Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Sebazdokonaľovanie

Slepačia polievka pre dušu: Čas žiť naplno

od Amy Newmark, Loren Slocum Lahaw z vydavateľstva Eastone Books dot november, 2017 SK jazyk

Slepačia polievka pre dušu: Čas žiť naplno

od Amy Newmark, Loren Slocum Lahaw z vydavateľstva Eastone Books dot november, 2017 SK jazyk

Autor: Amy Newmark, Loren Slocum Lahaw
Vydavateľstvo: Eastone Books
Rok vydania: november, 2017
EAN: 9788081093111
Počet strán: 376
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
Rozmery: 145x207 mm
Žáner: duchovné teórie, smery, rozvoj
Formát: A5
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 10.8.2022
Bežná cena 9,99 €
-26%
Naša cena 7,39 €

Viac o knihe Slepačia polievka pre dušu: Čas žiť naplno (Amy Newmark, Loren Slocum Lahaw)

101 skutočných príbehov o tom, ako ľudia znova objavili vášeň, odvahu a radosť zo života.

 

Nájsť rovnováhu medzi prácou a oddychom, medzi premýšľaním a zmysluplným konaním, medzi snahou držať krok s modernými technológiami a odhodlaním ubrániť si súkromie, môže byť v dnešnom rýchlom svete plnom impulzov náročné. Ako potom žiť naplno a zároveň sa nenechať prevalcovať požiadavkami doby? Ako nestratiť vášeň pre život a tešiť sa z každého dňa bez toho, aby sme rezignovali na udalosti a vývoj sveta okolo nás? Premyslene riskujte viac, než by sa odvážila väčšina. Buďte zvedaví a zaujímajte sa o všetko viac, než je podľa iných múdre. Snívajte viac, než druhí považujú za praktické. Očakávajte viac, ako sa ostatní domnievajú, že je možné… a výsledkom bude, že nech vám zajtra do života vstúpi čokoľvek, dnešok ste prežili naplno.

 

V knihe nájdete 101 skutočných príbehov o tom, ako:

 • objaviť samého seba a nasledovať svoje túžby
 • začleniť do života romantiku a dobrodružstvo
 • začať dávať seba a svoje potreby na dôležité miesto
 • nájsť odvahu vydať sa vlastnou cestou
 • sa naučiť, kedy a ako povedať nie - a hlavne naučiť sa, kedy povedať áno veciam, ktoré vám umožnia rozkvitnúť

Slepačia polievka je viac než len pokrm. Je to niečo, čím nás kŕmila mama, keď sme boli chorí, jeme ju, keď sa potrebujeme upokojiť a posilniť, je liekom pre telo aj myseľ. Práve to bola myšlienka v pozadí série kníh Slepačia polievka pre dušu - priniesť skutočné príbehy, ktoré by boli pre čitateľov liekom; príbehy o tom, ako nájsť v živote zmysel, lásku, nádej, pocit šťastia, úctu k sebe aj iným, pokoru, silu a odvahu na zmenu. Slepačia polievka pre dušu je fenoménom, z ktorého sa predalo vyše pol miliardy výtlačkov v 40 jazykových mutáciách na celom svete!

 

Ukážka z knihy


Moja celistvosť

 

„Ak naberiete odvahu povedať „zbohom“, život vás odmení novým „vitaj“. Paulo Coelho

 

    „Som celá, celistvá. Nie som iba polovičkou niekoho iného.“ Tieto slová som vyriekla na pódiu v Duluthe v Minnesote, kde ľudia napriek veľmi nízkym teplotám prišli na moju prezentáciu a podpisovanie kníh. Ako nevydatá tridsiatnička som konečne zistila, že nemusím byť súčasťou páru, aby som sa cítila celistvá. Iste, jedného dňa sa možno budem chcieť vydať, mať rodinu, ale to neznamená, že až vtedy začnem žiť. Žijem šťastne už teraz.
    Naučila som sa to na základe vlastných skúseností, že ten najpevnejší vzťah každého z nás je ten, ktorý prechovávame k sebe. V ten večer som bola poctená tým, že sa môžem o svoju cestu nájdenia seba samej podeliť s inými.


