Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Partnerské vzťahy, rodičovstvo Výchova dieťaťa

Detský mozog vysvetlený rodičom

od Bilbao Álvaro z vydavateľstva NOXI, spol. s r.o. dot 2018

  • Detský mozog vysvetlený rodičom (Bilbao Álvaro)
  • Detský mozog vysvetlený rodičom (Bilbao Álvaro)
  • Detský mozog vysvetlený rodičom (Bilbao Álvaro)
  • Detský mozog vysvetlený rodičom (Bilbao Álvaro)
  • Detský mozog vysvetlený rodičom (Bilbao Álvaro)
14,90 € 11,16 €
Zľava: 25%

Detský mozog vysvetlený rodičom

od Bilbao Álvaro z vydavateľstva NOXI, spol. s r.o. dot 2018

Autor: Bilbao Álvaro
Vydavateľstvo: NOXI, spol. s r.o.
Rok vydania: 2018
EAN: 9788081114779
ISBN: 978-80-8111-477-9
Počet strán: 272
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 125x200x23 mm
Žáner: Partnerské vzťahy, rodina, Životná pomoc,psychológia
Vydanie: 1
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes do 12:30 a tovar pravdepodobne odošleme v piatok 28.1.2022
Bežná cena 14,90 €
Zľava: 25%
Naša cena 11,16 €

Viac o knihe Detský mozog vysvetlený rodičom (Bilbao Álvaro)

Ako môžete pomôcť svojmu dieťaťu v rozvíjaní jeho rozumového a emočného potenciálu

Počas prvých rokov života má detský mozog taký potenciál, aký už nikdy nenadobudne. To však neznamená, že by sme sa mali snažiť urobiť z detí malých géniov. Práve naopak, jednostrannosť vo výchove má za následok vznik rôznych sociálnych deformácií, ktorých sa neskôr dospelý človek ťažko zbavuje. Len rovnomerné rozvíjanie racionálnej a emocionálnej inteligencie dokáže deťom zabezpečiť plynulý všestranný vývin a je dobrým základom úspešného a plnohodnotného života.


Neuropsychológ Álvaro Bilbao, ktorý je sám trojnásobným otcom, približuje rodičom mentálny svet detí, aby ich mohli vychovávať v súvislosti s pochopením ich vnútorných potrieb.


Kniha je hodnotným a praktickým návodom, ktorý vyvracia mnohé povery a zrozumiteľným spôsobom predkladá informácie najnovších výsledkov neurovedy, aby všetci rodičia dokázali pomôcť svojim deťom rozvinúť ich rozumový potenciál, a zároveň dosiahnuť maximálnu emocionálnu rovnováhu.


Hlboká, fascinujúca a srdečná kniha, ktorá vás dojme a pomôže vám pochopiť, čo vaše deti skutočne potrebujú.

 

Ukážka z knihy:

 

Ako podporiť 

 

Existuje mnoho spôsobov podpory správania. Niektoré sú účinné, niektoré neúčinné a iné dokonca kontraproduk-tívne. Keď odmeňujete svoje dieťa, musíte to robiť primeraným spôsobom. Pre mozog dieťaťa nemá žiadny zmysel, že dostane panáčika z Hviezdnych vojen za to, že vypne televízor, keď ho o to požiadate, alebo vašu pochvalu, keď sa pôjde bez šomrania okúpať. Rovnako vieme, že najúčinnejšie odmeny sú tie, ktoré sú v súlade so správaním, takže ak išlo dieťa do vane, keď ste ho o to požiadali, najlepšou podporou by bolo dopriať mu penový kúpeľ alebo vykúpať sa s ním, a ak vyplo televízor, najlepšou podporou by bolo urobiť niečo, čo sa dá robiť po vypnutí televízora, ako napríklad usporiadať vankúšovú bitku.

Veľmi dôležitý je aj druh podpory či odmeny, pretože niektoré nie sú veľmi účinné alebo sú dokonca kontraproduktívne a iné sú pre dieťa príjemnejšie, a preto sú účinnejšie. Vo všeobecnosti, aj keď sa to tak napohľad nemusí zdať, je materiálna podpora menej uspokojujúca a z toho dôvodu aj menej efektívna ako emocionálna podpora. Podľa môjho názoru je teda panáčik z Hviezdnych vojen menej účinný ako vankúšová bitka, hoci sa zdá opak. Je tomu tak z dvoch dôvodov: po prvé, mozog si lepšie spojí skupiny

neurónov, ktoré sú si blízke, to znamená, že si lepšie spojí spoločensky vhodné správanie - vypnúť televízor - so spoločenskou aktivitou - hrať sa s vankúšmi -, ako s materiálnou vecou - panáčikom z Hviezdnych vojen. Po druhé, hra s dospelými vyvoláva emocionálnu reakciu, ktorá je odlišná od reakcie na panáčika: hra s dospelými je účinnejšia pri aktivovaní neurónov, ktoré vytvárajú dopamín, a preto podpora vhodného správania je silnejšia. Ako možno vidieť na nasledujúcom obrázku, v druhom prípade je počet spojení, ktoré sa vytvoria medzi neurónmi, väčší ako v prvom.

4,5 z 5 (4x)

Recenzie

Zatvoriť
Ludmila S. 24. august 2021
Zdenka R. 26. apríl 2021
Jednoducho napisana kniha. V niektorych kapitolach som nenanasla (pre seba) nic nove, co by som nevedela uz predtym, ale aj tak kupu nelutujem
Ivana P. 24. marec 2021
Barbora M. 27. máj 2019
Zlodej od Arpád Soltész
Knihy so zľavou

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Detský mozog vysvetlený rodičom (Bilbao Álvaro)