garrett Gibsonová, jediná lekárka v Anglicku, je odvážna a sebestačná žena. Prirovnávajú ju k mužovi, prečo by si teda v živote nedopriala ako muž? Ibaže romániky ju nikdy nelákali. Do jej života však náhodou vstúpi bývalý detektív Scotland Yardu Ethan Ransom. Galantný záhadný bitkár údajne nectí nijaké pravidlá, jeho práca je zahalená rúškom tajomstva. Ich vzájomná príťažlivosť sa však utajiť nedá, a keď prekročí hranice, nemožno sa jej už ubrániť.
Ethanovi nie je pochuti spoločnosť na úrovni a obáva sa aj o bezpečnosť Garrett, no napokon neodolá. Napriek odhodlaniu, že s ňou preruší všetky kontakty, sa krásna doktorka nečakane stane súčasťou jeho najnebezpečnejšieho poverenia. Ethana odhalia a Garrett musí použiť všetky schopnosti a odvahu na jeho záchranu. Spolu čelia zákernému vládnemu sprisahaniu. Ethan bez zaváhania prekonáva všetky nástrahy z lásky k najneobyčajnejšej žene, akú kedy poznal.

Z anglického originálu Hello Stranger (Avon Books, an Imprint of Harper CollinsPublishers, New York 2018) preložila Lucia Lukáčová.

 

Ukážka z knihy:

 

Londýn, leto 1876


Niekto ju sleduje. Neblahé tušenie sa zakrádalo Garrett po šiji, až sa jej z toho ježili jemné chĺpky na krku. Už dlhšie ju prenasledoval pocit, že má niekoho v pätách, vždy keď sa raz za týždeň vybrala do ošetrovne chudobinca. Svoju predtuchu však nemohla ničím podložiť. Nikoho za sebou nezazrela, nepočula nijaké kroky. No cítila niečiu blízkosť.

Rezko kráčala ďalej. V pravej ruke držala lekársku tašku, v ľavej zvierala palicu so zahnutou rukoväťou. Obozretne sledovala okolie. Vo východolondýnskej štvrti Clerkenwell bola ostražitosť namieste. Našťastie ju od novej hlavnej cesty delilo len pár desiatok metrov. Tam si už prenajme drožku.

Prešla popri rieke Fleet. Cez mreže v chodníku stúpal nepríjemný zápach. Udrel jej do nosa, až jej vybehli slzy. Rada by si prikryla ústa aj nos parfumovanou vreckovkou, ibaže čosi také by miestni nikdy nespravili a ona nechcela na seba upozorňovať.

Obytné domy pokryté sadzami stáli jeden vedľa druhého tesne ako rad zubov. Boli desivo mĺkve. Väčšina ošarpaných budov bola uzavretá a určená na demoláciu, aby na ich mieste vyrástla nová výstavba. Svetlo lámp po oboch stranách ulice prestupovalo oparom dvíhajúcim sa v letnom bezvetrí. Takmer zatemnil krvavý mesiac. Čoskoro sa štvrť zaľudní a v uliciach sa objaví tradičné zoskupenie podvodníkov, vreckových zlodejov, opilcov a prostitútok. Garrett zamýšľala, že dovtedy bude dávno preč.


4,8 z 5 (4x)

Recenzie

Zatvoriť
Dana 30. január 2020
Dana V. 13. august 2019
Beata J. 29. január 2019
Výborna spisovateľka a knihy od nej sú zaujímavé,pekné ako tento 4.diel
Zuzana 20. január 2019
Je to 4.diel príbehu a pekne nadväzuje na predchádzajúce. Zaujímavý a pekný príbeh.
Druhá šanca na lásku
Dominik Dán - V tieni

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Tajomný neznámy (Kleypasová Lisa)