Obsah

 • Predslov
 1. Spoznať samého seba
 2. Správny čas na dobrodružstvo
 3. Vydať sa vlastnou cestou
 4. Dať seba na prvé miesto
 5. Povedať úspechu, pokroku a spokojnosti "áno"
 6. Prostredníctvom seba mením svet
 7. Objavy vo vlastnom vnútri
 8. Nastal čas vydať sa za svojimi snami
 9. Urobiť si čas na druhých
 • Zoznámte sa s našimi prispievateľmi
 • Poďakovanie
 • Zoznámte sa s autorkami
 • Podeľte sa o svoje šťastie a inšpiráciu... skrátka, napíšte nám svoj životný príbeh


Zoznámte sa s autorkami


Amy Newmark je vydavateľkou, spoluautorkou a editorkou série kníh Slepačia polievka pre dušu. Má za sebou tridsaťročnú kariéru spisovateľky, rečníčky, finančnej analytičky a obchodnej riaditeľky vo svete financií a telekomunikácií. Amy vyštudovala portugalčinu a francúzštinu na Harvardovej univerzite. Počas štúdia často cestovala. Je matkou dvoch vysokoškolákov a dvoch dospelých nevlastných detí, ktoré sú čerstvými absolventmi vysokej školy. Po dlhoročnom písaní kníh z oblasti telekomunikácií, rozsiahlych finančných správ, obchodných plánov a firemných tlačových správ predstavuje Slepačia polievka pre dušu pre Amy závan čerstvého vzduchu. Zamilovala sa do nej a veľmi ju baví pripravovať tieto knihy pre čitateľov. Až doteraz je spoluautorkou viac než dvadsiatich kníh Slepačia polievka pre dušu. S Amy sa môžete skontaktovať na Twitteri @amynewmark a @chickensoupsoul.

 

Loren Slocum Lahav je medzinárodnou rečníčkou, koučkou, autorkou, filantropistkou, podnikateľkou, manželkou a matkou. Ľudia ju často označujú za „hotovú výhru", lebo stíha nielen svoje pracovné povinnosti, ale aj charitatívne aktivity. Loren už dvadsaťpäť rokov cestuje po svete a ako koučka pomáha ľuďom dosahovať lepšie osobné výsledky a zmeniť si život. Za posledných pätnásť rokov v spolupráci s Anthonym Robbinsom zorganizovala viac ako 160 päťdňových kurzov v USA, na Fidži, v Puerto Ricu a Európe. Je zakladateľkou, výkonnou riaditeľkou a prezidentkou spoločnosti Lobella International, ktorej ústredným poslaním je pomáhať ženám, aby „zostali verné tomu, aké skutočne sú". Je tiež autorkou kníh Life Tuneups (2009) a No Greater Love: Being an Extraordinary Mom (1999), ktorá sa v roku 2008 dočkala aj druhého doplneného vydania a vyšla pod názvom The Greatest Love. Loren žije s manželom Zoharom Lahavom a ich štyrmi deťmi — Josuom, Samanthou, Quinnom a Asherom — v Las Vegas v Nevade. Aktívne vypomáha ako dobrovoľníčka v školách, ktoré deti navštevujú, a sedem rokov pôsobí v správnej rade Las Vegas St. Jude Children's Research Hospital. Podporuje tiež kampaň SPIN na pomoc obyvateľom Las Vegas v núdzi.

Recenzie

Zatvoriť
Ohrdnuté srdce od Jana Pronská
Prázdninová škola 2. ročník

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Slepačia polievka pre dušu: Čas žiť naplno (Amy Newmark, Loren Slocum Lahaw)